Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van a gazdasági válság?...

Miért van a gazdasági válság? Ez mutat olyasmire, hogy közel a világ vége, vagy ilyesmi? Vagy azok a Jehova Tanui elnézték a világvégét?

Figyelt kérdés
2009. jan. 3. 12:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
21%
Ezek már a jelek , az emberek nagy része lop csal hazudik embereket öl,kegyetlen ,sok az éhezés,a betegségek egyre többek,mindig valami uj amit nem lehet meggyógyitani, sok a katasztrofa,..stb ezek nem véletlenek télleg közeleg a világvége de ez nem azt jelenti hogy egy hét mulva vagy egy év mulva ezt senki sem tudja lehet csak 1000 év mulva de az biztos hogy avilág egyre rosszabbb
2009. júl. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Gazdasági világválság már volt ezelőtt is és azt nem világvége követte, hanem világháború...
2009. aug. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Jehóéknak ha jól tudom már bedőlt pár világvégéjük...Mindig lehetne valamire fogni...Szerintem nem szabad nekik semmit sem elhinni :D
2011. aug. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

jehova szekta amúgy is komolytalan, hülyeségeket terjeszt anyagi profit vállalkozói érdekből. pl világvége , ... stb.


van pár érdekes statisztika arról hogy a világunk talán mégsem oda tart csak az emberi "tudatlanság" okoz rengeteg tévhitet. pl :


Hiába bombáznak rémhírekkel: a világ tényleg egyre jobb hely lesz


Bár a médiából ömlő horror és alapvető lelki tulajdonságaink miatt sokan úgy érzik, a világ egyre lefelé halad a lejtőn, a valóság más. Kevesebb a betegség, tovább élnek az emberek, kevesebben halnak meg fegyveres konfliktusokban és gyilkosságokban, csökken a szegények aránya. Akkor mégis, mi bajunk?


Képzeld el, hogy minden egyre jobb lesz, de senki sem veszi észre – kezdi cikkét a német N-Tv.de Márpedig valami ilyesmi történik, a világ a makacs számok szerint egyre jobb hely lesz, de ezt csak nagyon kevesen érzékelik.


Például ha megkérdezik az embereket, hogy a természeti katasztrófák áldozatainak száma az utóbbi 100 évben duplázódott, feleződött vagy változatlan maradt, csak tíz százalékuk találja el. Feleződött.


Hans Rosling svéd professzor kutatásai szerint hasonlóan katasztrofális eredményre vezetnek a körkérdések egy sor más fontos mutató tekintetében is, az emberek elképesztően pesszimisták. Ha valamit nem tudnak, hajlamosak a lehető legrosszabbat feltételezni.


A nemrég elhunyt professzor számos előadásban, könyvben és cikkben, rengeteg adattal, ábrával alátámasztva mutatta ezt be, mégis alig ismerik. De más tudósok is követik példáját, mint Max Roser oxfordi tudós.


Tizedannyi szegény, hosszabb élet


Miben is javul a világ? Például 200 éve a bolygó lakosságának 90 százaléka élt extrém szegénységben, ma csak tíz százaléka. De az utóbbi 15 évben is sokat javult a helyzet. Vagy 1990-ben 12 millió kisgyerek halt meg, 2015-ben kevesebb, mint hatmillió. (Ami persze még mindig borzalmas.)


Arról viszonylag gyakran írnak a lapok, Magyarországon is, hogy a várható életkor folyamatosan nő. Aztán rendszerint riogatnak a fenyegető nyugdíjválsággal – Azt viszont kevesen tudják, hogy a fekete himlő (variola) a 20. században több mint 300 millió embert ölt meg, mára viszont az oltásoknak köszönhetően kihalt.


Kevesebb a halál, hidd már el


A háborúkban elesettek, a családon belüli erőszakban elhunytak, a gyilkossági áldozatok és a nemi erőszak áldozatainak száma egyaránt folyamatosan csökken 1945 óta – írja a német lap. Nyilván trendjében, egy-két évben ettől még lehetnek kilengések


Miért látnak az emberek akkor mégis mindent sötéten? – teszi fel a kérdést számos tudós. Egy sor pszichikai tényező miatt. Egyrészt egyszerűen feledékenyek. Másrészt a lassú változásokat nehezen veszik észre, a hirteleneket – mind egy katasztrófa vagy terrortámadás – annál inkább.


A gyanakvás mint túlélési módszer


Azután persze a média állandóan a borzalmakkal bombázza őket, a jó hír nem hír. Ha felrobban egy reaktor, az hír, ha naponta 135 ezer ember emelkedik ki a szegénységből világszerte, az a kutyát nem érdekli.


Mindennek pedig evolúciós okai is vannak.

Az állandó aggódás, gyanakvás segítette elődeinket a túlélésben – mondják a tudósok.

2018. dec. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!