Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos emberek akiknek volt...

Vallásos emberek akiknek volt már Isten tapasztalata! Megkérdezhetem, hogy milyen vallásúak vagytok illetve mit tekint személyes Isten tapasztalatnak?

Figyelt kérdés

2022. júl. 21. 19:16
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
83%
Én fiatal vagyok és mégcsak pár éve tértem meg, S nincs egy éve hogy megkereszteltek, de én kétszer tapasztalatam meg hihetetlen módon Istent, mindkét alkalommal ima közben. Egy hihetetlen melegség és nyugalom. Nem azon gondolkozol közben hogy vajon most Istent érzem e, hanem tudod és csak élvezed a jelenlétét. Én római katolikus vagyok és papnak készülök/ barátkozok a gondolattal.
2022. júl. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
73%

Isten gondviselő jelenlétét érzékelem az életemben. Egy elkapott rádió adás, írott üzenet formájában, vagy véletlen találkozás formájában. Nyilván nem mindenben kell Őt látni, de nyitottnak kell lenni.


Isten megígéri a benne hívőkről való gondoskodását, egzisztenciális értelemben is:


Máté 6,31-34


„Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?

Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.

Hanem keressétek ELŐSZÖR Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.

Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.”


Meg kell előlegezni a bizalmat Istennek. Te megteszed a magad részét, amit tudsz és ő hozzáadja, amennyiben szükséges és jónak látja, amire neked már nem lenne kihatásod.

A Zsoltárokban sokat olvashatsz Isten gondviselő voltáról, s természetesen Jézus és az apostolok tanításaiban is.


Abban lehet elhibázni, ha mindenáron ki akarod kényszeríteni a válaszát, minden történést "jelnek" tulajdonítassz. Ez már inkább a skizofrénia kategória.


Isten egzistenciálisan gondoskodik az alapszükségleteidről és nevel, a körülményeken keresztül.

A hit felnőtt formája: Istenben való bizalom, minden körülmények között.

2022. júl. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Katolikus vagyok, az Eucharisztia vétele során volt ilyen élményem néhány alkalommal.
2022. júl. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Megannyi Isten tapasztalaton túl bizton állíthatom, hogy Istent nem érdekli, hogy milyen vallásúak vagyunk. Ő a szíveket vizsgálja.

Anno kaptam hitet, hogy Jézus Isten fia. Hús szívet adott, valósággal éreztem, hogy változtatja meg a szívemet. Kiégetett mindent onnan, ami nem Tőle volt. A Szent Szellemén keresztül betöltötte a szívemet a szeretetével, békességével, örömével.

Anno távol éreztem magam Tőle... Most, hogy ismerem jelenlétében, közelségében élek. Nála otthon vagyok, bárhol is vagyok. Élvezem a gondviselését. Bölcsességével vezet, szemeivel tanácsol.

Ha Isten becsuk egy ajtót, nyit egy ablakot szlogent többször átéltem.

Ha átölel könnybeázik a szemem is.

Ha tudnátok, ismernétek csak Hozzá futnátok. Áldás.

2022. júl. 22. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
Tíz éve sorozatos Szűz Mária jelenések voltak családunkban, emiatt rá kellett döbbennem, hogyha Szűz Mária valóban meg tud jelenni szellem alakban, akkor Isten islétezik.
2022. júl. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Durva miket írtok.


Kedves 4-es válaszoló!

Megkérdezhetem melyik felekezethez tartozik és, hogy milyen Isten tapasztalat során jött rá arra, hogy Isten a szíveket vizsgálja? Ha gondolja privátban is megírhatja.

2022. júl. 22. 15:21
 7/32 anonim ***** válasza:

Jézus a jó Pásztor, aki életét adta váltságul Golgotán. Ő az eljövendő nagy király.

A Bibliában így írják :


Máté 9:4

Mivel Jézus tudta, hogy mit gondolnak, ezt mondta nekik: „Miért gondoltok ilyen rosszat?


Ő a Teremtő erő, mindeneket áthat. Így képes olvasni a gondolatainkban, szívünk szándékaiba.


1 Krónika 29:17

Tudom Istenem, hogy te a szíveket vizsgálod, az őszinteséget szereted, én pedig tiszta szívvel, őszinte lélekkel adtam mindezt, és örömmel láttam, hogy néped is, amely itt összegyűlt, készségesen és szabadon adta mindezt neked.


Zsoltárok 7:9

Vess véget a bűnösök gonoszságának, és erősítsd meg az igazat, hiszen igazságos Isten vagy, aki a szíveket és veséket vizsgálja!



Na, az én gondolataimat is jól tudta : hiszem, ha látom, hogy van Isten szlogenben éltem.

Aztán egyszer történtek rossz dolgok barátnőmékkel és akkor kezdtem el gondolkodni azon, hogy ilyen már nincsen. Most is vannak Istenek és beleszólnak az életünkbe?

Amikor Jézus megszólított a helyi evangélikus gyülekezetben, ahol a gyógyulás omat kerestem, akkor végre kapcsolatba kerültem Istennel és békességet kaptam Tőle. Azóta nem görcsölök semmin. Hagyom, hogy Isten harcoljon értem... én meg élvezem a békességét.

Énekeken keresztül szólt hozzám legelőször is olyan mértékben, hogy közben patakokban folytak a könnyeim. "Jézus hív gyertek én utánam. Küzdőkre vár csak győzelem. Isten vég nélkül szeret."

Isten a dícséretek között lakozik. Manapság is vannak olyan dalok, amiken keresztül hozzáérhetek a szívéhez. [link]

[link]


Az Új szövetségben írtak is értemet nyertek. Jézust követni annyi, mint az Ő tanítványai lenni.

Ha kérdezek Tőle a gondolataimban válaszol. A Bibliában is megtaláltatja velem az éppen aktuális vezetését, válaszát. Pont ott nyitom ki, ahol rá is néz arra a mondatra, amit üzen.

Így amikor olvastam értettem


Zsoltárok 32:8

Bölcscsé teszlek és megtanítlak téged az útra, a melyen járj; szemeimmel tanácsollak téged.


Tulajdonképpen Jézust behívtam az életemben. Átadtam Neki, hisz én úgysem tudom megtartani a parancsolatokat, de Ő igen.

Jézus szívén keresztül, az Ő irgalmasságával teljesen máshogy látom a körülöttem élőket.

Heidi is hasonló megtapasztalásokon ment át.

[link]


Áldjon az Úr és őrizzen szüntelen Tégedet!

2022. júl. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
Nekem megtérésem után néhány nappal történt a vasárnapi istentiszteleten, hogy megszólított és hívott magához. Úgyhogy én hallottam az Úr hangját. Ennek már közel 10 éve és azóta nem. Ettől függetlenül sokszor érzem a jelenlétét, és gyógyított is már.
2022. júl. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Isten az ember szívét, lelkét vagyis az ember személyiségét nézi. Jó ember vagy-e vagy rossz ember, segítesz-e a másikon vagy sem. Teszel-e a dolgokért, hogy jobbá váljanak vagy sem. Ha nem teszel azért, hogy jobb legyen, az imádság nem elég az előrelépéshez földi életed során.

Sajnos már 3.5 éve vagyok egyedül egy hosszú 4 éves kapcsolat után és ezt a nőt keresem, aki nem a pénzre és a külsőre utazik párkeresés során, hanem a személyiségem fogja meg, úgy ahogy Isten is az embert nézi.

2022. júl. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék kötekedni de a Biblia szerint csak hit által üdvözülhetünk.
2022. júl. 24. 12:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!