Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek, ha úgy érzem...

Mit tegyek, ha úgy érzem Isten becsapott?

Figyelt kérdés

A továbbtanulásról lenne szó. Tudjátok, amikor jelentkezni kellett sokat imádkoztam ezzel kapcsolatosan Istenhez, hogy mutasson nekem utat, hogy segítsen abban, hogy jó döntést tudjak hozni és akkor úgy tűnt, hogy meg is adta a választ az imáimra. Volt tehát egy hely, egy iskola, amit ez alapján sikerült kiválasztanom. Megvoltam róla győződve, hogy Istennek is tetsző döntést hoztam, és emiatt örültem is nagyon. Viszont most legutóbb, amior utoljára volt sorrendmódosítási lehetőség, ezt a sulit én csak a 3. helyre soroltam saját döntés alapján. És mint tegnap kiderült ez a bizonyos szak, amire olyan nagy Istentől való elhivatottságot éreztem nem is indult.

Akkor most hogy van ez?

Persze mondhatjátok, hogy ez az én hibám, meg hogy nem is Istentől jött az a sugallat, ami arra ösztökélt, hogy emellett döntsék stb.. de én most akkor sem értem ezt az egészet.

Teljesen úgy érzem mintha Isten kiakarna velem tolni.



2022. júl. 22. 10:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%

Én abban hiszek, hogyha valami, amit nagyon akartál nem sikerül, akkor biztosan meg van az oka, és Isten valami mást szán neked.

Nekem is voltak hatalmas álmaim, amik nem sikerültek, viszont most visszanézve, nagyon is jó volt, hogy nem sikerültek. Ezeknek hála másra koncentráltam, és sokkal sikeresebb lettem

2022. júl. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem nem Istenien gondolkozol még....

Alap, hogy Isten mindig jót tervezett Számunkra..

Bármerre is visz ott van Veled és Ő tudja mi a jó nekünk, nemde?


Isten soha, de soha nem tol ki velünk... Jézus Krisztus kereszthalált halt Érted!

2022. júl. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1-es

Félreértesz. Pont hogy egy olyan dologról van szó, amit Ő akart. Nem azért írtam, hogy örültem annak hogy megjelöltem azt a szakot, mert magam is oda akartam menni, hanem mert tudtam, éreztem hogy helyesen és Istennek tetszően cselekszem.

Én magamtól nem oda mentem volna, de mivel ezt éreztem helyesnek végül amellett döntöttem.

És most utólag kiderül, hogy jól tettem, hogy hátrébb soroltam a listán, mert nem is indult az a szak.

Érdekes dolog ez, mit ne mondjak..

2022. júl. 22. 11:59
 4/13 anonim ***** válasza:
16%

Hát ha így hiszel az Istennek ,hogy figyeli a sorsunkat, akkor az egy út a te beteljesülésed felé.Nem teremtheti meg neked azt amit te azonnal megkívánsz.Meg kell bölcsülnöd ahhoz ,hogy afelé érj amit megcéloztál.

Egy főnök tiszteletet akkor érdemli ki ,ha tapasztalatra tesz szert.Hogy tisztelhetünk egy olyan 2o éves kölyköt főnökömnek ,aki most jött ki a suliból...

2022. júl. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha annyira biztos voltál benne, hogy Istentől van, miért soroltad a 3. helyre?
2022. júl. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
40%
Én amikor megkaptam Istentől, hogy ki lesz a társam, nem kértem meg még előtte 2 másik lány kezét.
2022. júl. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

5-ös

Több okom is volt.

Egyrészt, mint kiderült nem igazán tudta volna finanszírozni a család, mármint a szüleim, azt hogy oda menjek. Másfelől pedig dacból. Hogy majd én megmutatom Istennek, hogy jobban kézbem tudom tartani a dolgokat, mint Ő. Tudom ez ovodás viselkedés...

2022. júl. 22. 12:20
 8/13 A kérdező kommentje:

6-os

Jó ez igaz, belátom.

De akkor is.

2022. júl. 22. 12:30
 9/13 anonim ***** válasza:
50%
Eleve nem tudom, hogy jossz ra, pontosan mit akar Isten, ha olyat akar, amihez neked kedved sincs. Hogy csinalja azt Isten, hogy toled, a vagyaidtol, elkepzeleseidtol es anyagi lehetosegeidtol fuggetlenul ramutat egy helyzetre, hivatasra?
2022. júl. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kérdező jó eséllyel kevés volt a jelentkező, mivel minden embernek szabad akarata van papíron így e felett nem volt hatalma. Hiába írják hogy most akkor más utat szánt neked... Nem egy Isteni döntés alapján dölt el ez, hanem sok emberén. Ez miatt mondanám halandónak is e téren a hitvilágodnak az Istenképét...


De rá kérdeznék. Mi volt ez a szak?

2022. júl. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!