Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi Ábrahám és Izsák történetén...

Mi Ábrahám és Izsák történetének a fő tanulsága?

Figyelt kérdés

Téged zavarna, ha egyik nap apád rátenne az oltárra és késsel jönne feléd, mert vakon követi a hangokat, amiket hallot?


A jó hívő nem kérdőjelezi meg Istent?



2023. aug. 4. 00:58
1 2
 11/14 Jégszív ***** válasza:

#10.

"abban az időben" Ezzel mintha azt mondanád, hogy Isten jósága és egyéb jellembeli tulajdonságai emberekéhez hasonlóan a kor divatjai szerint változnak!


"előre tudta Ábrám válaszát" Naná, hisz állítólag nála a múlt jelen és a jövő. Sokszor, sokan jöttök ezzel a "próbára akarta tenni" közhellyel, aminek így semmi értelme. De figyelj, bele képzelted magad Ábrám helyébe!?

És ha igen, Mi szüksége van egy "jó" istennek ilyen fasizmust is megszégyenítő FANATIKUS ENGEDELMESSÉGRE? Persze, amiért ilyen jó... 😝

2023. szept. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kedves Jégszív !


Úgy tűnik semmit sem értettél!


A próbára NEM,NEM,NEM Istennek volt szüksége,hanem Ábrámnak és az emberiségnek!

2023. szept. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Jégszív ***** válasza:

ÉRTEM ÉN, ÉRTEM ÉN, te nem érted!


Akkor jönnek a "béta verziós" kérdések:

- TE hogy gondolkodnál arról, aki (későn született!!!) legkedvesebb gyereked kéri égő áldozatul!?

- Szerinted ez nem hasonlít a múlt század Waffen SS gyakorlatához? (...hogy a "szent inkvizíciót" ne is említsem.)

- Se te, se Ábrám nem látott (vagy mégis???) a jövőbe. Milyen HIT az, amely normális emberben még ezek után is képes a jóságot feltételezni!?

2023. szept. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Jégszív !


Jogos kérdés!

Ennek a kérdésednek okán nem te lehetsz "nemzetek atyja"!


Ábrám számára Isten kérése egyáltalán nem volt szokatlan,hisz korának,az általános gyakorlata volt.

Mivel ő a "hívők atyja" bízott Isten mindenek feletti jó döntésében,valamint abban az ígéretében,hogy ő nemzetek atyja,ami gyermek nélkül nem lehetséges.


(A "szent inkvizíció" Sátán hamiszászlós hadművelete volt Isten gyermekei ellen.)


"Milyen HIT az"?.....feltételek nélküli,igen ritka HIT!

2023. szept. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!