Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hithü katolikusok hányszor...

A hithü katolikusok hányszor olvassák naponta a Bibliát és hányszor imátkoznak? (egy nap)

Figyelt kérdés
Üdv van erre szabály? Én minden nap olvasom a zsoltárok könyvét néha többször is, alvás előtt meg 1 mi atyánkot mondok. (majdnem minden nap olvasok az újszövetségből is de a Zsoltárok könyvét minden nap) köszi
2023. jan. 5. 17:41
 1/5 Prókátor ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ!

Minden nap van tartva szentmise. Ha valaki részt vesz rajta, akkor ha nem is olvassa, de hallani fog minden nap egy-egy részletet az Ószövetségböl/az apostoli levelekből, valamint valamelyik evangéliumból.

Alapvetően a reggeli és esti imám túl egy rendes katolikus naponta 3x mondja az Úrangyalát, és naponta egyszer a Miatyánkot a halottakért. Ezen felül pedig az asztali áldás és hálaima.

Csak az egyházi rend tagjainak kötelező, de bárki által mondható még a zsolozsma is, ami 3 óránkénti zsoltármondást/éneklést jelent. Valamint sokan vannak akik napi szinten imádkozzák a rózsafüzért részben vagy egészében.

2023. jan. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Szabály külön nincs. Felszentelt egyházi személyeknek előírás a napi zsolozsma imádkozása.

Amúgy általában reggel, délben, este szoktunk imádkozni. Érdemes a napot az Úrral kezdeni, délben az Úr Angyalát szokás mondani, este meg végiggondolni az elmúlt napot, hálát adni a kapott jókért. De jobb is, ha ez nem csak szokás, hanem indíttatás.

2023. jan. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi, néztem dokumentum filmet az iszlám vallásról ott láttam, hogy nekik 5 ima és napi könyv olvasás van előirva, innét jutott eszembe a kérdés.



Tudtommal a Mi Atyánk az egy mindent általánositó ima nem? 1es azt irja az a halottakért... köszi 1- és 2

2023. jan. 5. 18:07
 4/5 Prókátor ***** válasza:
100%

Az esti Úrangyala ima van kiegészítve egy Miatyánkkal és egy Üdvözléggyel, valamint egy a halottakért való fohásszal. Így ez az ima minden meghalt emberért szól. Rendes helyen az esti harangszóhoz a "Lélekharang" is kapcsolódni szokott. Ez is a halottakért való imára szólít fel.

De kiegészíteném a korábbit is: rendes katolikus legalább egy fohász erejéig Istenhez fordul minden ténykedése előtt, legyen az munka, tanulás, Biblia olvasás, pihenés, vagy bármi egyéb.

És a Biblia olvasáshoz még annyi: amint mondtam, a napi szentmise része egy-egy igeszakasz az ó- vagy az új szövetségből, valamint egy szakasz zsoltár, és egy szakasz valamelyik Evangéliumból. De természetesen ezen kívül is olvashatja az ember a Bibliát, amit írtam, az csak a kötelező (és előre meghatározott) rész.

2023. jan. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi :)
2023. jan. 6. 10:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!