Furcsa keresztény szokások?
A hétvégét a barátoméknál töltöttem, ott figyeltem fel a furcsa szokásokra, amin egész héten rágódtam, de csak nem tudok napirendre térni a történtek felett.
Figyelem! Megrázó sorok következnek!
- Húsok megmosásának tiltása: Csirkét akartunk grillezni, ezért odafelé beugrottunk venni - nála kibontás után tiszta nyálka volt, ezért lemostam. Haverom beront: Mégis mit csinálok? A csirkét ők nem szokták megmosni
- Ima kaja előtt: Leült a család az asztalhoz és imádkoznom kellett velük, annak ellenére hogy nem is tudom a szöveget. A subi-dubi nahát, köszönöm a kaját vicceskedésem nem vette jó néven a faterja
- Minden tiltása, ami keresztvetéshez hasonlít: Este elmenetel előtt befújom magam dezodorral - haver megszólal: Milyen istenkárolmó vagy! Mondom miért? Mert úgy fújod magad, mint aki keresztet vet, ebből nem szabad viccet csinálni
- Kereszt minden szobában - még a retyón is volt
- Lefekvés előtti ima: Jövök ki a fürdőből, ő áll fel az ágy mellől, elérzékenyülve könnyezik. Megszólal te is gyakorolhatnád a hitet velem - erre már nem is mondok semmit. A sötétben fekve hallgatom aohgy zsolozsmázik
- Reggeli ima: hajnal 6kor, ott térdel megint az ágya mellett és fojtott hangon imádkozik - erre kelek
- Vasárnapi mise: amiről végig mukkot se szólt, egész család kiöltözve mintha díjátadóra mennének - nekem meg full kómásan, másnapos pólóban kellett hazatekernem. Ezekután a Marduk pólóm nem akartam felvenni, még megégetnek
Aznap délután még felhívott jövő héten is megyek e, a családja is szeretettel vár - mondom még nem tudom hogy lesz
Ha jól sejtem most jönne a térítés rész? Faterja elbeszélgetne velem a vallásomról, mint arra kísérletet tett élelmezésem után
Baráti körben amúgy tök normális a srác, de azt hiszem ez volt az utolsó alkalom a nála
Vagy én gondolom túl?
A többihez csak annyit, hogy nem csak a világban találod meg a Sátánt, hanem az Egyházban is. Ott a leghatékonyabb, sajnos. Azokat az embereket támadja a legjobban, akik nyíltan, bevállaltan Jézuséi, vagy legalábbis az övéi akarnak lenni.
Nehéz ellenszélben képviselni valamit, ami nagyon jó, úgy, hogy még belül is rohad az egész.
Szerintem ne ítélj el senkit, és ne fogadj el ítéletet senkitől, még tőlük sem, csak a saját lelkiismeretedtől.
Az van, hogy amúgy teljesen szembe mentek Jézus tanításával. Például az ima:
"Te pedig amikor imádkozol, menj be a belső szobádba, és ajtódat bezárva imádkozzál Atyádhoz, aki rejtve van; a te Atyád pedig, aki látja, amit titokban teszel, megjutalmaz majd téged." (Máté 6:6)
De ez csak egy példa. Talán kezdő keresztények. A kezdőknél jellemző ez a lelkesedés, de átmehet ebbe a robotisztikus Isten tiszteletbe. Pedig az Úr nem erre kíváncsi. Még a néma ima , amit a retyón mondasz el hang nélkül is jobban meghallgatásra kerül az Úrnál, mint amit haverodék csináltak.
Isten pedig köztudott, hogy nem templomban van, hanem mindenütt ott van. Azon pedig ezer százalékra biztos vagyok, hogy Jézus mindent lát és a keresztvetős spray befújásodnál nevetett örömében.
De vannak ilyen emberek. El nem ítélem őket. De nekem fura egy kicsit ez.
1 : Haha nem nyúlkált, azt soha nem hagynám
2 : Ha jól olvasom, az USDA figyelmeztett - az amcsi génmanipulált takarmánnyal etetett génmanipulált haszonállatok teli vannak fertőzéssel, még a szarnak is lába van és elszalad. Az EUban kicsit más, mert a GMO használata és behozatala tiltva van. A nyálkás hús undorító - ki tudja mitől nyálkás, hol volt, stb, csúszkál feldolgozás közben, nyomot hagy a deszkán, ehetetlen
Nem ítélek én el senkit, de furcsának tartom. Ez nem normális, átjön a gyereked haverja és bevonod a családi rituáléidba. Tudja rólam hogy katolikusnak kereszteltek,de nem gyakorlom és biztos tépi az ideg vlahányszor meglátja a vallástalan burámat
A keresztények nem tiltják a hús mosását, attól teljesen függetlenül mondják egyesek, hogy meg kell mosni (még a daráltat is átmossák), míg mások szerint nem szabad. Semmi köze a valláshoz.
A dezodor használatára sincs semmilyen előírás...
A "még a vécén is kereszt" gondolom költői túlzás.
Templomba illik kiöltözni, de ezzel valószínűleg te is tisztában vagy.
Az első hozzászóló meg valami perverz pedofil lehet.
Egyszóval vendégségbe mentél, ingyen szállás és koszt, cserébe sértegetted őket. Mennyire kell már bunkónak lenni, az ilyen viselkedéshez?
Imádkozni kellett??? Miért, ha nem teszed, agyonvernek??? Az édesapa a családja értékeit védi, ha te nem vagy képes egyetlen napra alkalmazkodni, akkor ne menj vendégségbe!
Ahogy ne menj nyaralni szállodába, ha nem vagy képes betartani a házirendet, nem menj moziba, ha pofázni van kedved a film közben, ne menj étterembe, ha nem vagy képes előtte lemosni a disznósz@ros cipődet....
5 - Többször fogalmaz úgy Jézus, hogy 'a Mennyek Országa bennetek, közöttetek van'. Néha meg azt mondja: kijöttem ebbe a világba, most pedig visszamegyek Atyámhoz. KIjött. Vagyis, ahova visszamegy, az befelé van. Nem fölfelé. Érdekes, nem? Szerintem ebből a két mondatból le lehet vonni azt a következtetést, hogy ahova visszament, az bent van. Az Atya jobbján ül a Mennyben, ami mindannyiunkon belül található.
Ezért, ha újjá akarsz születni, ahogy a János 3-ban van, akkor nem kívülről befelé kell elindulnod, hanem belülről kifelé. Ahogy a fák nőnek. Bár a külső szertartások megtartanak egy bizonyos lelki emelkedettségi szinten. Nem külső dolgok tesznek majd belülről mássá, hanem a Benned élő Lélek alakít úgy, hogy az kívülről is látszani fog, és megkérdezik, hogy mitől vagy olyan sugárzóan boldog.
2-es
a hus megmosasat kiveve, ez egy buzgo katolikus csalad (feszuletek, zsolozsmazas)
nem kell veluk imadkoznod meg a vallasrol beszelgetned, ha nem akarsz, es nem kell hozzajuk menni, ha nem erzed jol magad
"A subi-dubi nahát, köszönöm a kaját vicceskedésem nem vette jó néven a faterja" - azert kigunyolni sem kell oket, megis mit vartal, hogy megtapsolnak? hany eves vagy?
Te most valami vicces gyereknek képzeled magad a kitalált kamu, fake sztoriddal?
Semmi ilyesmi nincs. Te egyszerűen hülyeségeket beszélsz.
Valami miatt le akarod járatni a keresztényeket. Miért? Pénzt kapsz érte?
Büszke lehetsz magadra.
Könyörgöm ne etessétek már ezt a trollt, hanem jelentsétek, abban úgyis nagyon jók vagytok, most miért is fogjátok vissza magatokat?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!