Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, mi segít,...

Keresztények, mi segít, amikor úgy érzitek, kezditek elveszíteni a hiteteket?

Figyelt kérdés
Anya egy bántalmazó kapcsolatban van, és most nagyobb baj is történt, a mai napon. Hiszem, hogy Istennek terve van, és okkal történnek a dolgok, de úgy érzem, ha ebből nem kerekedik ki vakami pozitívum, nem tudom miért történhetett ez.. tudom, hogy az embereknek szabad akaratuk van, és nem történik minden zökkenőmentesen, de azt is tudom hogy nem én vagyok az egyedüli, aki néha érzi így. köszönöm a válaszokat.

2023. aug. 15. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem a hitünknek van szüksége a segítségre, hogy képesek legyünk megőrizni, hanem nekünk van szükségünk a hitre, hogy segítsen átvészelni a nehézségeket.
2023. aug. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%
Nézzétek meg a Barbit 😊
2023. aug. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindig Jób történetére gondolok. Ő tényleg nagyon megszívta, és sosem mondta meg neki az Úr, hogy miért kellett ennyi szörnyűséget átélnie.
2023. aug. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Én inkább Jób lányaira gondolok.

Ők még jutalmat se kaptak érte. Teljesen feleslegesen haltak meg.

2023. aug. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

Szia, hany eves vagy? Ha anyukadat fizikailag bantalmazta valaki, akkor eloszor is az illetot felelossegre kell vonni valahogy es anyukadat biztonsagba helyezni. Nem ismerem a korulmenyeket, de a rendorsegen kivul meg sok helyen kaphatsz segitseget, tanacsot. Esetleg az egyhazban is megmondjak, kihez fordulj telefonon stb.


Ami a hitet illeti: nehez megtartani, ha sorozatosan nagyon rossz dolgok tortennek. Azt tudom neked mondani, hogy igazabol a hitnek csak egyik resze az, hogy azt gondoljuk/tapasztaljuk, hogy minden rosszbol valami pozitiv fog kisulni. Sajnos vannak dolgok, amik csak rosszak, es nagyon sajnalom, hogy ilyen idoszakon mesz keresztul. Ilyenkor a hit alapja megvaltozhat meg: nem azt varod, hogy mi lesz ebbol pozitiv, hanem erot kersz Istentol, hogy segitsen kibirni, illetve kiutat mutatni.

A Zsoltarok kozott vannak jok, amelyekben sok ember magara ismerhet es latja, hogy nincs egyedul. A szenvedo ember valahogyan megis megtalalja Istent es Isten igereteit.

2023. aug. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%

2. Luci, bár a provokációd legtöbbször szánalmas a tisztességes keresztények ellen, most az egyszer igazad írtál.


A Barbie tényleg megér egy megtekintést, mert jó film lett.

2023. aug. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 IstenGyermeke1 ***** válasza:
39%
Isten segít, miután kidühöngtem magam, eleget szidtam Szent Nevét. Utána mindig rávezet az Ő igazságára. Isten megtartja a ténylegesen Benne hívők lelkét Szentlelke által.
2023. aug. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

6.

Hát nem nagyon értek egyet. Valakinek verik az édesanyját, életük legdurvább traumáin mennek keresztül, ami egész életükre kihatással lesz, neki is, anyukájának is.

Lucifer meg azt tanácsolja, hogy nézzenek meg egy jó kis filmet - szerintem ez az érzeketlenség és a butaság teteje.

Nem beszélve arról a válaszáról, amit a moderátornak jelentettem és le is vették. Szégyellheti magát.

2023. aug. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%

8. Mint írtam, ez egy szánalmas provokátor, aki az összes vallással kapcsolatos kérdés alá odaböfög valami vallásellenes ateista szart. De olyan kérdések alá is, amik nem neki szóltak.


Csak iróniából dicsértem meg, hogy most legalább nem gyűlölködött.

2023. aug. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!