Miért nem szabad akár az iskolában beszélni a vallásról? Miért tabu? A zene is megosztja az embereket...
Attól függ, milyen minőségben teszed. Ha odajársz az iskolába, akkor nyugodtan beszélgethetsz erről az osztálytársaiddal, nem tilthatják meg. Ha már zavaróvá, vagy zaklatóvá váli a folyamatos térítésed, akkor először elkerülnek, ha ez nem segít, akkor szólnak, hogy ezt fejezd be, mert bunkóság, de ez iskolától függetlenül így működik.
Felnőttként viszont nem mehetsz be iskolába csak úgy téríteni. Oda kiskoúak járnak, és a szüleik joga eldönteni, mennyire akarják őket vallásos hatásoknak kitenni. Hittant taníthatsz, ha megvan hozzá a végzettséged, ott prédikálhatsz és hirdetheted az igét azoknak, akiknek a szülei ezt kifejezetten kérik.
Privát véleményem szerint nagyon gáz és gyáva dolog az a mostani divat, hogy a különböző felekezetek mindenféle angoltábornak és hasonlóknak álcázva próbálnak a gyerekek közül híveket toborozni. A bibliai mód az lenne, ha az apákat szólítanák meg. Péter apostol így úgy kezdte minden beszédét, hogy "Atyámfiai, férfiak", és nem úgy, hogy "Kedvesd gyerekek." Csak persze a gyerek befolyásolhatóbb, vele könnyebb dolgotok van.
Miért akarsz prédikálni a gyerekeknek?
Miért kéne mindenféle jöttment gyanús felnőtett akiknek semmi keresnivalója nincs ott beengedni az iskolákba, hogy zaklassa a gyerekeket szünetben, abban a pár perc pihenő időben ami két tanóra között van?
Majd aztán bejárkál mindenféle ember az iskolákba, nem hagyják tanulni a gyerekeket, pedofilok fogják zaklatni őket és prédikálnak neki mindenféle elborult szektás emberek akik majd kimossák szerencsétlen kisgyerek agyát és elviszik. A szülők pedig majd csak pislognak, hogy miért tűnt el a Marcika amikor csak iskolába küldték.
Egyetértek, helyes megjegyzés. Valóban, a Máté 19:14-es igeversben Jézushoz azok a gyerekek kerültek, akiket a szüleik vittek hozzá, nem pedig idegenek fogdosták össze őket. A tanítványok reakciója az, hogy el akarták tolni a gyerekeket, de Jézus ezt nem engedte meg, és azt tanította, hogy engedjék hozzájuk a gyerekeket, mert az ilyeneké a mennyek országa.
Köszönöm, hogy pontosítottad ezt a részt, és elnézést, ha korábbi válaszomban nem voltam teljesen világos. Az igevers lényege, hogy az egyszerű és hittel teli gyerekek példája segít nekünk megérteni Isten országának fontosságát és azt, hogy Jézus mindenkit szeretettel fogad.
Az sem mindegy, hogy milyen minőségben és stílusban tennéd. Ha egy tanuló beszél a hitéről az osztálytársainak, abban semmi probléma nincs. Abban nincs kényszerítés, egyenlő "felek" vannak, egy baráti beszélgetés.
Ha bemegy egy felnőtt, akinek amúgy semmi köze az iskolához, tehát még csak nem is tanít ott és elkezd "prédikálni" a folyosón az azért kifogásolható. Én is keresztény vagyok és már bocsi, de nem akarom, hogy félművelt, teológiát alig vagy egyáltalán nem ismerő szektások agitálják. A hitoktatás és a valláserkölcsi nevelés nem ez és nem erről szól. A hittantanárok (akár egyháziak, akár világiak) sem a folyosón prédikálnak, hanem lehetőséget biztosítanak arra, hogy személyesen találkozzanak a nem vallásos tanulókkal is, akik négyszemközt kérdezhetnek.
Attól sem sokan lettek keresztények, hogy a Nyugati aluljáróban valaki a mikrofonba bömböl, hogy "Jézus az út".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!