Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a világvégéről?

Mi a véleményetek a világvégéről?

Figyelt kérdés

Én még csak egy 14 éves lány vagyok,de foglalkoztat ez a téma...

Sokfélét olvastam már a világvégével kapcsolatban...

Egyes könyvek szerint 2012-ben lesz, de olyat is olvastam már, hogy 2060-ban

Olvastam pl Nostradamus jóslatait, a Bibliából részleteket, különböző erről szóló filmeket...és sok bennük a hasonlóság...Szerintetek akkor érdemes még az én korosztályomnak családot alapítani, érdemes életcélokat kitűzni,ha úgyis nemsoká világvége?(ne értsétek félre nem szándékozom még családot alapítani...)csak érdekelnek az ilyen filozofikus gondolatok ,és mielőtt valaki beszólna,hogy stréber vagyok....közlöm,hogy nem vagyok az :d


2010. márc. 22. 18:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
kémia tanárunk mesélte, hogy csak az ő létezése alatt 27 (nem írtam el, 27!!!) világvége volt. xD és még most is élünk...hmm :D
2010. márc. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség, úgy ahogy van. Nostradamus jóslatait mindenki úgy értelmezi, ahogy akarja, és a Bibliában is az a "jó", hogy mindent, és mindennek az ellenkezőjét is bele lehet magyarázni és meg lehet indokolni vele, tehát abszolúte nem mérvadó egyik se.


A családalapítás hiábavalóságát én nem az idióta világvége-jóslatokban, hanem a nagyon is valóságos veszélyekben látom, pl. a pénzalapú világrendben, ami a profit érdekében tönkreteszi a környezetet, egyre lakhatatlanabbá téve a bolygót, és zülleszti, hülyíti a társadalmat.

2010. márc. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Igen...de ha ezt nézzük az emberek saját magukat mérgezik(beleértve engem is)

Használunk különböző vegyszereket...stb..ez sem vezet sok jóra...

2010. márc. 22. 19:18
 4/20 anonim ***** válasza:

Stimmt, sajna, ez is része annak, amit mondtam.

De ez megint nem világvége, és megint nem próféciák függvénye, hanem szimpla emberi hülyeség.

2010. márc. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Viszont okozója lehet a világvégének...
2010. márc. 22. 19:35
 6/20 anonim ***** válasza:

Foglalkoztat, ahogy rengeteg veled egykorút is.

Nos, a 2012-es dátum a maják naptárából származik. A maja naptárban minden a 13-as számra épül (utánanézhetsz, bármely, a maja naptárral komolyabban foglalkozó írásban legalább tízszer fogod megtalálni a 13-as számot). A 2012 decemberi dátum is onnan jött, hogy akkor van vége a 13. baktunnak (vagy akkor kezdődne, nem tudom).

Mi van viszont akkor, ha a maják nem azért írták 13 baktunra a naptárukat, mert utána vége a világnak, hanem azért, mert utána újrakezdődik, és akkor teljesen felesleges tovább folytatni? Akkor bizony nem lesz világvége 2012-ben sem.

Egy Heribert Illig nevű történész egyszer arra a következtetésre jutott, hogy a középkorból háromszáz év ki van találva, az időszámításunk ennyivel el van tolva (tehát eszerint még csak a 18. században járunk). Ezt most nem óhajtom részletezni, ha érdekel: [link] Ha ennek lehet hinni, akkor még van vagy 300 év addig a világvégééig. Majd az ükunokáink újra rettegnek tőle :)

Nostradamus jóslatai pedig két részre bonthatók: van, ami már bejött, meg van, ami még nem (jó, legyen egy harmadik csoport is, amelyben a vitatható kimenetelűek vannak). Ami még nem jött be, az nem jelenti azt, hogy már elkésett volna, hiszen évszámokat sehol nem említ (bár van egy jóslata a székelyekről, amely azt mondja, hogy "földjét az idegen elrabolta / ezeregyszázból nyolcvan évre", és idén már Trianon 90. évfordulóját siratjuk), tehát a jövő bármely pontjára vonatkozhat bármelyik jóslata. Szóval, ha világvégét jósolt, azt sosem tudhatod, mikorra jósolta. Csak tippelni lehet, de az erre tett kísérletek mind kudarcba fulladnak, mert általában úgy állnak neki, hogy a végeredményből indulnak ki, és mindenáron oda akarnak eljutni - belemagyarázzák a jóslatba a saját álláspontjukat. Az ilyenek persze sosem jönnek össze, de pánikkeltésre alkalmasak.

2010. márc. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Az a véleményem, ami az eddigi összes világvégéről....de az ember kiírtja saját magát idővel...az tuti!Am az indiánok szerint : "mikor a fehérember megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, kiírtaj az utolsó fát, levadássza az utolsó vadat...rájön, h az aranyat nem lehet megenni"...csak ennyi a véleményem.
2010. márc. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van! Üljünk le és zümmögjünk egész nap :D

Amúgy célokat kitűzni, tervezgetni mindig érdemes, mert értelmet ad az életnek. Végülis a te szmpontodból tökmindegy, hogy világvége lesz vagy csak egy kocsi fog elütni pár év múlva. De a közlekedési balesetek nagy száma mégsem akadályoz meg a tervezgetésben :) A világvégére nem érdemes építeni, mert ha mégse lesz, nagyon pofára esel.

A filmek meg lehetnek nagyon jók, de tele vannak csúsztatással :)

2010. márc. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

És kíváncsi vagyok a további véleményekre

2010. márc. 22. 19:45
 10/20 anonim ***** válasza:
Mikor házimunkára erült a sor, akk nagyapám mindjg azt mondta, h miért csináljak bármit is, mikor 1 (esetleg 2-3-5) év múlva jön a világvége....azóta sem jött el....azóta sajnos ő meghalt... :( ...de ami a lényeg, h nem csinált semmit, nem tervezett, mert erre alapozott.
2010. márc. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!