Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az eutanázia elfogadható egy...

Az eutanázia elfogadható egy kereszténynek?

Figyelt kérdés
Krisztus is szenvedet...

2023. nov. 23. 14:06
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
27%
#20 nem tudja mit beszél, "Isten ajándékát", mikor embertelenül szenved valaki és méltatlan körülmények közt vegetál?
2023. nov. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
35%

https://www.youtube.com/watch?v=lo7jqu1eqRM


IstenGyermeke1! Mintha csak Lucifer-666 írt volna ezen a néven :)

2023. nov. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 A kérdező kommentje:
Úgy érted a sátán?
2023. nov. 24. 16:28
 24/51 Odüsszeusz92 válasza:
22%
A jézusi kereszténységnek biztos nem mond ellent, a középkori kereszténységnek vagy a mózesi elveknek már igen.
2023. nov. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
81%

#24

Hol hirdette Jézus, hogy az eutanázia jó dolog?

2023. nov. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
23%

#18:37

Az a mondás kitől származik, hogy: Ne tégy olyat embertársaddal, amit önmagaddal nem tennél! ?

2023. nov. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
100%

#26

Nem tudom, kitől? Mert ilyen formában még nem olvastam, Jézus mondott hasonlót, de ő is arra hivatkozott, hogy a próféták tanították.


Ez amúgy úgy kapcsolódik a kérdéshez, hogy ha én nem szeretném, hogy engem kinyírjanak, akkor én se asszisztáljak más öngyilkosságához?

2023. nov. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
34%

"Ez amúgy úgy kapcsolódik a kérdéshez, hogy ha én nem szeretném, hogy engem kinyírjanak, akkor én se asszisztáljak más öngyilkosságához?"


Így kapcsolódik:

Ha te áttátes rákos lennél, pár heted lenne hátra, ha lehetne is fájdalmat csökkenteni, nem lehetne az erős diszkonfort érzéseden javítani. Tróger körülmények között kellene haldokolnod, mint ahogy nagyon sok embernek. Ha lenne is EÜ személyzet, azok túlhajtottak lennének, nem lenne erőforrásuk emberséges bánásmódra.

Akkor te még szeretnél ott kínlódni heteket, hónapokat?


Az az érdekes, hogy ha egy háziállat a haláltusáját vívja, azt simán "elaltatja" (nem kinyírja) az állatorvos, nekik jár a kegyes halál.

Ha meg egy ember van hasonló szituban, az meg szenvedjen ki a ......

2023. nov. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
65%
Igen, én szeretek élni, még akkor is, ha sokszor fáj, vagy szenvedéssel jár, s ellenezném, hogy engem orvosoknak nevezett fekete "angyalok" meggyilkoljanak, sőt még ezt a gyilkosságot "kegyes halálnak" is nevezzék.
2023. nov. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
28%

"Igen, én szeretek élni, még akkor is, ha sokszor fáj, vagy szenvedéssel jár"


Nem érted? Itt nem életről van szó, hanem haláltusáról, haldoklásról, hosszú kínhalálról.


Az élet a szentség, nem a kínhalál.


Meg különbenis, ha keresztény vagy, átsegítenek a halálon, akkor mi van?

Vár a purgatórium, utánna meg együtt leszel az Atyával a mennyek országában.

2023. nov. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!