Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki naponta gyakorolja a...

Aki naponta gyakorolja a vallását, az egy idő után edzett hívő lesz?

Figyelt kérdés
2022. febr. 28. 19:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem edzés, az a gond, hogy rosszul fogod fel.
2022. márc. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
35%

A hitet nem lehet edzeni.

Ha te egyre jobban hiszel, abból először hiszékenység, majd később fanatizmus lesz.

2022. márc. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
30%
A hitet lehet növelni, ehhez megtért, és Istennel személyes kapcsolatban álló prédikátor kell, és a hallgatónak is kapcsolatban kell lennie Istennel. Különben fenáll a fanatikus bigottság és a hamis vallásos buzgólkodás veszélye, farizeizmus, babonaság, bálványimádás, szoborimádás, hamis közbenjárók használata, démonoknak áldozás, stb.
2022. márc. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
60%

Hát, Kreatti, most nagyon igazat írtál.

Tudnék én is sok példát mondani rá.

Viszont én úgy vagyok vele, hogy valamiben annyira kell hinni, amennyire valószínűsíthető a dolog.

SEMMIKÉPPEN nem érdemes a hitedet csak azért növelni, hogy több legyen belőle - mert akkor jön az, amit én írtam: előbb a hiszékenység, majd a fanatikus vakhit.

És ez sajnos előfordulhat bármilyen jó lelki vezető mellett is.

2022. márc. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
36%
Mondok egy példát a fanatikus bigottságra. Elnézést kérek a római katolikusoktól, a példa egy római katolikus nő, feleség. Itt írta, hogy minden nap elkezdett imádkozni buzgóságosan egy női közbenjáróhoz (nem emlékszem a nevére, legyen Szent Anesztázia), többek között a romló házasságát tárta fel a hősnőnk Szent Anesztázia előtt, minden egyes napon. Később kiderült, hogy a nő férje pont akkor csalta meg a szeretőjével őt, amikor ehhez az Anesztáziához imádkozott. Leírta, hogy szerinte el van átkozva az élete, a terhességekor a magzat nyakára szorult a köldökzsinór, így halva született meg a kisbabája, és még sorolta a szörnyű példákat. Pedig minden nap járt templomba, stb.
2022. márc. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
70%

"Hát, Kreatti, most nagyon igazat írtál.

Tudnék én is sok példát mondani rá."

Megint kevertél a másik kétpipással. Teljesen betöltöm az életed, látom:) Amúgy én is egyetértek vele


"SEMMIKÉPPEN nem érdemes a hitedet csak azért növelni, hogy több legyen belőle - mert akkor jön az, amit én írtam: előbb a hiszékenység, majd a fanatikus vakhit."

Ebből nem következik egyenesen, amit írtál. A hit és a bigottság pont ellentétes egymással, de ezt egy ateista nem értheti. Ugyanúgy a hitnek és a hiszékenységnek semmi köze egymáshoz. A hit logikai bizonyítékokon alapul, tehát eleve nem lehet hiszékenység. De ezt tudod.


A hitet MINDENKÉPPEN érdemes növelni, hogy több legyen belőle, ahogy Pál apostol is tanácsolta, az Ő módszereivel


"A hitet nem lehet edzeni."

Lehet is és kell is


"Ha te egyre jobban hiszel, abból először hiszékenység, majd később fanatizmus lesz."

Semmi összefüggés nincs a kettő között

2022. márc. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

15


az mitől fanatikus bigottság, hogy "a nő férje pont akkor csalta meg a szeretőjével őt, amikor ehhez az Anesztáziához imádkozott"?


vannak meg nem hallgatott imák

2022. márc. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!