Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért létezünk?

Miért létezünk?

Figyelt kérdés
2009. jan. 1. 20:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem mindenki maga választja meg, hogy miért él. Nekünk kell eldöntenünk, hogy mi a célunk, mit akarunk elérni az életben.
2009. jan. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Lehet hogy nem érted teljesen a kérdést.kinek köszönhetjük?
2009. jan. 1. 21:18
 3/29 A kérdező kommentje:
Kinek köszönhetjük hogy létezünk?
2009. jan. 1. 21:19
 4/29 anonim ***** válasza:
89%
A fizikának, kémiának, biológiának köszönhetjük, hogy létezünk. Így ebben a sorrendben. Nem vagyunk más, mint egy nagy rakat molekula, amik szeretnék megtartani energiájukat.
2009. jan. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
A zsoltárok100:3 verse szerint azért létezünk mert Isten alkotott bennünket.Mi a véleményed?
2009. jan. 1. 21:38
 6/29 anonim ***** válasza:
88%

A szüleid miatt létezel. A világban ugyanis élő csak élőlényből keletkezik.

Arról persze lehet vitatkozni, az első élő, hogy és mikor jött létre, Isten teremtett-e? Vagy a materialista világképp szerint csak a természetben létező öntudatlan erők hoztak létre egy rendszert, ami önmaga fenntartására törekszik? Bárhogy is, azt hiszem nem kell magyarázni, hogy erről vitázni szélmalomharc lenne, egyik tábor sose tudná meggyőzni a másikat, ezért hát énse fogok bele most:)

2009. jan. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
77%
tudod én nem tudom ezt elképzelni... És Istent ki teremtette? Őt is meg kellett teremteni, valahogy léteznie kell!!
2009. jan. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Szerintem a válasz abban rejlik hogy miben hiszünk?!
2009. jan. 1. 21:42
 9/29 A kérdező kommentje:
A biblia szetint Istennek nem volt kezdete se vége nem lessz.ö örökkévaló és mindenható.hatalma van ezért ahhoz hogy bármit megalkosson,mint pl ahogy az első emberpárt is
2009. jan. 1. 21:45
 10/29 anonim ***** válasza:
43%

Igen, csak a vallás azt nem hajlandó elfogadni, hogy Isten = a természettel, a fizikai törvényekkel. Így ezen a szinten ő alkotott meg bennünket, viszont ha a szó szerinti bibliai szöveget vesszük (mint ahogyan veszik sajnos nagyon sokan), miszerint gondolt egyet és csinált Földet meg embert stb, az nyilvánvaló butaság. Mert ilyen nincs, nem is lehet, csodák nem léteznek. Az emberek azonban az ismeretlenből mindig misztikumot csinálnak. Pedig nincs ebben semmi olyan természetfeletti, hogy lettünk. Csupán fizika.

(Kérem, a leendő lepontozók indokoljanak is, csak kíváncsiság.)

2009. jan. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!