Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az apokrif evangéliumok és...

Az apokrif evangéliumok és írások aláássák a kereszténységet?

Figyelt kérdés

2022. júl. 13. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen. Pl. a keresztény művészetre, ikonográfiára hatottak egyes apokrif történetek. Lásd pl a fürdető nők a keleti karácsonyi ikonokon.

De van olyan apokrif, ami ellentétes és félrevezető az evangéliumok Krisztus-képével. Alá nem ássák a kereszténységet, mert konkrétan egyházi (katolikus )nyomda is kiadta az apokrifeket, ezek nem titkosak, csak aggyal és értelmezve kell olvasni.

2022. júl. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%
Nem, az egyházakat, vallásokat ássák alá, mint pl. a katolicizmust.
2022. júl. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%
Elképzelhető, ugyanis a Kegyes Koránban is vannak apokrifikban is megtalàlható történetek ami ki is veri a biztosítékot a keresztényeknél általában.
2022. júl. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden apokrif irat. Énok első könyve, vagy Tamás evangéliuma például semmit nem tartalmaznak, amik szembe mennének bármelyik keresztény doktrínával.

Barnabás evangéliuma viszont talán a legjobb példa az alá ásásra, mert ezen apokrif irat szerint Jézus nem halt a kereszten, tehát nem is támadt fel, még életében felvéttetett a Mennybe. Ugye mondanom sem kell, hogy ez miért ássa alá a mainstream kereszténységet.

2022. júl. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
66%

"Elképzelhető, ugyanis a Kegyes Koránban is vannak apokrifikban is megtalàlható történetek ami ki is veri a biztosítékot a keresztényeknél általában."


Van a Koránban egy agyaggalambos történet, ami egy apokrif gyermekségevangéliumból származó történet. Ez önmagában nem ássa alá a kereszténységet, ugyanis annak az apokrif iratnak is pont ugyanaza a lényege, mint bármely más Jézus történetnek. Igazából teljesen ellentétes a mondanivalója a Koránnal. Viszont nálam azért "veri ki a biztosítékot", hogy benne van a Koránban, mert az a történet egyértelműen hamis, egy késői szöveg, amit a Korán tényként, szentírásként közöl.


#4

Amit most Barnabás evangéliumaként ismerünk, arról azt érdemes tudni, hogy egy iszlám után és iszlám hatásra készült középkori hamisítvány. Ez tény. Szóval nagy jelentősége nincs azon kívül, hogy a muszlimok néha hivatkoznak rá, pedig egyértelműen késő középkori írás. Ha jól emlékszem kb. 12. század a keletkezési ideje. Szóval az az irat speciel nem sok vizet zavart, mert jó ideig nem is létezett.

2022. júl. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!