Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki megtért de visszaese...

Ha valaki megtért de visszaesett a bűneibe hét főbűn annak már nincs több lehetősége?

Figyelt kérdés
Jézus mennyire irgalmas és kegyelmes az ilyen emberekkel szemben?
2022. aug. 31. 18:46
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
0%
Hagyjál már azzal, hogy megmondod, hogy mit gondolok. Én csak annyit mondtam, ami le van írva a Bibliában.
2022. szept. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Isten az izraelitáknak számtalanszor megbocsátott, pedig nagyon súlyos bűnöket követtek el. De irgalmas volt velük. Jézus mindenben utánozza az Atyját. Ő is irgalmas, megbocsátó, ha azt látja, hogy a személy őszintén megbánta amit tett.
2022. szept. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
54%
Ezt hívják funkcionális vakságnak. Amikor az ember szeme előtt ott van leírva feketén fehéren a dolog, de nem látja. Vagy ha látja megmagyarázza, hogy ááá azt nem úgy kell érteni hanem igazából másképp.
2022. szept. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
#23 Akkor Isten kegyelme hiábavalóság lenne?
2022. szept. 2. 13:51
 25/33 anonim ***** válasza:
Miért lenne az? Az más kérdés, hogy ha elfordul tőle valaki akkor lásd az Igét...
2022. szept. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
#25 Utána akkor nincs kegyelem?
2022. szept. 2. 17:06
 27/33 anonim ***** válasza:
Tudsz mondatokat értelmezni, vagy mindig mástól várod, hogy megmondják mi van?
2022. szept. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
#27 egyszerü kérdést tettem fel amire vagy igen vagy nem a válasz
2022. szept. 2. 19:14
 29/33 anonim ***** válasza:

8-as vagyok.

Ha rád érvényes lenne az az Ige, amit a kolega írt, akkor valszeg nem filóznál azon, hogy még megtérhetsz-e Istenhez, hiszen maga az Ige mondja, hogy Isten Szentlelke az, aki meggyőzi a világot bűnösségéről, szóval ha felismerted, hogy bűnös vagy, akkor egyértelműen van számodra bocsánat, hiszen ha Isten örökre elhagyott volna téged és már nem lenne esélyed a megtérésre és az Istenhez való visszafordulásra, akkor hidd el, már nem is foglalkoztatna annak a gondolata, hogy vajon van-e még lehetőséged.


Lásd Dávid királyt.

Nem akármilyen bűnöket követett el. Betsabéval paráználkodott többek-között, de ezenkívül még sok más súlyos bűnt is elkövetett. Viszont beismerte, hogy bűnös, megvallotta Istennek, hogy vétkezett és Ő megbocsátott neki.


Mellesleg, nekünk egyébként sincs jogunk ahhoz, hogy téged elítéljünk, ahhoz viszont már annál inkább, hogy bátorítsunk és ösztökéljünk arra, hogy térj vissza Istenhez és valld meg neki bűneidet.

Hidd el, ha ezt őszinte szívvel megtudod tenni, akkor megbocsát neked.


Egyébként én is voltam hasonló helyzetben, mint te, sőt mostanság sem igazán felhőtlen a hitéletem.

Nem egyszer akartam már feladni, de Isten mindig meggyőzött arról, hogy nem szabad és, ha másért nem is, de érte megéri küzdeni.

Szóval ne csüggedj.

2022. szept. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

#27 egyszerü kérdést tettem fel amire vagy igen vagy nem a válasz


Döntsd el magad.

2022. szept. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!