Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az eutanázia elfogadható egy...

Az eutanázia elfogadható egy kereszténynek?

Figyelt kérdés
Krisztus is szenvedet...

2023. nov. 23. 14:06
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
71%
A keresztény hívő a szenvedésre egyszerűen másként tekint, mint ti. Nagyon másként.
2023. nov. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 Jégszív ***** válasza:
60%

#41.

Hát ezt észrevettem. 😛

Addig semmi probléma(?), amíg ezt a hívő lélek SAJÁT MAGÁN gyakorolja.

De ha már ebből az őrületből POLITIKAI AKARATOT kényszerít ki (Tízparancsolat mint medicina, aktív eutanázia tiltása) felettébb UNDORÍTÓ dolog!


Jöjjön egy tanulságos versike:


Romhányi József: Tanulj tinó


Egy tinó tanult, hogy ökör legyen.

Gyötörte agyát könyörtelen.

Mikor tudta már nagyjából, hogy díszítőjelzője a ,,jámbor",

megalkotta az ökörlét három alaptételét.

Egy:

Ha doronggal vernek, az kegy.

Kettő:

Hogy szaporodj, azért lettél meddő.

Három:

A boldogság kulcsa a járom.

Így lett a legnagyobb ökör a világon.|😛

2023. nov. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
12%

"De ha már ebből az őrületből POLITIKAI AKARATOT kényszerít ki"


Jaja. Van valami legenda, hogy a mennybe csupán kb. 14000 "lélek" kerülhet.


Akkor nem lenne logikus, hogy a Keresztény fanatisták nem eröltetik másokra a "Szent Igazságaikat"?


Ők ne kérjenek eutanáziát, ők tudnak hosszú kínhalál alatt is Krisztussal lenni. Elég nekik egy utolsó kenet.


Azok akikkel nincs együtt a Krisztus és a hit ereje, kérhessék. Ők és az őket kiszolgáló "fekete angyalok" biztos nem fognak a mennyekbe kerülni. Tehát több hely lesz a mennyekben a Keresztény fanatikusoknak.

2023. nov. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 IstenGyermeke1 ***** válasza:
69%

#43

Létezik olyan, hogy számszimbolika. A 144000 (nem 14000) lélek metafora. Persze az új szekták tanulatlan alapítói szó szerint értelmezik. Ne általánosítsunk szektákról Isten népére.

Nem erőltetünk semmit.

Én számítok manapság fanatikusnak?.. Elgondolkodtató. Komolyan nem találkoztatok még nálamnál rosszabbal? Jó nektek.

Amit írtál, mind alap nélkül való.

2023. nov. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
65%

#42

Sok nem keresztény számára se elfogadható az "orvosokkal" asszisztált gyilkosság.

Egyébként öngyilkosságot bárki elkövethet, sajnos követnek is el sokan, de ne akarjuk ezt beállítani kegyes halálként valami jó dolognak, pláne ne akarjuk legalizálni. Az életellenesek most egyes gyógyíthatatlan testi betegségeknél akarják engedni, holnap már lehet súlyosabb depresszív betegségeknél is, holnap után pedig ha túl költséges lenne a kezelésem, lehet kérdés nélkül lekapcsolnak a gépról, mondván jobb az nekem, sőt milyen nagy kegyet gyakoroltak rajtam.

2023. nov. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
18%

"holnap után pedig ha túl költséges lenne a kezelésem, lehet kérdés nélkül lekapcsolnak a gépról"


Igen, mert eddig minden biztosított korrekt orvosi ellátást kapott.


Voltak legendák, hogy a járvány alatt a krónikus betegeket hazaküldték megdögleni.

Zseniális lecsapolása volt a biztosítási pénzeknek.


Azért terjed az alternatív gyógyászat és azért kaszálnak nagyott a sarlatánok, mert az EÜ rendszer jórészt minősíthetetlen.

2023. nov. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
25%
Ezen az alapon Krisztus is eutanáziát követett el, hiszen hagyta, sőt, akarta, hogy megöljék.
2023. dec. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 IstenGyermeke1 ***** válasza:
75%

#47

Nem, nem és nem! Jézus érettünk szenvedett. A kereszténység nem azt tanítja, ha hited veszélybe kerül, bujdossál el. Hanem állj ki a hitedért. Jézus, és a megdicsőült szent vértanúk serege pontosan ezt tette.



Komolyan, ha a "kegyes halált" elfogadhatóvá tennénk, csak szimplán én vagy a családom megkérdezése nélkül megszüntethetnék az ellátásomat, mondván, hogy jobb nekem holtan. Ez két lábbal taposna az élethez való alap emberi jogomon! Tényleg ezt szeretnétek? Elgondolkodtató, hogy hová süllyed az ember Isten nélkül.

2023. dec. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
40%

#47

Szerintem nézz utána, hogy mi az eutanázia, mert fogalmad sincs róla.

2023. dec. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
40%

"Ez két lábbal taposna az élethez való alap emberi jogomon! Tényleg ezt szeretnétek?"


Nem, én azt szeretném, hogy amikor Te áttétes rákban végstádiumban vagy, ne kérhes magadnak se fájdalomcsillapítást, se "elaltatást" (és ne is kapj).


Jézus sem kért fájdalomcsillapítást a kereszten!


Sőt Jézus a semmiből halat meg kenyeret csinált az éhezőknek, a kufárokat meg kiűzte a zsinagógából. Csináld! Itt vagy még !?!?

2023. dec. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!