Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Omega gyülekezet szektának...

Az Omega gyülekezet szektának tekinthető? Ha igen, akkor miért és ha nem, akkor minek tekinthető?

Figyelt kérdés

2022. júl. 6. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Igen, egy x+1-edik karizmatikus szekta, amin önjelölt prédikátor(ok) alapított(ak).
2022. júl. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

Sosem hallottam róluk, ezért rájuk kerestem a googlen.


[link]


A hitvallásuk alajpán nem eretnekek. De csak ennyiből nem tudom megmondani, hogy szekta-e vagy nem.


Vissza vonom.


[link]


Süveges Imre aposolnak nevezi magát. Istenkáromlás. Ez egy hamis apostol. Kétségem sincs ezek után, hogy egy eretnek szekta.

2022. júl. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
10%

Ilyen véleménnyel lenni ennyi információból nagyon erős. Az, hogy ki apostol, és ki nem apostol, azt Isten dönti el. Ha valakinek nincs erről személyes kijelentése az Úrtól, az ne írjon ilyen véleményt.

Belenéztem egy istentiszteletbe. Úgy gondolom, hogy teljes evangéliumi, karizmatikus gyülekezetről van szó. A Jonatán, a dics suliban is jelen szokott lenni. Ha érdekel, akkor menj el egy istentiszteletre Budapesten. [link]

2022. júl. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A szekta fogalma nagyon csúszós, ez alapján korrektül nem lehet választ adni. Személyes véleményem: katolikus nézeteimben és lelkivilágomban a legkisebb zavart sem okozza az Omega Egyesület. Nagyon sok értékes előadást hallottam már tőlük, a Biblia alapján gondolkoznak, sokat fejlődtem általuk. Köszönet érte!
2023. dec. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!