Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen tudományos magyarázat...

Milyen tudományos magyarázat van arra, hogy akit ismertem 80 év fölötti embert az mind hit Istenben? Csupán véletlen? Erősen kétlem.

Figyelt kérdés
Azt a magyarázatott nem fogadom el, hogy valamibe kapaszkodnak a haláluk közelettével. Más magyarázatot akarok. Lehet tudományos, de lehet vallásos

#Tudományos időskori vizsgálat
2023. máj. 23. 18:27
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Az időskor közelettével egyre inkább hívő az ember. Miért van ez?
2023. máj. 23. 18:29
 2/23 anonim ***** válasza:
85%
Nem mindegy mit irunk? Ugyis csak az fogod elfogadni ami illeszkedik a korlatolt kis vilagodba.
2023. máj. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%

Pedig az a tudományos magyarázat, amit le is írtál: a halálfélelem. Ha a közeledő halálra gondolunk megrettenünk a megsemmisüléstől, az ismeretlentől, a végső szenvedéstől.

A vallás másféle képet kínál a haldoklásról: saját életünk egy nagyobb dolognak a része ami tartós, talán örök. A halállal tehát nem elveszítünk, hanem megtalálunk valamit. Freud szerint a vallás célja ezzel elviselhetővé tenni a tehetetlenségünket.

2023. máj. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A nagy Levin ***** válasza:
93%
Egyrészt az ember próbál valamiféle megnyugvást találni a halálban, másrészt nyolcvan évvel ezelőtt nagyobb súlyt helyeztek a vallásra.
2023. máj. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Kólauborkával ***** válasza:
80%

Meg most mit veszünk vallásnak?

Az én fejemben isten lehet bármi, meg annak az ellentettje, tehát végsö soron van egy isten képem, most akkor én vallásosnak számítok a szemedven?

2023. máj. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
85%
Én elég sok 80 körülit ismerek, aki szarik az istenre meg a vallási trollkodásra is. Ez a kérdés vallás kategória, a vallási trolloknak ott a helye.
2023. máj. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
84%
Sok 80 fölötti ismerösöm van, aki egyáltalán nem hisz/hitt semmiféle istenben, és nem is "tértek meg" a haláluk elött sem.
2023. máj. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
82%
Talán régebben erősebb volt a hitük az embereknek és ezt már a mai kór sem tudja megváltoztatni.
2023. máj. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne hari, kedves kérdező, de szerintem a tudományosság és a hit nem említhető egy lapon. :)
2023. máj. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
59%
Az akkori emberek így agymosódtak. A maiak máshogy. Same shit.
2023. máj. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!