Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, létezhet ilyen...

Keresztények, létezhet ilyen " megérzés" , vagy ez csak valamilyen babonás gondolat?

Figyelt kérdés

Létezik olyan lelki kapcsolat két ember között (nem rokon/házastárs csak barát) ami valamilyen megérzést keltett, és végül kiderül, hogy igaz?

Röviden 3 - 4 éve volt egy lány lakótársam, akivel nagyon jól kijöttem. Sokat beszélgettem vele, sok közös dolgot csináltunk akkoriban, mert mind a ketten kicsit magányosak voltunk távol a szerettektől, sok közös dolog volt bennünk. Igazából neki köszönhetem, hogy elmélyedtem a hitben, bár előtte is hívőnek tartottam magam, de nem foglalkoztam Istennel. Ő vitt el templomba (27 évesek vagyunk, ilyenre nem könnyű rabeszelni először egy felnőtt embert 😀) de az ő hatására kezdtem olvasni a tőle kapott Bibliát, és sikerült közelebb kerülni Istenhez. Szóval tényleg fontos volt lelkileg is és barátként is. Persze mint nő nekem nagyon bejött, de semmi intim dolog nem volt közöttünk. Viszont mint barát és lakótárs sokat voltunk együtt, sülve-főve együtt csináltunk szinte mindent vásárlástól filmezésig stb.

Aztán egy idő után szétköltöztünk, ő elég messze került azóta én sem vagyok a környéken. Párszor még találkoztunk annak ellenére, hogy elég körülményes dolog volt, aztán ellaposodott. már csak facebookon irogattunk, majd az is átment boldog szülinapot/husvet/karácsonyba, mindig volt valami ami miatt nem értünk rá (ebben mondjuk én vagyok jobban a hibás) de neki közben pasija is lett szóval bonyolult.

A lényeg, az utóbbi időben egyre többet jutott valamiért az eszembe, visszamentem arra a környékre ahol voltunk, elfogtak az emlékek. És volt egy ilyen álmom amiben ő volt abban a templomban ahova elvitt, és próbáltam hozzászólni de nem sikerült beszélnem se közelebb mennem hozzá. Aztan napközben elhataroztam, hogy munka után raírok, hogy fussunk össze, erre láttam, hogy éppen kirakott képeket, mert aznap házasodott. Ott állt a képeken fehér ruhában abban a templomban épp mint az álmomban.

Lehet elég ezotériás lett, de veletek volt ilyen vagy hasonló durva megérzés? Lehet valami üzenete ezeknek az érzéseknek az emberben vagy csak túlgondolás?



2022. jún. 14. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:
44%

Ez picit ezo-s lesz, azonban közelíthet az igazsághoz.

Az eredeti önvalónk a lélek, sok sok életet élt már férfiként, nőként, egymás mellé sodródva más lelkekkel, néha férj-feleség, néha szülő-gyermek, néha testvér-testvér kapcsolatban. Egyes lelkek gyakrabban választanak közös életeket mint mások, és amikor talalkoztok (újra) először, azonnal meglesz a szimpátia, vonzó a másik társasága, akár egy villanással fellangol a szerelem is.

Szerintem :)

2022. jún. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem vannak ilyen megérzések. Bizonyítani nem lehet, mert nem lehet tudni, hogy véletlen egybeesésről van-e szó. De én is tapasztaltam.
2022. jún. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Isten vezetheti a gondolat világunkat is.

De ne éld bele magad a hasonló dolgokba,mert hitben kell járni ,és nem álomvilágban vagy látomásokban.Álmok lehetnek jók vagy rosszak, de nem szabad nekik nagy jelentőséget adni.A Bibliát olvasd figyelmesen hittel ,imádságos lelkülettel.

2022. jún. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 pelgrim ***** válasza:
93%

Igen, létezik, sőt mitöbb, szerintem létezik egy megbízható ismérv is ami éppen a megérzésre alapul. Ezt úgy lehetne körülírni, hogy az igaz, a helyes, a méltányos mindig agyőzedelmes Krisztus „hangja” bennünk, míg az igaz, a helyes, a méltányos „árnyékának hangja” mindig valami tévedést, veszteséget, vagy szenvedést tartogat a háttérben. Más szóval érezzük a dolgok igazságát, helyességét, méltányosságát, vagy e tulajdonságok hiányát.

Talán mondani sem kell, hogy ahoz, hogy ez ismérv jól működjön egy felhőtlen, elfogulatlan lelkiállapotra van szükség. Méltatlan lelkiállapotban egyszerűen nem működik.

Ennek az ismérvnek alávetheted a vallásos vagy más tanításokat, mások vagy saját véleményed, vagy bármely más problémát. Ez az ismérv méltó, pártatlan lelkiállapotban tökéletesen megbízható. A Krisztus bennünk nem vezet félre.

2022. jún. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
"4"es, Honnan veszed ezeket amiket leírtál ,a valósággal ez ellentétes
2022. jún. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 pelgrim ***** válasza:
100%

5/... „Honnan veszed ezeket amiket leírtál, a valósággal ez ellentétes”


Saját tapasztalatból, ez egyáltalán nem ellentétes a valósággal. Az eredeti megfogalmazása nem tőlem származik, azt Alice Mortley „Christ in You” (A Krisztus Benned) címu kis könyvében találtam, nem hívítkoznék rá, ha nem tapaszaltam volna az állítás igazságát, több alkalommal is.

Hangsúlyoznom kell, hogy egy feltétlen tiszta, pártatlan, felhőtlen, elfogulatlan lelkiállapotra van szükség, hogy sikerrel hívatkozzunk erre az ismérvre, anélkül csak félrevezetjük magunkat.

Alkohol vagy kábítószer befolyasa alatt nem működik, de akkor sem ha gyűlölködünk, vagy valamiért szorongunk, és akkor sem ha nem vagyunk pártatlanak. A lélek tökéletes tisztasága, függetlensége az egyetlen követelmény, hogy a Krisztus bennünk közreműködjön.

2022. jún. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
legyen a te hited szerint....5/
2022. jún. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A saját tapasztalat ,az nem a BIBLIA KIJELENTÉSE , saját magad is be tudod csapni ,meg az érzéseid félre vezetnek.És ha vak vezet világtalant ,mind ketten gödörbe esnek, -kedves 6- os
2022. jún. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 pelgrim ***** válasza:

7/... „legyen a te hited szerint....5/”


Úgy van.


8/... „A saját tapasztalat, az nem a BIBLIA KIJELENTÉSE,”


Ez így igaz, de megbízhatóbb mint a biblia több ezer éves szedett-vedett szövege, amit ugyancsak gyarló emberek írtak, mint te és én, és ki tudja milyen lelkiállapotban, milyen szándékkal, amit számtalanszor lemásoltak, átírtak és ki tudja hányszor hamisítottak.


„saját magad is be tudod csapni, meg az érzéseid félre vezetnek.”


Tudtommal erről írtam előző válaszomban:

Hangsúlyoznom kell, hogy egy feltétlen tiszta, pártatlan, felhőtlen, elfogulatlan lelkiállapotra van szükség, hogy sikerrel hívatkozzunk erre az ismérvre, anélkül csak félrevezetjük magunkat.

Alkohol vagy kábítószer befolyasa alatt nem működik, de akkor sem ha gyűlölködünk, vagy valamiért szorongunk, és akkor sem ha nem vagyunk pártatlanak. A lélek tökéletes tisztasága, függetlensége az egyetlen követelmény, hogy a Krisztus bennünk közreműködjön.

2022. jún. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!