Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateizmus egy vallás?

Az ateizmus egy vallás?

Figyelt kérdés

2023. márc. 11. 17:47
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
83%

#10

Az anti- lenne, nem csak simán a-.

Az ateista nyersfordításban isten nélküli, istentelen. Ennyi, ebből nem következik semmilyen tagadás. Ha valakit a legkevésbé sem érdelnek a vallások, és soha életében nem is foglalkozik egyikkel sem, ő is ateista, pedig semmit nem tagad. Simán csak nem hisz.

2023. márc. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
0%

Milliók vannak, akik semmilyen vallást nem gyakorolnak, és semmiféle istenben sem hisznek. Ők az ateisták. Ismét mások, az agnosztikusok úgy hiszik, hogy Isten ismeretlen, és valószínűleg megismerhetetlen. Ez azonban nyilvánvalóan nem azt jelenti, hogy ők elvek vagy etikai alapok nélküli emberek, mint ahogy azok sem feltétlenül rendelkeznek ezekkel, akik valamilyen hithez tartozónak vallják magukat.


Ámde ha valaki úgy fogja fel a vallást, mint „bizonyos elvekhez való ragaszkodást; szigorú hűséget vagy lojalitást; lelkiismeretességet; kegyes jóindulatot vagy ragaszkodást”, akkor valamilyen módon a legtöbb ember vallásos, még az ateisták és az agnosztikusok is (The Shorter Oxford English Dictionary).


Nekem ezért meggyőződésem, hogy egyfajta hit, vallás az ateizmus is. Hiszen az Isten fogalma alatt nem csak egy személyes Isten létezése értendő, hanem minden más eszme és ideológia is.


Maga a bibliai szóhasználat is ilyen formában értelmezi e kifejezést.


"Az ateizmus a vallástalanság és hit nélküliség ÖSSZES fajtája.


Tehát mindenki ateista, aki nem hisz."


Ez amit leírtál egy pszichiátriai körkép. De komolyan! Mert hogy ilyen normális és értelmes ember nincs.

Mindenki hisz valamiben vagy valakiben! A hite teljesen mindegy milyen irányú, hogy élő személy vagy élettelen tárgy, valamint fogalom, ideológia a tárgya.


A fenti jellemzők minden egészséges embert érintenek, tehát nincs valóságos kibúvó az ateistáknak sem.

2023. márc. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
83%

„bizonyos elvekhez való ragaszkodást"

Csakhogy NEM EZ a vallás!

A vallás EGY ADOTT istenhit KÖTÖTT FORMÁBA ÖNTÖTT módja.

Ennyi, és nem más!


"Mindenki hisz valamiben"

Na, ez a szándékos félremagyarázás!

Azt ateisták MINDEN MÁSBAN hihetnek, CSAK istenekben nem!

Megint csak: ennyi, és nem más!

2023. márc. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
0%

Nem egészen!

Mindenkinek az a vallása, ami a legjobban érdekli őt.


"A vallás EGY ADOTT istenhit KÖTÖTT FORMÁBA ÖNTÖTT módja."


Te pragmatikusan, szigorú matematikai alapon, patikamérlegen akarod meghatározni és beskatulyázni az ember szellemiségét.


De ezt nem lehet. A hit, a vallás, a spiritualitás minden formája sokkal tágabb fogalom, mint hogy néhány szóba beleerőszakoljuk.


Az ateista emberek a fenti teljesen természetes emberi jellemvonások alapján igenis egyfajta vallásos hit elkerülhetetlen részesei. Abban hisznek hogy nincs semmilyen Isten, de ezt csak legfeljebb hihetik, mert nincs rá konkrét bizonyíték!


Tehát a természet rendjét tagadják, amikor azt mondják hogy nem vallásosak bizonyos értelemben.

2023. márc. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
100%

Az ateizmus világnézet, ahogy a teizmus is.

De tulajdonképpen az ateizmus egy semmi, és semmi értelme. Semmit nem mond el az illető valódi nézeteiről, csak azt, hogy mi NEM. Igazából beszélni sem érdemes róla különösebben.

2023. márc. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
24%

Az ATEIZMUS annyit fejez ki, hogy NEM HISZ semmilyen különleges lényben se Istenben, se Jézusban, se szellemekben, se az ördögben, se a túlvilágban.

Tehát lényegében az ateizmus evolucionizmus vagyis nem hisz semmilyen természetfeletti vagy különleges lények létezésében se Istenbe, se Jézusba, se angyalokban, szellemekben, se az ördögben és se más világban, túlvilágban, hanem az ateizmus egyszerű hétköznapi életet élő emberiség, akik csak a mindennapi hétköznapi életben hisznek, hogy csak úgy van a világ és mindenki tehet, amit csak akar.

2023. márc. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
79%

Nem egészen.

Sajnos az is ateista, aki okkult erőkben, vagy a laposFöldben hisz, vagy a Mátrixban.

Ezen kívül az ateisták nem hiszik azt, hogy bármit megtehetnek.

Tudod, közösség is létezik. Annak meg szabályai vannak.

2023. márc. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
0%
Igen. A vallás valóban független a benne lévő istenhittől, vagy bármi ilyentől. A vallás.. egy VALLÁS. Példamondat: Én azt vallom a gyermekemnek, hogy embert ölni általában rossz. Ez a vallásom, belső nézetem része. A vallás az is, ha azt vallom, "biztosan nincs isten", miközben egy kis túlfejlődött majom vagyok, épphogy 3 számjegyű IQ-val, 20-50 beláthatóan valamennyire tudatosan gondolkodóként a tojáshéjas fenekemen mondjuk 15 éves korom óta, akkor az igen is HIT. Ez viszont egy matematikai, filozófiai tény, amit a szavak definíciójából egymással összevetve nyerünk. Mivel nincs 100%os bizonyosságra lehetőségünk, hogy van, vagy nincs bármiféle olyan, amit általában istennek nevez az ember, ezért KIJELENTENI, hogy "én biztosra mondom, hogy NINCS, 100%-OSAN BIZTOS VAGYOK!", az nem más, mint hit, avagy egy vallás.
2023. márc. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
93%

"Én azt vallom a gyermekemnek, hogy"

Ez nem vallás. Ez megvallás... ha már egyáltalán ilyen szóval akarod kifejezni, és nem úgy, hogy "mondom", vagy "tanítom".


A hitet pedig értelmes ember nem keveri össze az istenhittel. Bár hasonló dolgok, de nem ugyanaz. Tudod: minden bogár rovar, de nem minden...


"az nem más, mint hit, avagy egy vallás"

Maradjunk abban, hogy hit. Mivel nincs formalizálva, hogy ezt hogyan kell hinni.

Tudod, a "hit" és a "vallás" - azok NEM szinonímák.

2023. márc. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
89%

Milliószor el lett már mondva, hogy az ateizmus nem vallás.


Az ateizmusban alapvetően nincsenek dogmák, nincsenek szertartások, sem természetfeletti lények, amikben kötelező hinni, nincsenek rituális beavatásom, sem ismétlődő imák.


Az ateizmus egy gyűjtőnév azokra, akik nem hisznek istenekben, és többféle módonn meg lehet élni azt. Megélheti valaki úgy, hogy spirituális utat választ, és megélheti valaki úgy is, hogy kőkemény racionális gondolkodó lesz, ami minden természetfelettit tagad. Egyes ateisták adnak valamennyi esélyt isten létezésre, mások szerint semmilyen isten nincs.

De ettől még mindegyikük teljes értékű ateista, mert NEM hisz Istenben - ez kapcsolja össze a világban lévő ateistákat.


Ha pedig a keresztények továbbra is azzal érvelnek, hogy az ateizmus vallás, akkor a fordított érvelésem az, hogy a keresztények is szinte ugyanolyan ateisták mint mások, hiszen az istenek 99%-át tagadják.

Mindössze 1% különbség van például egy buzgó neoprotestáns hittérítő és Richard Dawkins között ebben a tekintetben.

Ezt leszámítva mindketten ugyanolyan ateisták.

2023. márc. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!