Igaz, hogy a monoteizmus mindig csak az erőszakkal, a gyűlölettel lehet azonos, és tulajdonképpen a természetes politeizmussal szemben aberráció?
A Quora nevű oldalon olvastam.
Azt mondja magáról, hogy hindu pap.
Azt írta, hogy Ehnaton fáraó borzasztó egy kegyetlen, gonosz, gyilkos fáraó volt, aki a népére erőltette az aberrált gondolatait. A zsidó próféták szintén gonoszak voltak, mert ellenezték a többistenhitet, pedig az a normális, természetes. A zoroasztrianizmus szintén ellehetetlenítette a természetes, egészséges vallásgyakorlatot, vagyis a többistenhitet Perzsiában. A keresztények és a muszlim szintén, csak ők a világ nagy részén. Azt írta, hogy a hinduizmus monoteista, illetve egy istenségre hivatkozó védái is manipuláltak, és az igazi hinduizmus csakis politeista lehet, teljesen elkülöníthető istenségekkel, Ísvara pedig nem létezik, Brahma, Visnu, Siva különállóak, nem különböző megnyilvánulások.
Igaz ez?
Itt azt mondja az illető, akit idézel, hogy a politeizmus a normális. Ezt ki dönti el? Mi a normális mértékegysége?
Nem ismerem a politeista vallásokat, de egyértelmű, hogy a kereszténység néha követelt vért, úgy, ahogy a politeizmus is, csak máshogyan.
Az istenhit semmilyen formában nem normális.
Megalapozatlan, abszolút világnézetek bármilyen formában rendszerint mások erőszakos "térítésére" sarkall, legyen az kereszténység, kommunizmus vagy más.
Volt valaha politeista vallás?Úgy tudom mindegyik vallásában van egy teremtő.A többi "isten"az csak annak a különféle arcát mutatja.
A kereszténységben is ott van Jézus.Akiben Isten megmutatta magát.Aztán vannak még különféle szentek.Felületes szemlélőnek az is politeistának tűnhet.De valójában olyan,hogy politeista vallás valószínűleg nem létezett.
A hindu pap beszélt a kálinak mutatott áldozatokrol vagy az őzvegyek elevenen elégetéséről?
Marhaság hogy a politeizmus kizárná az erőszakot.
Az azték politeista vallás folyamatosan háborura vette rá a követőit mert hadi foglyokat kellett fel áldozni. Ezeket "virág háborúnak" hivták.
A druidákra meg pont azért vadásztak a rómaiak mert emberáldozatokat tartottak.
#4.
Igen, rengeteg politeista vallás volt. Például a görög, római, mezopotámiai, egyiptomi, kelta, germán, inka, azték stb. vallások teljes mértékben politeisták voltak. Mondjuk az egyiptomi vallásban ott volt az Aton-kultusz, a mezopotámiaiban pedig például Marduk-Assur monolatrikus imádata, de nagy általánosságban, a mainstream vallás teljesen politeista volt.
Amit leírtál az a hinduizmusra igaz. Náluk ugyanis pont fordítva van az egész. Léteznek politeista irányzatai, sőt, nonteista/ateista, agnosztikus, panteista stb. irányzatai is, de a mainstream hinduizmus alapvetően egyetlen Legfelsőbbet imád, akinek rengeteg különböző aspektusa, megnyilvánulása, személyisége stb. van. "Papunk" mindezen vallási nézeteket is helytelennek titulálta a hinduizmusban, és azt írta, hogy ezek is torzulások, aberrációk, és valójában eltérés a természetes, igaz politeizmustól. Mindazon Védák is el lettek torzítva erőszakkal, amelyek erről írnak.
#6.
Azt mondta, hogy a politeizmus elfogadó minden néppel, szexuális orientációval stb. szemben, hisz a nemek közötti egyenlőségben, nem hisz a háborúban, a népre erőszakolt tettekben, a gyűlöletben. Támogatja a tudományt, a megismerést, a filozófiát. Ilyeneket rakott be egy mémes táblázaton keresztül.
“A Quora nevű oldalon olvastam.”
Amit az interneten olvasunk az biztos igaz. 🙂
"Azt mondta, hogy a politeizmus elfogadó minden néppel,"
Mi is van a kasztrendszerrel? Ahol az idegenek alsobbrendüek? :D
"szexuális orientációval stb."
"A Halottak Könyvének 125. varázsszövege a homoszexuális cselekedeteket tűnik elítélni. A 125. szöveg azt írja le, hogy az istenek előtt a halott miként tanúsítja, hogy bűn nélküli életet élt. Ennek részeként a halott 42 különféle bűntettet tagad az istenek előtt, ezek közül az egyik gyakori fordítása szexuálisan nem hatoltam be másik férfiba. Bár a pontos fordítás és értelmezés vitatott, a szöveg arra utalhat, hogy a homoszexualitást negatívan ítélték meg és a világ rendjével ellentétesnek tartották az ókori egyiptomiak.[1][2]"
"hisz a nemek közötti egyenlőségben, "
Kasztrendszer.
Amugy meg egyik vallás sem hisz a nemek közti egyenlőségben. Még pedig azért mert nem létezik. A vallások etéren inkább két különbözö fajta egyenlötlenségben hisznek.
Az egyik a nemekhez viszonyitott jogok.
Pl. A nőnek hozományt kell hoznia a férfinak hogy bizonyithassa hogy eltarthatja.
A másik az alá-főlé rendeltséghez viszonyitott jogok.
Pl. A férfi meg tilthat ezt azt a nőnek.
Olyan vallás nincsen ami ezen egyenlőtlenségek közül nem vallaná az egyiket vagy mind a kettőt.
A politeista görögországban mennyi joguk volt a nőknek? Vagy egyiptomban?
"nem hisz a háborúban"
Aztékok, vikingek.
"a népre erőszakolt tettekben,"
Megint csak az aztékok.
"Támogatja a tudományt, a megismerést, a filozófiát."
Ez nem vallástol függő.
A monoteista arabok is támogatták és fejlesztgették a politeista görögök eredményeit.
Késöbb meg a keresztények is, lásd a fickot aki előállt az ösrobbanás elmélettel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!