Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten megbocsájt a depressziós...

Isten megbocsájt a depressziós öngyilkosoknak, vagy nem?

Figyelt kérdés
2022. jún. 18. 11:03
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:
Hát igen! Az isten morcos lesz, ha elveszik a kedvenc játékát! És megbüntet? Ennyire primitív lenne? Mint egy sz@ros kisgyerek? Miféle isten az ilyen? 🙄
2022. jún. 18. 18:23
 22/44 anonim ***** válasza:
29%
#21 Hát én nem tudom de egy szadista állat az biztos!
2022. jún. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
54%

Én is voltam ilyen állapotban és én is ovasgattam hasonló kérdésekre válaszokat. Pl. anno ezt a videót is megnéztem, ami valamilyen szinten visszatartó hatású volt:

Tamara Laroux Shot Herself, & Went to Hell, Then to Heaven and BACK!!

https://www.youtube.com/watch?v=HGQDkCi-OIY


Egy halálközeli élmény beszámoló, szintén érdekes (angol szövegkiírás bekapcsolható)

Howard Storm - former atheist - near death experience - NDE

https://www.youtube.com/watch?v=UPj4wci_bcI&t=1440s


Egyébként nem hiszek az örök pokolban. A pokolról egy nagyon jó előadás:

Bolyki György: Mi lesz a pokolban?

https://www.youtube.com/watch?v=ol4Xvustuow


Ha megölöd magad, kiadod a kezedből a további kontrollt a sorsod felől, védtelen lesz. Még ha szar érzés is a testedben, védelmet ad. Szelemi következményei vannak ha feladod, ahelyett, hogy megtanulnád a szenvedés szellemi leckéjét. Másokra is rossz hatással lesz az ögy-od, esetleg később mások is emellett döntenek a példád miatt.

Ha nem siekerül az ögy, lenyomorodhatsz, és sokkal rosszabb lesz, mintha nem próbáltad volna meg. Még nyomorék is leszel, nemcsak depis.


Engem az húzott ki a gödörből, hogy felismertem a gondviselés létezését, h Isten gondviselő Isten. Olvasgasd a Zsoltárok könyvét.

Ugyanerről szól a 274. ref. zsoltár:

[link]


Nagyon közel voltam anno az ögy-hoz, akkor jössz rá, amikor igazán a közelében vagy, h nem is olyan könnyű megölni magad, mint gondolod. Ennek 10 éve, azóta többet nincs késztetésem erre, fent leírt gondolati változás, felismerés miatt. Megtanultam küzdeni, nem feladni és minden körülmények közt bízni Istenben.

2022. jún. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem könnyű öngyilkosnak lenni. De egyre kevésbé bízok az Istenben. Nem véletlenül raktam a vallás kategóriába. Képtelen vagyok bízni benne. Ha én nem ölöm meg magam, akkor ő fogja megtenni. Mert teljes szívemből utálom őt. Megbocsájthatatlan az, amit a világgal csinál.. hogy meg engedi a szenvedést. Erre nincs bocsánat. Nem csoda hogy bujkál előlünk. Van mit szégyellenie! Nem mer mutatkozni!
2022. jún. 18. 19:36
 25/44 anonim ***** válasza:
27%

#24


Igazad van szeret minket de az is csak ideig oraig tart utana ujra gyulol mint a szrt..beteg az elohimunk

2022. jún. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:
25 Ezek szerint az Isten egy szadista, bipoláris őrült! 🤣😂 Kezeltetnie kéne magát! XD
2022. jún. 18. 19:42
 27/44 anonim ***** válasza:
67%

#24 igen, az auschwitzi koncentrációs táborokban is sokan voltak, akik elvesztették a hitüket, de voltak akik nem, és ez utóbbi figyelemre méltó.


Isten garanciát vállal arra, hogy lesz enni- és innivalója, ruházata és lakhatása annak, aki benne bízik. "Mert tudja a mennyei Atya, hogy mindezekre szükségetek van" de keressétek ELŐSZÖR Isten országát, és az ő igazságát, és mindez ráadásul megadatik nektek. (Természetesen a munkalehetőségben segít)


A szenvedés oka nem Isten, hanem a gonosz emberek, akiknek szabad akaratuk van. És jelen világban maga kormányozza magát az emberiség, Isten nem szól bele. Mert ezt választottuk, jó és gonosz tudói akartunk lenni.


De Isten JÓ, Jézus legalábbis ezt tanította és én hiszek neki. Bibliaértelmezésem:

A Biblia Isten Igéje, vagy tartalmazza Isten igéjét?

[link]


Ha tudsz angolul, egy részletesebb munka a kereszténység pokol tanáról, egy 19.századi anglikán lelkésztől:

Frederic Farrar: Eternal hope

[link]


Egy érdekes dokumentumfilm, milyen körülmények közt élnek a világ legveszélyesebb városában:


https://www.youtube.com/watch?v=2n7mK3dYOLw

Venezuela / Most Dangerous City on Planet / How People Live


Adjunk hálát, hogy nem oda, vagy Indiába, Afrikába pottyantunk.

2022. jún. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
17%
#26 sajnos egy ilyen Istent kell elfogadni egyutt kell elni a bizar dolgaival mert mas opcio úgysincs
2022. jún. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
54%

#28 hogyne lenne, és meg is fogod kajálni, amit az antikrisztus kínál majd. Tetszeni fog, mert Istent fogja káromolni és a benne hívőket.


Beleláthatsz milyen az antikrisztus gondolkodása:

Yuval Noah Harari, a hamis próféta

https://www.youtube.com/watch?v=yjfCMiQDEgM


Yuval Noah Harari | The Devil's Advocate Says: "Free-Will Is Over." & "God is Dead."

[link]

2022. jún. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
39%
#29 en nem kajálom meg sokkal inkabb egy beteg agyu Istent fogadok el mint az antikrisztust
2022. jún. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!