Ádámnak volt fitymája mikor teremtették?
19-es,
Attól, hogy egy-egy országban valami nagyon elterjedt, még nem szükséges mindenkinek ahhoz igazodni (az meg, hogy a nőnek mi kellemesebb, valószínűleg a legkevésbé lényeges érv ebben a dologban). Főleg nem úgy, ha valaki a Biblia Istenének beszédeire támaszkodva szeretne élni.
A fityma, (latinul praeputium) a pénisz simaizomszövetéből, erekből, idegsejtekből, bőrből és nyálkahártyából álló kétrétegű redő, amely lefedi és védi a pénisz makkját és a húgycsőnyílást. Minden hímnemű ember eredetileg fitymával együtt jön a világra, ezért logikus hogy az első emberpár esetében Ádám is rendelkezett vele - ugyanúgy, ahogy az ő utódai is.
A körülmetélést az ember maga végzi, mesterséges eszközökkel és természetesen a születés után. Manapság inkább vallási célokat szolgál, ami nem csak a zsidó, hanem a muszlim vallású embereknél is jellemző.
Azonban az ókorban elsősorban egészségügyi és higiéniai okai voltak, amelyek a súlyos fertőzések elterjedését voltak hivatottak megfékezni.
Elsődleges ok a "szmegma" nevű anyag felhalmozódásának megakadályozása. A szmegma a makk körül lévő mirigyek váladéka, amely leváló hámsejtek, kötőszövet, átizzadt szerves olajok és nedvanyag összessége, vizelettel és ondócseppekkel, illetve a lerakódó szennyeződésekkel keveredve, és amely összegyűlhet össze a fityma alatt. Állaga túrószerű, és rossz szagú.
Azt tudni érdemes, hogy régen a sivatagi népeknél, ahol a víz is igencsak ritkaságszámba ment (és ez így van a mai napig), nem volt lehetőség a napi és rendszeres tisztálkodásra - főleg az intim részek tisztán tartására. A fityma alatt felgyülemlett szennyeződés pedig sok esetben okozhat gyulladást és további bakteriális fertőzések melegágya is lehet. Így egyértelmű, hogy az ókori népek számára ez a művelet azért volt fontos a férfiaknál, hogy a fenti kellemetlenségeket elkerüljék, ugyanakkor az intim részüket is könnyebben tisztán tudják tartani.
A szokásból idővel persze afféle "vallási hagyomány" lett, amely nem feltétlenül szolgálja azokat az egészségügyi célokat, mint régen.
Más téma a "női körülmetélés", de mivel annak semmi köze az ábrahámi vallásokhoz, továbbá "egészségügyi céljai" sincsenek, ezért arról ne essék szó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!