Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szentek ünnepe miért esik...

Szentek ünnepe miért esik egybe a névnappal?

Figyelt kérdés

2022. dec. 7. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, minden napra van egy szent, ha nem több. 365 napnál nem tudunk többet produkálni:


[link]

2022. dec. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert amikor valakit megkeresztelnek, tehát keresztnevet kap, akkor az adott szentről nevezik el. Például tegnap volt Szent Miklós ünnepe, akiket róla Miklósnak neveztek el, ezen a napon köszöntik.
2022. dec. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A névnap az adott szent ünnepéből fejlődött ki, szóval eredetileg az az adott szent emléknapja volt. Később persze kitaláltak még egy csomó névnapot is, hogy olyanoknak is legyen, akiknek a nevéhez nem fűződik szent.
2022. dec. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyébként nem minden esetben esik egybe, pl a Hedvig nem. ;)
2022. dec. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2022. dec. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
29%

Miért baj, hogy a "szeretet ünnepén" van névnap?

Amúgy meg előttem leírták. Annyivel talán még kiegészítem, hogy mivel a karácsony nem mozgó ünnep, így a dátumához közel tudatosan több jelentős szent ünnepét tették, mint pl. Szent István vértanú, Szt. János apostol, Szt. Tamás apostol, akár Szt. András is idetartozik már (nov. 30.), aprószentek, illetve még egy csomó vértanú, akik az ókeresztény korban ismertebbek voltak.

2022. dec. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert a névnapodon tulajdonképpen nem a te nevedet ünnepeljük, hanem a szentet akiről a nevedet kaptad.
2022. dec. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!