Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki megtért de visszaese...

Ha valaki megtért de visszaesett a bűneibe hét főbűn annak már nincs több lehetősége?

Figyelt kérdés
Jézus mennyire irgalmas és kegyelmes az ilyen emberekkel szemben?
2022. aug. 31. 18:46
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Szerinted?
2022. szept. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
#11 Te tőled kérdem.
2022. szept. 1. 19:38
 13/33 anonim ***** válasza:
Szerintem egyértelmű az Ige.
2022. szept. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

#13 Elmagyaráznád akkor?


Ha találkozol ilyen emberrel akkor azt mondod neki hogy: Nyugodtan várja a kárhozatot vagy megszánod őt és kegyelmet adsz neki?

2022. szept. 1. 20:27
 15/33 anonim ***** válasza:

Ne haragudj de ezen nem tudok mit magyarázni. Tök egyszerű kijelentő mondatok. Tudom sokan vannak ha mondjuk az van leírva a Bibliában, hogy 'Jézus lepihent aludni' azt is meg akarják magyarázni, hogy az NYILVÁN nem egyszerűen azt jelenti, hogy lepihent aludni hanem valami mást, de ez szerintem enyhén szólva farizeusi gondolkodás. Van amit nem kell megmagyarázni.


Amúgy sem tudom, hogy tudnék én (vagy akárki más) bárkinek kegyelmet adni.

2022. szept. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
#15 Akkor szerinted Isten nem kegyelmes az ilyen emberekkel szemben?
2022. szept. 2. 08:14
 17/33 anonim ***** válasza:

(1-es vagyok, nem a 15)

"Ha találkozol ilyen emberrel akkor azt mondod neki hogy: Nyugodtan várja a kárhozatot, vagy megszánod őt és kegyelmet adsz neki?"

Van bűn, van megbánás és ez esetben az isteni kegyelem működik. Mi emberek megbocsáthatunk a bűnösnek (és ez jó, ez esetben az isteni kegyelem általunk is működik), de a "kegyelem" Istentől jön.

Isten végetelen irgalmas. Aki nem bánja meg a bűneit az elzárja magát a kegyelem áradásától.


Tehát nem Isten változik - Ő változatlan és örök, hanem a gyarló ember nem fogadja el, elzárja magát.


A visszatérő bűnöknél nagyobb belső munkát igényel a megbánás - mert egy mókuskerékben forog, és abból kellene kilépni, az lenne az igazi megbánás. Ez nagyon nehéz, de nem lehetetlen, akarni kell - és sokszor pont az akarattal van probléma a visszatérő bűnösnél. Fejleszteni kell az önismeretet, az önfegyelmet. Nehéz - főleg, aki gyerekkorában nem kapott ehhez nevelében támogatást. Tehát ebben kell segíteni (börtönlelkészek ezt a belős munkát segítik) - és semmiképp nem mondanám, hogy "nyugodtan várja a kárhozatot" - mert ezzel belenyomnám a tehetetlenségbe, a mókuskerékbe.

2022. szept. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
javítás:*nevelésben támogatást **ezt a belső munkát
2022. szept. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
48%
#16 Nem szeretnék az árnyékboxodban részt venni ahol olyan dolgokat adsz a számba amiket nem mondtam. Ott van leírva feketén-fehéren a helyzet. Megmagyarázni persze meg lehet, attól nem változik.
2022. szept. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
#19 Oke akkor azt mondod hogy Isten nem kegyelmes velük szemben hisz ige pont ugyanezt írja
2022. szept. 2. 10:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!