Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A ki bikát öl, embert üt...

A ki bikát öl, embert üt agyon; a ki juhval áldozik, az ebet öl; a ki ételáldozattal jő, disznóvért hoz elém; a ki tömjént gyújt, bálványt imád! Ez a Bibliában van. Miért van egy alkalommal az, hogy jó tömjént gyújtani, máskor az, hogy nem jó?

Figyelt kérdés
És mit jelent a fenti ige? (- Ez már nem fért a fenti részbe, de ugyanolyan fő kérdés.)

2023. máj. 4. 12:58
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Itt is jó.


A szerző a júdeaiak képmutatására és törvénytelenségére hívja fel a figyelmet. Azzal akartak Isten előtt igazak lenni, hogy áldozatokat vittek Isten elé (ami jó dolog) viszont emellett törvénytelenséget cselekedtek. Hiába vittek bikákat áldozni, ételáldozatokat meg tömjéneztek, ha mellette embert öltek, törvénytelen áldozatokat is vittek és bálványt imádtak.

2023. máj. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 KZitus ***** válasza:
51%

Szia

Igen, amit idéztél az a hűtlen zsidó népnek szólt, amelyet Ézsaiás a 66:3-ban jegyzett le.

Ezek a szavak eszünkbe juttathatják Jehovának azokat a szavait, amelyek Ézsaiás könyvének első fejezetében vannak feljegyezve. Jehova ott azt mondja makacs népének, hogy formális imádatukkal nemcsak hogy nem tudják megörvendeztetni őt, hanem inkább igazságos haragját is fellobbantják, mert az imádók képmutatók. Itt olvashatsz erről: Ézsaiás 1:11–17. Ilyen módon Jehova most kegyetlen bűntettekhez hasonlítja felajánlásaikat. Az, hogy drága bikát áldoznak fel, nem tudja jobban megbékéltetni Jehovát, mint az, ha embert ölnének! Más áldozatok ahhoz hasonlítanak, mintha kutyát vagy disznót ajánlanának fel, vagyis olyan állatokat, amelyek a Mózesi Törvény szerint tisztátalanok, és egyáltalán nem áldozatnak valók. 3Mózes 11:7, 27. Vajon Jehova engedi, hogy büntetlen maradjon az ilyen vallási képmutatás?

Jehova most ezt mondja: „Akképen választom én is az ő megcsúfolásukat, és rájok hozom, a mitől félnek; mivel hívtam és senki nem felelt, szóltam és nem hallották, és a gonoszt cselekedték szemeim előtt, s a mit nem szerettem, azt választák” Ézsaiás 66:4.

A "Miért van...." - kérdésedre a válasz: "Sámuel erre ezt mondta: „Vajon Jehova ugyanúgy örül az égőáldozatoknak és egyéb áldozatoknak, mint annak, ha valaki engedelmeskedik Jehovának? Jobb az engedelmesség az áldozatnál, és a szófogadás a kosok zsíros részénél. Mert a lázadás éppolyan, mint a jóslás bűne, és az elbizakodott törtetés, mint amikor valaki mágiához folyamodik, és bálványt imád. Mivel te semmibe vetted Jehova szavát, ő úgy döntött, hogy nem maradhatsz király.” 1Sámuel 15:22,23. Ezt Saul királynak mondta, aki engedetlen lett Istenéhez.

2023. máj. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!