Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallás mennyivel tudományosa...

A vallás mennyivel tudományosabb, mint az asztrológia?

Figyelt kérdés

Akarok majd beszélni egy hithű keresztény (baptista) ismerősömmel arról, hogy hisz-e az asztrológiában, ám amikor ezt felvetettem a barátnőjénél, akkor ő azt mondta, hogy inkább ne beszéljek vele, mert csak kiröhög.


Ezek szerint Istenben hinni nem nevetséges, de a csillagok állásának befolyásoló erejében hinni az? Miért ez a kettős mérce?



2022. aug. 18. 12:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
18%

Lehet azért mert a vallások mögött ott az egyház. Így ha valami támadja akkor csapatosan feltudnak lépni és védeni az álláspontukat.


Az ezoterikus dolgok esetén is vannak közöségek de talán nem annyira összefügő és hangos.


Az ezoterikusok nem is feltétlen akarják annyira megvédeni. Ők tapasztalták és nekik így jó.


De ez csak amit én tapasztaltam és hírtelen eszembe jutott. Lehet jönn majd 2-3 válaszoló aki rámcáfol.


Egyébként ezt a kettőséget már én is próbáltam felvetni, de eddig még nem kaptam rá választ.

2022. aug. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Mindkét csoportban van egy éretlenebb és begyepesedettebb réteg, akik egyből gúnyolódással vagy agresszív elutasítással reagálnak a másik csoport dolgaira. Találkoztam már olyan kereszténnyel, aki bűnösnek nevezte és pokollal fenyegette az ezotéria-hívőket, de olyan ezóssal is, aki kollektívan az egész keresztény egyházat pedofilnak meg szexuális bűnözőknek tartotta. Ezekkel nem érdemes vallási témáról beszélgetni, nem fogják meghallgatni az álláspontodat, mert felsőbbrendűnek tartják a saját hitüket másokénál. De vannak mindkét csoportban nyitottabb és értelmesebb hozzáállású személyek is, akik szeretnek kulturált módon eszmét cserélni más világnézetű emberekkel. Hogy az ismerősöd ezek közül melyik kategóriába tartozik, azt neked kell tudnod.
2022. aug. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
0%
A filozófia tudomány vagy sem? Mennyiben tudományosabb Platón, mint a horoszkópkészítő Margó néni?
2022. aug. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
31%
3-as: a filózófiáról/Platonról senki nem állítja, hogy úgy van, hanem csak azt, hogy volt egy ilyen elképzelés valamikor.
2022. aug. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
2022. aug. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Megfogadtam az ottani tanácsot, hogy inkább itt tegyem fel a kérdést.


Platón elméleteit senki sem veszi készpénznek (legalábbis nem intézményesített szinten), míg az asztrológiát vagy a vallást sokan igen.

2022. aug. 18. 13:54
 7/26 Drakula ***** válasza:
31%
Az hogy a csillagok alapján nem lehet látni a jövöt vagy hogy nem lesznek kihatással a személyiégedre születésedtől függően, istennel ellentétben BIZONYITOTTAN tévedés.
2022. aug. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
41%

Ez kb olyan kérdés, mint hogy melyik a jobb versenyautó, egy mentőcsónak vagy egy vitorlás hajó?

Egyik sem autóbb a másiknál, hisz eleve nem autó egyik sem. Ahogy nem tudomány se a vallás, de az asztrológia sem.

2022. aug. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
21%

Nézd kérdező, ha az asztrológia alatt azokat a new ages szamárságokat érted, amik pl. a nők lapja ezotéria magazinban szerepelnek, akkor nincs szó kettősmércéről.


Csak azért mert mindkettő megköveteli a hitet valami természetfelettiben, még nem lesznek egy kategória. A zakó meg a zsákruha sincsenek egy szinten, csak ezért mert mindkettőt viselheted ha akarod.


A new age, mindennek ami természetfeletti, vagy paranormális, vagy ezoterikus, vagy spirituális, vagy nevezd ahogy akarod, a LEGALJA. Ezért nincs itt szó kettősmércéről, ne haragudj.

Nehogy már Rozi jósnő meg Cornelius Agrippa egy kalap alá legyenek véve…

2022. aug. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

"3-as: a filózófiáról/Platonról senki nem állítja, hogy úgy van, hanem csak azt, hogy volt egy ilyen elképzelés valamikor."


Nem is állítottam ilyet, csak feltettem egy kérdést, hogy tudománynak tekinthetjük-e a filozófiát?

2022. aug. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!