Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az EWTN tv-n naponta van...

Az EWTN tv-n naponta van mise, ezt nem értem mise naponta is lehet nem csak vasárnap?

Figyelt kérdés

Üdv ha buta kérdés bocsi én hivő vagyok, hiszem az Istent de nem a katólikus vallás rendszere szerint élek. 1 imát megnéztem az EWTN youtube csatornáján és meglepődve láttam, hogy misét is minden nap feltesznek , kb három templomból is. Most akkor ez hogyan van, a templomba minden nap van mise nem csak vasárnap. Elmondaná valaki, hogyan megy ez?


https://www.youtube.com/@EWTNKatolikusVilaghalozat/videos HA VALAkit érdekel , ahogy nézem három templomból adnak misét minden nap.


2022. dec. 30. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

minden nap van mise, sot, naponta tobbszor

az adott templom honlapjan meg tudod nezni, hany orakor van napi mise

2022. dec. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az év majdnem minden napján van mise, egy nap nincs: nagypénteken. Néhány katolikus naponta jár misére. Egy-egy misére is el lehet menni, nem kötelez senki ezekre, de a vasárnapi és ünnepnapi mise kötelező.
2022. dec. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az EWTN 1 katolikus tv azt hiszem három templomból adnak misét. (az egyik Jezsuita templom), ha római katólikus vagyok mindegy hogy melyiket nézem? (mozgássérült vagyok ergó tv-be nézem csak m ielőtt jönne a kérdés miért a tv-t irom)
2022. dec. 31. 13:46
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindegy, melyiket nézed.
2022. dec. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi
2022. dec. 31. 18:12
 6/7 Prókátor ***** válasza:
Minden papnak kötelessége minden nap a szentmise bemutatás. Hogy ezt hogyan teszik, az már más kérdés. Lehet, csak magában, de lehet "közönség" előtt is. A nagyobb városokban, ahol több pap is él, esetleg több templom is van, ott naponta, vagy akár naponta többször is tartanak szentmisét. Ahol 3,4 templom van egy pap keze alatt, egymástól 10-20 kilométeres körzeten belül, ott valószínűbb, hogy csak heti 1, vasárnapi misét fog az az egy pap tartani, esetleg ha hallomásból tudja, hogy mi az a tisztesség, akkor egyik másik templomban tart hétköznap is misét (de ilyennel kevéssel találkoztam).
2023. jan. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
prókátor köszi
2023. jan. 5. 18:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!