Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hét főbűn közül melyiket...

A hét főbűn közül melyiket követik el a leggyakrabban a férfiakak, és melyiket a nők?

Figyelt kérdés

1. Kevélység (superbia)

2. Fösvénység (avaritia)

3. Bujaság (luxuria)

4. Irigység (invidia)

5. Torkosság (gula)

6. Harag (ira)

7. Jóra való restség (acedia)


Forrás: [link]


2022. márc. 23. 20:15
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Én erre tippelnék:


Férfiak - bujaság.

Nők - Irigység.


Te mit mondasz?

2022. márc. 23. 20:16
 2/12 anonim válasza:
77%
Ferfiak meg a torkossag is
2022. márc. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%
En torkosabb vagyok mint buja... De nem hiszem hogy ez "bun" lenne...
2022. márc. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Én nőként bujaságot és torkosságot szoktam elkövetni.
2022. márc. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

kevélység - inkább nőkre jellemző

fösvénység - inkább férfiakra jellemző

bujaság - vegyes

irigység - inkább nőkre jellemző

torkosság - vegyes

harag - inkább férfiakra jellemző

jóra való restség - vegyes

2022. márc. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
19%
Egyház kitalációja ezek a bűnök.. ezzel tudják manipulálni az embereket, félelemben tartani aztán rá fogják hogy Isten iratta le. Na persze... Istennek ehhez semmi köze. Az a bűn ha ártunk másnak, bántunk mást. De ha valaki éli az életét világiasan és nem bánt mást akkor nem bűn.... egyház mindent túl ragoz
2022. márc. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
17%

6 szokás szerint meg miattad hogy mennyi a szellemi szinted… 😅😂

Ezek a bűnök többsége másokra lesz hatással! Pl a harag és az irigység sőt még a torkosság is (tehetetlenség is) fösvénység is


Fel vázolom:

A harag: az erőszakot szüli és hogy másoknak ártunk azaz a te felfogásod szerint ez bűn!


Az irigység: előbb utobb tettlegességet szül ami a haraghoz fog vezetni


Torkosság: lássunk csak… Orbán és a slepje? Ismerős? No meg Gyurcsány ezer milliós Ft állami kölcsöne ami nyom nélkül eltűnt?

(Irigység is itt van)


Fosvenyseg: ugyan úgy Orbán és Gyurcsány… de sorolhatnám a rabszolgatartó Amerikát is!


Sőt ide jön a kevélység is mivel azt gondolták hogy ők az amerikai ember felsőbbrendű mint azok a rabszolgák akiket megvettek… csak a történelem legnagyobb rabszolgasága…!


Remelem ez világos volt 🧐😏

2022. márc. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérdező ha a történelmet nézzünk akkor a férfiak egyértelműen a harag és a gőg sőt fösvénységet is!


Nok pedig a lustaság és főként a bujaság! A prostitúció ennek a kettőnek a keveréke!

2022. márc. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
17%
6 amugy inkább tanulj egy kis pszichológiát és akkor meglátod hogy tényleg az emberi rosszindulatot ezek egyikére mindig vissza lehet vezetni! Ami meg nem társadalomra káros az meg saját magadra! Ezek bűnök nem önmagukban azok hanem a mennyiségekben! Nem azt jelenti hogy nem lehetsz büszke csak legyen mire! Ugye te sem szereted azokat akik a semmire verik magukat? 😃 hát én végkép nem 😉 menj tanulni egy kicsit…
2022. márc. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem férfiaknál és nőknél is inkább a kevélység a leggyakoribb.
2022. márc. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!