Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért létezünk?

Miért létezünk?

Figyelt kérdés
2009. jan. 1. 20:46
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
ok bocsi nemakartam okoskodni egyébként nem köteketem senkivel.bocs
2009. jan. 3. 21:28
 22/29 anonim ***** válasza:
Nincsen törvény törvényhozó nélkül. Azt hiszem ezzel mindent elmondtam.
2009. jan. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
10:48-as válaszoló, nyithatnál egy új kérdést, biztos lenne rá válasz....
2009. jan. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
11:27-es válaszoló, mekkora butaságokat hordassz itt össze..Miért OFF-olsz?
2009. jan. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Ilyenkor kell megkérdezni: Nekem lehet más véleményem?


Egyébként Te hiszel az evolúcióban? Ha nem, akkor elég, ha megnézel pár statisztikai adatot akár csak 100 évvel visszamenőleg az emberi fiziológiáról. Az emberi evolúció nagyon felgyorsult, 2-300 év múlva már meg sem ismernéd az akkora fajtársaidat. (Na jó, ez picit túlzás. :P )

2009. jan. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

"11:27-es válaszoló, mekkora butaságokat hordassz itt össze..Miért OFF-olsz?"


És te akkor ezzel (meg az azelőtti) kérdéseddel mit csináltál, aranyom??? Nemtán OFF-oltál?

Ráadásul nem írt butaságokat.


(Szerintem amúgy ez a hozzászóló, akinek most írok, az valójában a kérdező; csak regelt egy új nicket. Szánalmas... :(( )

2009. jan. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Az eddigiekhez a következőket tenném hozzá:

1) NEM kielégítő az a magyarázat, hogy Isten teremtette a világot, mert meg kellene mondani, hogy miért választotta a teremtést a semmittevéssel szemben,

2) NEM kielégítő természettudományos elvekre hivatkozni, mivel a természettudományok, miközben teljes leírést adnak a természetről, azt nem feladatuk megválaszolni, hogy a természet miért létezik.

3) Ennek megfelelően még ha valaki el tudná is dönteni, hogy van-e Isten stb., azzal sem lenne meg a válasz a kérdésre.


A kérdés legáltalánosabban a "Miért van valami ahelyett, hogy semmi sem lenne" kérdése, és bár igen bonyolult elmélkedések olvashatók erről a témáról pl. Platón, Plótinosz, Schelling, Heidegger stb. tollából, őszintén szólva szerintem nincs épkézláb válasz.

2009. jan. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Atomfizikusok háromnegyede azt vallja, hogy annyira összetett, bonyolult a világ, a Föld, hogy az nem jöhetett létre a semmiből, csak úgy magától.De ha feltételeznénk, hogy mégiscsak, akkor hogy-hogy csak egy, és azt követően másik vagy több miért nem?

Szilícium. Bányászható anyag.Benne van a földben, pedig meglenne nélküle is ugyanúgy.Mikrochipek áramköreit marják,gravírozzák bele, egy-egy pénzérményi lapkán akár több ezer tranzisztor is elfér.Hol tartana ma a technika, ha ez az anyag nem létezne? Kb.az ötvenes-hatvanas években.Úgy a hadiiparban,hírközlésben,szórakoztató elektronikában,gyógyászatban, az élet szinte összes területén.

Gyógyszerek hatóanyagai. Újabb és újabbak kerülnek elő a dzsungelek mélyéről,semmitmondó, jelentéktelen növények részeiből.A növénynek semmi szüksége rá, de valamiért benne van, valahogyan 'belékerült'.Ki, mely hatalom vagy gondolat határozott valamikor, valahol úgy, hogy benne legyen?

Amikor megtudjuk a biztos választ,akkor lesz vége ennek a világnak,és kezdődik el egy másik,egy teljesen másmilyen.

De remélem,hogy ott is lesz egy Gyakori kérdések honlap!

-qwer-

2010. jún. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
Ha erősen gondolkozól akkor NEM JÖSSZ RÁ de érezni fogod és megérteni hogy ez mind amit érsz miért van. Istennek a tudománynak és semmi másnak semmi köze sincs a létezésünkhöz.
2019. jan. 16. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!