Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki naponta gyakorolja a...

Aki naponta gyakorolja a vallását, az egy idő után edzett hívő lesz?

Figyelt kérdés
2022. febr. 28. 19:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%

A megtérés, és Istennel való kapcsolat nélküli vallásos buzgólkodás vallásos babonaságba, vallásos bigottságba tud fordulni (bálványimádás, hamis istenek imádása, hamis közbenjárók használata, stb.), amelyek átkot hoznak a vallásoskodó életére.

A megtérés, az ez utáni bemerítkezés és az Istennel való személyes kapcsolat viszont Ábrahám áldását és nagy örömet szabadít fel a hívő életében.

2022. febr. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Én nemigen tudok túl szigorú értelemben vett vallásos életet élni, de valamilyen szinten kapcsolódok az egyházi közösségekhez.


Nem hinném, hogy "edzett" hívő tudnék lenni valaha is. Ahhoz már a SZENTLÉLEK folyamatos áldását kellene éreznem - szinte minden pillanatomban.


Nekem most egy ún. önjelölt "teológusprofesszor", illetve félig-meddig "szerzetesi" életet élő/gyakorló ismerősöm küldött egy száraz evangéliumi szöveget és erősen próbál hittéríteni, és BELESZÓLNI A LELKIISMERETVIZSGÁLATOMBA is, amellyel kőkeményen az ellenszenvemet vívja ki.


Ha nem ismerném az emberi(bb) oldalát a hétköznapokban, már vérig sértődtem volna a most kapott e-mailes KIOKTATÁSON. Próbálom elkönyvelni magamban egy mini DIKTÁTORNAK, aki a saját magánéleti és egyéb egzisztenciális boldogtalanságát próbálja kivetíteni rám.

2022. febr. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenféleképpen Jézus Krisztus-ban hiszel és elfogadod őt igaz Istenedként, akkor igen.
2022. febr. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%

Máté 7,24

„Aki meghallgatja szavaimat, és meg is teszi, amit mondok, az olyan, mint a bölcs, aki a házát sziklára alapozta.

Esett az eső, jött az árvíz, fújt a szél, és nekitámadt a háznak, de az mégsem dőlt össze, mert sziklára építették.

2022. febr. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Olyan kifejezést, hogy "edzett hívő" nem ismerek. Léteznek hívők és olyanok is, akik egyáltalán nem hisznek. Vannak, akik minden nap gyakorolják a vallásukat, de attól nem biztos, hogy jobban hívők, mint azok, akik ezt elmulasztják. Ergo, akik minden nap gyakorolják a vallásukat, attól még nem lesznek nagyobb mértékben hívők, mint mások.

Eklatáns példája: Gondolkodom, tehát vagyok. Másik példája: Vagyok, tehát gondolkodom.

Melyik az igazabb?

2022. febr. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

a vallásgyakorlás és a hit nem ugyanaz

lehet osszefuggés, de nem feltétlen

2022. febr. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
24%

"Aki naponta gyakorolja a vallását, az egy idő után edzett hívő lesz?"

Igen. A Biblia ezt "nehéz eledelen élő hívőnek" nevezi

2022. márc. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"kemény eledelen".

De ez nem azt jelenti, hanem az elkötelezett hívőt.

Amiről te beszélsz, az a farizeus.

2022. márc. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%

"De ez nem azt jelenti, hanem az elkötelezett hívőt."

Egész pontosan azt a hívőt jelenti, aki érzékeinél fogva alkalmas a jó és a rossz megkülönböztetésére és haladó állapotban van a megszentelődésben (Asszem a Zsidó levélben van ez így leírva)


"Amiről te beszélsz, az a farizeus."

Nem beszéltem semmiről. A farizeus, aki nem Jézusban, hanem a törvényben hisz és úgy gondolja, hogy attól, mert ők kapták a törvényt ettől már tiszták. Meg még ezek a farizeusok: [link]

2022. márc. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha ellátogat a gyurodába is, ami a test szent temploma, akkor edzett hívő lesz.
2022. márc. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!