Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bizonytalan vagyok a vallásomb...

Bizonytalan vagyok a vallásomban mit tegyek?

Figyelt kérdés
Református keresztény vagyok.Egy ideje viszont motoszkál bennem valami,mintha jobban vonzódnék az iszlám valláshoz.Utánaolvastam a dolgoknak és úgy érzem hogy talán nem is vagyok igazi keresztény hanem inkább muszlim.Honnan tudhatnám ezt biztosan? Hiszen a vallás nem egy olyan dolog amit csak úgy váltogatunk.Attól is nagyon félek hogy a környezetem mit szólna ehhez.Nyilván nem kürtölném szét mert minek de a közvetlen környezetemben azért nem lenne olyan egyszerű titkolni.Eléggé elveszettnek érzem most magam.Segítsetek mit tegyek?

2022. okt. 13. 09:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

8

7-es es 5-os vagyok

Kerlek, ne haragudj, nem akartalak megbantani.

Nem azt akartam mondani, hogy egyik naprol a masikra akarod csinalni. Hanem abbol, amit irtal

"motoszkál bennem valami,mintha jobban vonzódnék az iszlám valláshoz...úgy érzem hogy talán nem is vagyok igazi keresztény hanem inkább muszlim."

abbol ugy ertettem, hogy ez meg egy erzes inkabb, es azt kerdezted, hogy

"Honnan tudhatnám ezt biztosan?"

Erre irtam, hogy nagyon alaposan jarj utana annak, mi az iszlam, lehetoleg szerezz tapasztalatokat stb.

2022. okt. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Drakula ***** válasza:
100%

"Egy ideje viszont motoszkál bennem valami,mintha jobban vonzódnék az iszlám valláshoz.Utánaolvastam a dolgoknak és úgy érzem hogy talán nem is vagyok igazi keresztény hanem inkább muszlim."


Már mint ugy érted hogy logikailag zavar téged a szent háromság?


Vagy késztetést érzel arra hogy leborulva imádkozz istenhez?


Hogy pontosan hogyan érted azt hogy muszlimnak érzed magad?

2022. okt. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
24%

Hívosgatnak a "túloldalról"!

Ne dőlj be!

2022. okt. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Drakula ***** válasza:
100%

"Hívosgatnak a "túloldalról"!"

Ezt magamra értsem?

2022. okt. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, amiről azt gondolod, hogy megvan az iszlám vallásban, de a jelenlegi református hitedben nincs meg? Ha ezt megosztanád velünk, sokkal egyszerűbben tudnánk válaszolni a kérdésre.
2022. okt. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Gondold meg alaposan, mielőtt váltanál, de ha tényleg úgy érzed, hogy ezt akarod, akkor szerintem nyugodtan csináld. Nyilván lesznek bonyodalmak, de az a fontos, hogy te jól érezd magad a hiteddel és világlátásoddal. Ebben a világban, ahol nem tudjuk biztosan, hogy melyik vallás áll legközelebb az igazsághoz, a hitünk tényleg döntés kérdése. Ne ragaszkodj hiába a olyan valláshoz, amiben nem tudsz hinni. Tedd azt, amit helyesnek érzel.
2022. okt. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
49%

Mit tegyél ?


Ismerkedj a Szent Koránnal, vedd fel a kapcsolatot valamelyik muszlim közösséggel.

Ismerd meg az Iszlámot, ha Magasztos Allah "meg tud szólítani" Téged akkor inshaallah muszlim lehetsz.


"... úgy érzem hogy talán nem is vagyok igazi keresztény hanem inkább muszlim.Honnan tudhatnám ezt biztosan? "


Amíg a hitvallást meg nem teszed nem vagy még muszlim, csak mondjuk szimpatizálsz az Iszlámmal. :)

A shahada a hitvallás megtételét elsősorban Isten előtt teszik meg amuszlimok, úgy értem ez a lényege.

2022. okt. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
17%

"Református keresztény vagyok.Egy ideje viszont motoszkál bennem valami,mintha jobban vonzódnék az iszlám valláshoz."



Ez csak azért lehetséges, mert nem ismered sem Jézust, sem az Atyát!


A vallás/felekezet váltásoknak soha sem kegyelmi okai vannak, hanem pszichológiai!


Ha egy keresztény felekezetben nem találtál Istenre, akkor másik vallásban sem fogsz Rá találni, mivel Isten nem vallásokban található meg, hanem a szerető emberek szívében!


"Egy felekezet soha nem lehet cél, csupán eszköz! A CÉL mindenkor a Velem, a te Jézusoddal való élő kapcsolatod kell, hogy legyen! Ezt mindenkor minden felekezetben akadályozni fogják azok, akiknek nem Én, hanem a felekezet a céljuk! Az ökumené, az egy akol és egy pásztor megvalósulása lényegében nem felekezeti kérdés, hanem a Velem, Jézussal történő élő kapcsolat kérdése! " Jézus; A HANG - könyv 4448

2022. okt. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!