Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki nem hisz Istenben, de jó...

Aki nem hisz Istenben, de jó ember, akkor kerülhet a mennyországba a kereszténység szerint?

Figyelt kérdés
Nem feltétlenül csak az ateistákra gondolok, hanem a más vallásúakra is vagy éppen azokra, akik nem hallottak a kereszténységről és Istenről, mégis jót cselekednek és segítenek az embereken? Nem érzitek "genyóságnak" azt, ha valaki a pokolra kerül, csak mert ő nem keresztény? Zárójelben megjegyzem, hogy a keresztények között is vannak súlyosan rossz emberek, mondom ezt úgy, hogy magam is keresztény vagyok. Szerintetek?
2022. szept. 7. 19:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Csakis hit által lehet üdvözülni a Biblia szerint, mégpedig a Jézus Krisztusbavetett hit által. De biztos vagyok benne, hogy Isten megtalálja azokat, akik igyekeznek jó és tiszta szívvel élni, hiszen Ő a szívek vizsgálója. Isten igaz bíró. Senkit nem küld pokolra érdemtelenül úgy vélem.
2022. szept. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Egyébként én nem feltétlen értek egyet azzal, hogy a keresztényke között is vannak súlyosan rossz emberek. Nem akarok elítélni senkit, de mivel a keresztény szó jelentése egyenlő azzal, hogy krisztusi, így én személy szerint csak azt tartom kereszténynek, aki hisz Jézusban és emellett krisztusi életet él.

Nem mindenki keresztény, aki annak vallja magát.

Én így látom ezt a dolgot.

Amúgy 1-es voltam.

2022. szept. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#2 Igen, de ott vannak például az olasz maffiózók. Gyilkolnak, zsarolnak, csalnak stb., mégis keresztények, járnak templomba, keresztényként házasodnak, megkeresztelik a gyerekeiket stb. Én a keresztényt a vallási nézetre értettem ebben a kérdésben.
2022. szept. 7. 20:08
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

3-as

Persze értem mire gondolsz.

De akkor is. Bár nem az én dolgom, hogy ítélkezzek mások fölött, de azért az nem csak úgy van, hogy gondolok egyet aztán felcsapok kereszténynek, éljek közbe bármilyen életet is.

2022. szept. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudni. Bár igazából úgyis mindegy nekik. Ha valaki nem hisz, akkor számára az üdvösség kérdése irreleváns.
2022. szept. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, attól függ, hogy a kereszténységen belül melyik ágról van szó vagy felekezetről.


pl. A katolikusok hisznek abban, hogy más vallásúak is üdvözülhetnek. Ez hivatalosan is le van írva náluk.

A protestánsoknál már jobban megoszlik a kép, mert az ő águk a hit általi üdvösségen alapszik Luther nyomán. De köztük sem mindenki gondolja, hogy csak a keresztények üdvözülhetnek.

Az ortodoxok a nem tudni állásponton vannak, azt hiszem. Miden esetre nem zárják ki, úgy tudom.


Ha a kereszténység összképét nézzük, akkor alapvetően nem gondolják, hogy egy nem keresztény nem üdvözülhet. Bár lehet olyan felekezetekkel találkozni, akik úgy gondolják a keresztényeken kívül, sőt akár az gyülekezetükön kívül mások nem üdvözülhetnek, de voltaképpen ez a kisebbség. Hivatalosan szinte mindegyik keresztény egyház hagy utat az üdvösséghez a nem keresztények számra is valami módon. Kevés olyan keresztény gyülekezetet lehet találni, ami hivatalosan kijelenti, hogy csak ők üdvözülnek.

2022. szept. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Megbocsáss, de más földrészek, kultúrák emberei eleve máshova kerülnek. Nem inkább azon kéne aggódnod, hogy bekerül-e oda, ahova neki kell? Rajtad is biztos aggódnak valahol, hogy pl. nem jól fogsz reinkarnálódni...
2022. szept. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a 2-es válaszolóval. Lehet hogy sokan vannak névleg keresztények, de abból egy csomó valójában szerintem sem az. Csak egyszerűen nem a mi tisztünk megítélni, hogy ki az és ki nem, mert nem látunk bele. Lehet valaki első ránézésre nem túl krisztusi életet él, pedig már rengeteget változott ahhoz képest, amilyen volt. Tehát jó irányba tart és halad az úton, csak mondjuk friss megtérő és időbe telik letenni a rossz szokásait. Ilyen is van.


De egyértelmű szerintem a Biblia szerint, hogy nem mindenki keresztény aki annak mondja magát.

"Ti azonban nem test szerint éltek, hanem Lélek szerint, ha Isten Lelke lakik bennetek. De akiben nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé." Róm 8:9

És a híres:

"Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben? És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők." Máté 7:22-23

2022. szept. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Minden ember a mennyországban lesz. Minden ott lesz. Ott van most is. Elkerülhetetlenül oda térsz vissza. Elválaszthatatlan része a lelked, ami a te legigazibb éned, a mennyországtól.
2022. szept. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
Miért lenne mennyország? Csak mert jó azt gondolni életünk végéig, hogy hiába jön el a halál, utána boldog helyre kerülünk? Ugyanmár. Az emberek ezzel csak magukat nyugtatják és könnyebb így élni vagy elviselni családtagunk halálát. Nincsen mennyország. Nem értem, hogy miért ilyen buták az emberek, hogy ha egy könyvben egy ember leírta hogy van, el is hiszik.
2022. okt. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!