Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen bizonyságod van arra,...

Milyen bizonyságod van arra, hogy Isten beavatkozott az életedbe? Elsősorban gyógyulások és szabadulások érdekelnek.

Figyelt kérdés
2010. okt. 9. 13:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
23%

Én megbetegedtem, krónikus veseelégtelenség. Akkor ezt mire véljem? Isten volt, vagy nem? Vagy Isten csak gyógyulást és szabadulást hoz? A betegséget vajon ki hozza?


ISTEN!

Lehet lepontozni.

2010. okt. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%
Pontosan azért vagyok ateista, mert Isten soha nem avatkozott be az életembe. Ez nem jelenti azt, hogy rossz az életem, sőt.
2010. okt. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%
ha már valaki beavatkozott, az szerintem az ördög volt
2010. okt. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
17%

Isten nem avatkozik bele az életedbe...a te döntésed, hogy hagyod magadban érvényre jutni...azt sem tartanám kizártnak, hogy a magukat ateistáknak valló emberek közül is sokan használják Isten erejét a hétköznapokban, csupán maguknak tudják be a "sikert". Legalábbis én ismerek egy két ilyet. Nekem pedig már maga az elég, hogy létezem...ez már elég bizonyíték...hiszen ha létezem, annak okának, céljának és értemének kell lennie, és úgy illik, hogy az alapokat sajátítom el, mielőtt bármibe belekezdek...az élettel kapcsolatban ugyanez...kértem a leírást a létről...meg is kaptam...vajon "kitől"? :)


ui.: egyébként a gyógyulással kapcsolatban az is ér, ha nem kapom el a betegségeket, amiket a körülöttem levők mindig? Vagy fogjuk ezt a kémiára/bilogiára? :D


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
61%

eza LastOne.left nagyon bölcs:Dsokszor láttam, hogy rt a vallásokhoz:)

am még gyerek vagyok, nem tudok mit mondani, bár pár évvel ezelőtt, az idős lovam lesántult, rengeteg volt a kezelés, az se volt biztos, hogy felépül.

sokat imádkoztunk érte, és hát...máig kitünő ugróló.

2010. okt. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
28%

Csak röviden:

Dohányoztam- leszoktam.

Szembetegség, vesebetegség, allergia( tej, liszt, parlagfű stb.)- meggyógyultam!

Dícsőség Istennek!!!

2010. okt. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
24%

Isten csak akkor avatkozik bele az életedbe ha azt kéred és engeded, hogy beavatkozzon. Szabad akaratunk van Isten csak akkor segithet rajtunk ha kérjük, ha kinyujtjuk felé kérő kezünket Ő megfogja és megszabadít. De ha nem kéred, nem hiszel benne nem teheti. Nekem is többször volt megtapasztalásom, ha kérem Istent mikor fáj a fejem, hogy vegye el a fejfájásomat, és hiszem hogy amit kérek Jézus nevében megadja az Atya akkor megtörténik. Volt a mellembe egy csomó és nagyon fájt is, imádkoztam Istenhez, hogy tegyen csodát és muljon el. Reggelre már nem fájt, és minden nap egyre kisebb lett és elmult. Hála és dicsőség Istennek. Ma is vannak csodák, csak a mi hitünkön múlik! A betegség és a fájdalom nem Istentől van. De javunkra fordithatja. Pál apostol írja, hogy a harc Isten és Sátán között folyik értünk. Hasonlókép mint Jób életében. A Sátán embergyilkos. Ő próbál bennünket valamiképpen elpusztítani és még azt is elpróbálja érni, hogy betegségünkben Istenre haragudjunk. Pedig ha a betegségünkben Istenhez fordulunk Ő orvos és orvosság. De ha betegségünkben Istent szidalmaználnk az tetszik a Sátánnak mert akkor már az Ő kezéden vagyunk. Mit mondott Jóbnak a felesége /Sátán biztatta fel,hogy ezt mondja/ átkozz meg az Istent és halj meg. A Sátán ezt akarja.

Nekeünk van egy örökbefogadott gyermekünk aki pici korától van nálunk. 2 éves korátol egyszerüen nem tudta elviselni, ha Istenről Jézusról beszéltünk neki. Tanitottuk imádkozni és nem akart, olyanokat mondott, hogy menjen a szívéből ki a Jézus, nem szereti, ha én imádkoztam bedugta a fülét és hangosan kiabált. Imádkoztunk, könyörögtünk érte mikor ő aludt, hogy menjen ki belőle a Sátán, és felajánlottuk Istennek. És másnak már ő akart imádkozni, és azota is szereti a jó Istent és kéri hogy meséljek neki Jézusról a Bibliábol. Már 6 éves és most is néha előfordúl, hogy dühöng, és hisztizik, ilyenkor ha megfogom átölelem és Istenhez kiáltok, vagy elkezdek Istent dicsőitő énekeket énekelni lenyugszik, és olyan lesz mint egy kisangyal.

Van Isten. Csodálatos és szerető Atya. Aki úgy szeretett engem is és minden embert, hogy az egy szülött fiát adta a halálba, hogy megmintsen bennünket az örök kárhozattol.

Gyönyörű és békés az életünk ha hiszünk benne, és szeretjük Őt. Higgyetek Őbenne, Nála van az örök élet!! Olvasd a bibliát tele van csodával, szabadulással, és erővel!!

2010. okt. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
29%

Isten megszabadított a keresztény vallástól,és ezért nagy hálával tartozom neki,mert megvilágította előttem,hogy félre voltam vezetve mások által.megmutatta nekem az igazi szerető arcát ami eléggé különbözik a kereszténység agyrémeitől.

ezenkívül ellát hasznos tanácsokkal az életem problémáival kapcsolatban.

2010. okt. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
37%

A "miért nem segít" jelenségekre válaszolnék röviden.

Ha beteg vagy és az orvos kopog az ajtódon, mit csinálsz? Beengeded, nem? Jézus is akkor gyógyít, ha beengeded a szíved ajtaján. Ennyi.

2010. okt. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,jó volt olvasni a 2 bizonyságot amik gyógyulásokról szóltak.

Halleluja.

2010. okt. 11. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!