Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek ez elegendő indok...

Szerintetek ez elegendő indok áttérni a római katolicizmusról az ortodox kereszténységre?

Figyelt kérdés

1. Nem értek egyet a jelenlegi pápával sok társadalmi és vallási kérdésben, persze van sok dolog, amiben meg igen és ezeket el is ismerem.

2. Nem értek egyet azzal a római katolikus dogmával, hogy csak keresztény, római katolikusnak megkeresztelt ember üdvözülhet.

3. Szimpatikus számomra az ortodox keresztények világszemlélete, az, hogy nem változtatnak folyton a tanításokon és az ókereszténységhez ragaszkodnak.

4. Támogatom a spirituálisabb, meghittebb hitbéli életet.

5. Sok hátulütője lehet a római katolicizmus egyházi felépítésének.

6. Nem támogatom a gazdagságot, inkább az evangéliumi testvériségben hiszek.

7. Nem tartom ördögtől való eretneknek, aki másként viszonyul a hitéhez, mint ahogy az aktuális pápa mondta.

8. Szimpatikus számomra az ortodox egyház felépítése.

9. Nem hinném, hogy baj lenne a papi házassággal, szerintem csak a szerzetesekre kelljen vonatkoznia a cölibátusnak.

10. Hiszek a szentekben és tisztelem különösen Szűz Máriát.

11. Eddig valahányszor ortodox templomban jártam, mindig hasonló spirituális, szakrális érzés fogott el, mint egy mecsetben, egy zsinagógában vagy egy buddhista templomban. Szerintem nem jó az üres hit. Az sem jó, ha valaki kultúrkeresztény vagy általánosságban kultúrvallásos.


Még vannak indokaim, de ezek a főbbek.



2022. febr. 7. 20:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
83%

Én reformátusként nem tudom, hogy az egyik jobb-e mint a másik, én a katolikusokat és az ortodoxokat is elfogadom hitbéli testvéreimnek, még akkor is ha nem mindenben értünk egyet.

De én sem gondolom, hogy Róma püspöke (a pápa) tévedhetetlen lenne, ha innen nézzük az ortodox hit egy fokkal jobb, náluk nincs olyan dogma, hogy a pátriárka tévedhetetlen lenne.

Ha úgy látod, hogy az ortodox gyülekezet ahova tartoznál ha áttérsz vallásosabb, mint az a katolikus gyülekezet, amibe most tartozol, akkor azt mondom hajrá.

Láthatóan keresed Istent, amiben sok sikert kívánok neked, még ha nem is értünk mindenben egyet. Isten megjutalmazza azokat akik őt keresik (Zsidók 11:6).

2022. febr. 8. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 hollófernyiges ***** válasza:

"Nem támogatom a gazdagságot"


[link]

2022. febr. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
89%

Te életed, de javaslom, hogy olvass utána dolgoknak, mert nem igazán ismered se a Katolikus, se az ortodox kereszténységet a leírás alapján.

Pl. a keleti Jézus-imánál "betanultabb", ismételgetősebb imamódszer nem nagyon van. Egyébként nagyon szeretem én is ezt az imát, sokkal mélyebb, mint amennyire elsőnek tűnik. Számos katolikus kontemplatív imamószer is van. Ha meg így vonz a görögkeleti spiritualitás, akkor menj el nyugodtan görögkatolikus misére.

Én az általad felsoroltakat nem mondanám elegendőnek. És melyik ortodox egyházhoz csatlakoznál? Szerintem kifejezetten problémás az ortodoxoknál, hogy ott az egyház kvázi egy intézmény az államhatalom alatt és függetlenként gyakorlatilag nem értelmezhető. Nincs bajom az ortodox keresztényekkel, ez nem az ő hibájuk, de nem hinném, hogy az ókeresztények így képzelték az egyházszervezetet.

2022. febr. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
73%

"A keleti rész spirituális szempontból jóval fejlettebb volt, a nyugati rész inkább az evilági hatalom és a gazdagság területén jeleskedett."

Azért olvadt teljesen össze az egyházi és világi hatalom keleten, igaz?

Te tanultál valaha történelmet, vagy zsigerből írod a hülyeségeket?


"Ezért tartják az ortodox keresztények magukat az apostolok jogutódjának, sokan közülük a nyugatiakat, római katolikusokat pedig félig vagy teljesen eretneknek, egy nagy szektának."

Ha ez így lenne, akkor nem fogadnák el egymás keresztségét, de ezzel szemben nem csak a keresztséget, hanem minden szentséget elfogadnak kölcsönösen.


Az ortodoxok viszont tényleg eretneknek tartják például a Németh Sanyi vezette bizniszszektádat.

2022. febr. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
71%

Én szerintem nyugodtan részt vehetsz ortodox istentiszteleten katolikus ként. Ha valaki mást mond neked az vallási hiúság öl teszi.


Hogyhogy nem akarod megérteni a Miatyánkot, Hiszekegyet, Üdvözlégyet?


Ez nem lehet indok. Az apostoli hitvallás minden mondata fontos magyarázat is.


A pápa. Ez sem lehet indok. János Pál pápa kifejezetten szerethető volt. És egy pápa nem egy életre szól.

2022. febr. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!