Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért álmodok újra meg újra a...

Miért álmodok újra meg újra a világvégéről? Mit üzenhet?

Figyelt kérdés
Ez már a sokadik álmom, ami a világvégéről szól. Visszatérő elemek a víz, a családom vagy a párom, akiket figyelmeztetni akarok vagy elérni őket, valamint egy biblikus alak, aki elmagyarázza mi történik vagy mit kell tennem. Azért a vallás kategóriába írom és nem az ezoterikába, mert keresztény vagyok és nem pedig misztikus... szóval olyanok véleménye érdekelne, akik hisznek az Isteni suggalat által kapott álmokban, illetve akik esetleg szintén álmodnak ilyesmit.
2010. okt. 2. 09:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Nekem is volt már ilyen álmom. Utaztam a buszon, és egyszercsak hatalmas tűz jött a semmiből. Én meg éreztem, hogy biztonságban vagyok.
2010. okt. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
Te vagy Sarah Connor és el fog jönni érted a Terminátor!
2010. okt. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

10:32

Ezt eddig is tudtam, légyszi valami újat mondj!

2010. okt. 2. 10:39
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem rohamosan közeleg valami nagy katasztrófa, ami könnyen a világvégébe csúszhat át, gondolok itt a pattanásig feszült politikai légkörre (Irán, É-Korea vs. Izrael, USA), egyre radikálisabb természeti jelenségekre, szélsőséges időjárásra... A tipikus vihar előtti nagy csendet érzem.
2010. okt. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
Aztak*rva! Te vagy az uj Nostradamus b*zmeg!
2010. okt. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 pelgrim ***** válasza:

Álmaink a lelki állapotunkat tükrözik vissza a leginkább, csak nagyon ritkán vannak összefüggésbe jövendőbeli eseményekkel.


Ami a világ végét illeti, szerintem az nem következik be addig míg az emberiségnek szüksége lesz rá. Ha megakarod tudni mit jelentenek álmaid, kutass akkor mélyen saját magadban, lelkedben vagy (ön-)tudatodban.

2010. okt. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nekem ebből az egészből az jön le, hogy te azt szeretnéd hallani, hogy valamilyen különleges képesség folytán előre megérzed a közelgő világvégét, és hogy Isten üzent neked az álmaidon keresztül.
2010. okt. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem gondolom, hogy jövőbe látnék, és azt sem, hogy az álmom a világvégéről szólna.

Nem gondolom magam Nostradamusnak. Nem kell rögtön beképzeltséget látni egy kérdés mögé.


Ugyanakkor volt már álmom ami megvalósult és nem "dezsavű" érzéssel, hanem én ha érdekeset álmodok leírom... aztán néha olvasgatom és rájövök, hogy jééé ez így meg is történt.


No mindegy.

A legközelebb az állt az elképzelésemhez, aki arról írt, hogy lelkünk állapotát tükrözik az álmaink, csak én ezt nem annyira pszichológiai, inkább vallási oldalról látom.


Ezért is írtam ebbe a kategóriába és kértem olyanok válaszait, akik konyítanak valamit ahhoz az igéhez, ami azt az ígéretet adja, hogy "álmokat" küld majd Isten a benne hívőknek...


Nem feltétlenül jövőbe látást, hanem utalást valamire, ami körülvesz minket, de mi a racionális eszünkkkel nem fogjuk fel.


Például ezt az álmomat magyaráznám úgy, hogy el fogok érkezni az életemnek egy olyan szakaszához, ahol nagyon nagy nehézségek várnak rám, vagy lezárul egy korszak, amivel egyedül kell szembenéznem.


De azért köszi a válaszokat.

2010. okt. 2. 15:00
 9/14 anonim ***** válasza:
Látod, épp azért tűnt valami tudatalatti beképzeltségnek a kérdésed, mert igazából te is éppen olyan jól meg tudod magyarázni az álmod reális jelentését, mint mi, tehát ha valóban erre vagy kíváncsi, nincs szükséged a segítségünkre.
2010. okt. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Amit a biblikus alak mond, arra ébredés után emlékszel? Mindig ugyanazt mondja? Vagy mindig mást? Ha emlékszel rá, érdemes lenne leírni egy papírra.


Én is kaptam már álmomban Isteni sugallatot. Volt egy problémám, és választ kerestem rá. Majd este elaludtam és láttam álmomban egy számot. Éreztem, hogy a Zsoltárokban kel megnéznem. És az a szám annak a Zsoltárnak a száma volt, ami megadta nekem a választ.

2010. okt. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!