Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az eutanázia elfogadható egy...

Az eutanázia elfogadható egy kereszténynek?

Figyelt kérdés
Krisztus is szenvedet...

2023. nov. 23. 14:06
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
68%

#30

A végén felvetett kérdés álságos, a válaszod pedig ördögi :)


Pál apostol megválaszolta ezt a kérdést már 2000 éve és ő az életet tartotta helyesnek. Ha ő azt mondta, akkor ki vagyok én, hogy ellenkezőjét tartsam helyesnek?


A haldoklás is élet, Jézus se mondta a korbácsoló katonáknak, hogy inkább öljék meg helyben, s legyen neki is "kegyes" halál.

2023. nov. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
25%

# 19:58


Állításod szerint Pál apostolhoz nem érsz fel szentségben:


"Pál apostol megválaszolta ezt a kérdést már 2000 éve és ő az életet tartotta helyesnek. Ha ő azt mondta, akkor ki vagyok én, hogy ellenkezőjét tartsam helyesnek?"


Isten egyszülött fiához, Jézushoz, aki egy az Atyával, meg simán felérsz szentségben:


"A haldoklás is élet, Jézus se mondta a korbácsoló katonáknak, hogy inkább öljék meg helyben, s legyen neki is "kegyes" halál."


Gratulálok! Kiválló troll munka.

2023. nov. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
68%

#32

Valószínűleg képtelen voltál értelmezni válaszom, pedig nem annyira bonyolult. Jézus és Pál apostol is szenvedett, utóbbit üldözték bebörtönözték, de egyik se mondta, hogy akkor érjen gyorsan véget "kegyes" halállal.

Pál apostol pedig feltette hozzád hasonlóan a kérdést is, csak ő teljesen ellentétes következtetésre jutott, mint te. Nem véletlenül neveztem ördöginek az általad adott választ.


Sajnálom, hogy nem akarod megérteni se azt, amit írtam, se azt, hogy az élet szent, a szenvedés pedig értékes lehet. Még a haldokló élete is szent.

2023. nov. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
18%

# 20:26


Nincs fedezet a szavaid mögött. Nem voltam ott, amikor keresztve feszítve, felszögelve azért papoltál volna, hogy hagyjanak ott fájdalomcsillapítás vagy kegyelem nélkül.

2023. nov. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
68%
Senki se mondta, hogy a beteg nem kaphat fájdalomcsillapítást, de ez nem teszi a gyilkosságot nem gyilkossággá.
2023. nov. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 Jégszív ***** válasza:
25%

#31. No ez a vélemény a vad keresztény FANATIZMUS eklatáns példája!

#35. Ennyire naiv te se lehetsz!


Egyszerűen azt képzelitek, hogy a szenvedés, a kín holmi "üdvösségszerző" állapot, pedig pont ellenkezőleg: TORZÍTJA a jellemet, és roncsolja a "lelket".

Számomra már nem kérdés, melyik az "ördögi".

2023. nov. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 Odüsszeusz92 válasza:
69%
25-ös Hol írtam, hogy ezt hirdette volna Jézus? Csak azt írtam, hogy nem mond a jézusi eszmének ellent. Amúgy Jézus mivel bárkit meg tudott gyógyítani, így akár ellenezhette is volna az eutanáziát, ellentétben a mai orvosokkal meg papokkal.
2023. nov. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 IstenGyermeke1 ***** válasza:
22%

Ha szenvedünk a halál előtt az Ő szent akaratából történik. Utasítsam vissza?

Egyébként meg létezik fájdalomcsillapítás is, ahogy a 35-ös írja...

2023. nov. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 Jégszív ***** válasza:
21%

#38.

Ha szenvedünk a halál előtt az Ő szent akaratából történik.

/vad keresztény FANATIZMUS II./

Az abszolút JÓSÁGOS Istennek "az Ő szent akaratából"! 🤢 No comment...

2023. nov. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 IstenGyermeke1 ***** válasza:
22%

#39

Szenvedésnek pozitív hatásai is lehetnek. Krisztus velünk van szenvedésinkben is, de mintha ezt már írtam volna pont neked. Felajánlhatjuk szenvedésinket az Atyának Jézus Krisztus kínszenvedésével együtt.

2023. nov. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!