Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ádám és Éva látták Isten arcát?

Ádám és Éva látták Isten arcát?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom igen, a bűneset előtt mert akkor még nem voltak halandóak, és rá tudtak nézni Istenre. De ezután egy ember se látta többet.

2022. jún. 18. 11:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Ádám akkorát nyelt, hogy csutkája lett. Az addig tökös Éva meg töketlenné vált.
2022. jún. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

Istent nem érdemes egy emberként, vagy egy nagy emberi arcként elképzelni. Isten maga a teljes Teremtés, a 100 milliárdszor 100 milliárd naprendszerrel, amelyek csak Isten számunkra látható legalacsonyabb szintű kiterjedései, mintha az elménkben a neuronok lennének Istennek a napok, bolygók.

Nem tudom hogy a Teremtő maga, az Intelligens Végtelen megmutatkpzhatott-e valaha emberi alakban, vagy "csak" mint pl Jézus, elérte az üresség olyan szintjét, ahol a tudata torzítatlanul a Teretmő tudatosságával volt közel egyenlő.

2022. jún. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
12%
#2 nincs semmilyen naprendszer a föld egy kupola folotte víz van es nem űr
2022. jún. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 KZitus ***** válasza:
80%

szia

Az igaz Istent, a dicsőséges égitestek Teremtőjét olyan dicsőség és ragyogás övezi, amely a fizikai szemek számára elviselhetetlen, hiszen Istent ’nem láthatja ember úgy, hogy életben maradjon’ 2Mózes 33:20 szerint. Csak az angyaloknak mint szellemteremtményeknek van olyan látásuk, amellyel szó szerint láthatják Isten arcát.

Lukács 1:19

"Az angyal így felelt neki: „Én Gábriel vagyok, aki ott állok Isten előtt, és azért küldtek, hogy beszéljek veled, és elmondjam neked ezt a jó hírt."

Annak alapján amit Krisztus mondott, Ádámék sem láthatták.

János 1:18

"Istent egy ember sem látta soha. Az egyszülött isten, aki az Atya oldalán van, az szolgált felőle magyarázattal."

2022. jún. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4es de láthatták mert a bűneset előtt angyali minőségűek voltak
2022. jún. 18. 17:32
 6/12 anonim válasza:
80%

nincs semmilyen naprendszer a föld egy kupola folotte víz van es nem űr


és egy teknős tartja az egészet lol

2022. jún. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A lapos föld hívők nem fognak örülni a teknős páncél elméletnek.....a teknős vajon láthatta Isten arcát?! 🤔
2022. jún. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
2022. jún. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#6 biblia szerint tartó oszlopok tartsák
2022. jún. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Ádám és Éva látták Isten arcát?"

Emberek voltak, tehát nem:

"És szólott az Örökkévaló: Nem láthatod színemet, mert nem láthat engem az ember, amíg él." (Mózes második könyve 33 fejezet, 20. vers - [link]

2022. jún. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!