Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan változott meg a Föld...

Hogyan változott meg a Föld Ádám és Éva bukásával?

Figyelt kérdés
Mik változtak? Ádámék teste is változott? Olvastam olyan forrást amiben fénytestük volt és nem volt szükségük enni inni sem csak, ha akartak. Illetve több képességük is odaveszett.

2022. jún. 17. 16:32
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Én még nem voltam elég éhes, mert nem kívánom a nyers húst. Azt sem értem, honnan vették, hogy meg kell sütni.
2022. jún. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
A Föld nem változott meg, mert Adamek nem a Földön éltek.
2022. jún. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
21%

Az a kitétel, hogy "Isten vart nekik bőrruhát" - VALÓJÁBAN azt jelentette, hogy lecserélte a testüket a kiűzetéskor.

Ugyanis előtte tökéletes testük volt, utána pedig már nem.

EZ vonatkozik az összes többi élőlényre is.

2022. jún. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
47%
Ha nem bűnőznek, a mai világunk, gyermekeink, szeretteink, minden ami fontos számunkra nem létezne! Örülök, hogy így történt. Az élet szép. Tudom, hogy körbevesz minket a gonoszság, de aki szeret élni, bármilyen zord élethelyzetben megláthatja a szépet!
2022. jún. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

#4: ez így önzőség.

Én jobban örülnék, ha most itt egy tökéletes világ lenne.

MÉG AKKOR IS, ha én nem lennék abban benne.

2022. jún. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
A 3masnak tényleg igaza van? Én azt hittem ott csak sima ruhát készít Isten
2022. jún. 17. 21:30
 7/26 anonim ***** válasza:
18%

Az ókori embereknek ezt csak így lehetett leírni.

De hogy máshogy magyarázod, hogy előtte tökéletesek voltak, utána meg már nagyon nem?

2022. jún. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Igen előtte tökéletesek voltak de ez csak egy szimpla leírás nem kell bele képzelni, Isten e nélkül is változtathatott
2022. jún. 17. 21:59
 9/26 anonim ***** válasza:
18%

Persze, simán.

De itt MINDENKÉPPEN kellett változtatnia, e nélkül nem lehet megoldani.

2022. jún. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 ...Laci ***** válasza:
15%

Külsőre nem változott meg a világ először, csak a tulajdonjog. A bűnbeeséstől Sátán uralkodhatott az emberpáron. Keresztelő János "kígyók és viperák fajzatának" nevezte az embereket és ezzel utalt arra, hogy kitől származnak Ádám és Éva utódai.

Bár Isten teremtette őket, azonban Sátán "igéjét" követték.

A kezdetekkor Isten az első emberpárnak adta az egész teremtés feletti uralkodási jogot. A bűnbeesés után azonban - mivel ők Sátán uralma alá kerültek -, a teremtés egésze is a hamissá vált arkangyalé lett.

Ádám és Éva megvalósíthatták volna a Földi Mennyországot, ha nem esnek bűnbe. Ehelyett egy olyan világ jött létre, amely nem is hasonlít Isten eredeti elképzelésére. Leginkább a középpont változott meg. Nem Isten van a középpontban, hanem Sátán. Minden egyéb csupán következmény.

2022. jún. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!