Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak itt olyanok akik...

Vannak itt olyanok akik tényleg kereszténynek tartják magukat?

Figyelt kérdés

Miért hiszel benne?

Honnan tudod, hogy tényleg létezik?

Esetleg van személyes tapasztalatod?

Miért pont a keresztények Istene létezne? Mi van a más vallások isteneivel?


Tényleg őszintén kíváncsi vagyok, nem akarok provokálni senkit. Köszönöm a válaszokat.



2023. aug. 15. 19:20
 1/6 anonim válasza:
31%
Senki nem tudja, ezért nevezik hitnek. A keresztények Istene ugyanaz, mint a nem keresztények Istene. Csak egy Isten van.
2023. aug. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Vagyunk.
2023. aug. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2-es. Kifejtenéd?
2023. aug. 15. 20:11
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Aki Istenre keresi a választ, ne másokra hagyatkozzon, hanem maga járjon utána. Más nem biztos, hogy meg tudja adni neked, de aminek magad jártál utána, azt senki el nem veheti tőled.
2023. aug. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

“Miért pont a keresztények Istene létezne? Mi van a más vallások isteneivel?”


Ha a monoteista vallásokra gondolsz, mint a judaizmus vagy az iszlám, akkor nem mondjuk azt pl. hogy Allah nem létezik. Mind ugyan abban az Istenben hiszünk, csak a három vallás mind másmilyennek látja Istent. De az akkor is ugyan az az Isten. Sőt, szerintem amit a görög neo-platónisták a Monádnak neveztek, az is az Isten.

De ha a politeista istenségekre gondolsz, azokban elég nehéz hinni, hiszen azok az istenségek még a híveik szerint is a teremtett világon belül léteznek. A teremtett világon belül okkal kételkedem valami létezésében, amit semmilyen módom nem vagyunk képesek észlelni. De a monoteista Isten az nem a teremtett világon belül létezik, hanem ő maga a lét.

2023. aug. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 IstenGyermeke1 ***** válasza:
100%

Keresztény (rómkat) vagyok

Katolikus hitben nevelkedtem. Egyszer megfogalmazódott bennem, hogy valójában miben is hiszek, és valóban igaz-e a szerető istenkép, és ha igaz, szeretném megismerni. Elkezdtem este imádkozni, kértem Őt, hogy nyilatkoztassa ki magát nekem, igyekeztem jobban figyelni arra, amit teszek, hogy az Ő törvényi szerint cselekedjem (vö.: Jn 14,21). Előbb-utóbb válasz jött, érzésekben, olyan érzésekben amelyeket ezelőtt soha nem tapasztaltam. Idő után egyre inkább több kegyelmet kaptam tőle, évekkel később megkaptam Isten Szentlelkét, mert kértem. Azóta igyekszem az Úr akaratát teljesíteni, és az üzenetét közvetíteni.

Remélem segítettem.

2023. aug. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!