Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan találjak magamnak...

Hogyan találjak magamnak gyülekezetet?

Figyelt kérdés

Sajnos itt helyben nincs semmilyen, ahova eljárhatnék legalább heti rendszerességgel.

Az a helyzet, hogy így egyedül elég nehéz gyakorolni a hitemet, illetve megélni azt úgy, hogy közben nem tartozhatok egy közösséghez sem.

Persze nyilván a kereszténységemet ezen kívül igyekszem minél jobban megélni, illetve megvallani, de sajnos elég nehéz úgy hitben növekedni, hogy annyiból áll a hitéletem, hogy napi rendszerességgel olvasok Bibliát, amit megpróbálok értelmezni, vagy esetleg interneten utána nézegetek a dolgoknak, de megbeszélni nem tudom senkivel az olvasottakat, vagy esetleg tanácsot kérni bizonyos dolgokkal kapcsolatban, illetve imádkozom és vasárnaponként eljárok misére. Szóval ennyi. Biblia olvaáss egyedül, imádkozás, és heti egyszer mise.

Hogyan lehetne ezen segíteni?

Amúgy salgótarjáni vagyok.



2022. júl. 16. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mást nem tudsz tenni, mint nézegeted a környékbeli plébániák oldalait és ha találsz valamit, ami megfog, csatlakozol.


Vagy ha magad is agilis ember vagy, megbeszéled a plébánosoddal, és te kezdesz szervezni egyet.

2022. júl. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

nem tudom, hany eves vagy, nincs korodnak megfelelo, fiataloknak, vagy fiatal felnotteknek, idosebb ferfiaknak stb. szervezve valami a plebanian keresztul? Vagy ha nem ott, ahova jarsz, akkor egy masik salgotarjani templomban?

ha nincs, szervezhetsz a plebanian keresztul te, lehet, hogy 3-an lesztek, de az is valami

vagy arra nincs lehetoseg, hogy mise utan egy paran elmennetek egy kavezoba vagy meginni valamit? vagy a templomnak ha van valami kis terme, ott egy kavera leulni?

2022. júl. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hol laksz, hogy sehol a közelben egy templom?
2022. júl. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3-as

Szia.

Salgótarjánban.

De ha megnézed, láthatod, hogy leírtam azt is.

2022. júl. 16. 20:26
 5/7 anonim ***** válasza:
24%
elfogsz veszni sajnos szörnyü dolgok jönek a világba
2022. júl. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 NTBS ***** válasza:
Sétákat a városban. Böngészés az interneten. Esetleg saját alapítás.
2022. júl. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jézus azt mondta a Lk 17:20b-21-ben, hogy "Az Isten országa nem úgy jön el, hogy az ember azt előre kiszámíthatná. Azt sem mondhatják: Íme, itt, vagy íme, ott van! Mert az Isten országa közöttetek van!"

Vagyis a hívők közösségét (az egyházat, gyülekezetet, házi csoprtot) a tagjai teszik olyanná, amilyen. Jó feltenni magadnak a kérdést, hogy ha a vallási közösségednek minden tagja annyit tenne hozzá a közösséghez, mit te, akkor látszana rajtatok, hogy az az Isten Országa?

Természetesen egyedül nem tudsz létrehozni egy Istennek tetsző közösséget, ahhoz több ember kell. De tudsz imádkozni azért, hogy Isten nyissa meg mások szívét is erre a vállalkozásra, hogy egy olyan közösség épüljön, ami visszatükrözi Isten Országát.

Ha pedig csak neked egyedül van ilyen vágyad, akkor hagyd őket békén, és keress magadnak más városban testvéreket. Ma az internet korában már csak hátrány, de nem lehetetlen egy olyan közösség tagjának lenni, amely akár a világ másik felén van.

üdv, Stefán

2022. júl. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!