Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nincs elegendő erőm, a...

Miért nincs elegendő erőm, a változtatásra?

Figyelt kérdés
Sziasztok, Reformátusként keresztelkedett vagyok. Fiatal, még 24 éves korú vagyok, a munkahelyi tapasztalataimat, és az Istennel való kapcsolatom bizonytalanságot, félelmet, szomorúságot keltő gondolataimra szeretnék választ kapni. A történet röviden. Először még 22 éves koromban munkanélkülivé váltam, akkor úgy éreztem életemben először szeretnék Istennel közelebbi kapcsolatot teremteni. Elkezdtem templomba járni, és rengeteg boldog pillanatot szereztem, voltak napok, hetek, hónapok amikor úgy éreztem jobb emberré válok, és lelkileg kezdek kiegyensúlyozott lenni, a régi agressziómat végleg magammögött hagyván. Olvastam a Bibliát boldog voltam, úgy éreztem megtaláltam azt ami segít jobbá tenni. Minden rendben volt, addig a napig amíg nem lett újra munkahelyem. Nagy "erővel, lelki boldogsággal, megújúlván" úgy éreztem nincs ami megátolhatna abban, hogy a következő munkahelyemen boldog, Istent, és másokat is feltétel nélkül szerető, jó munkaerő lehessek. Teltek a napok, a hetek, és jöttek a nehézségek, imádkoztam Istenhez voltak napok melyek jobbá váltak, de valahogy napról-napra vesztettem az erőmből, a hitembből. Ahogy fáradtam, ahogy többet vállaltam, úgy távolodtam Istentől, újra dühös voltam sokszor, nem tetszésemet kinyílvánítottam, és agresszív lettem, természetesen csak szavakban, tettekben sosem. De úgy érzem ez elég bukás így is. Mostanra már több, mint egy éve dolgozok a munkahelyemen, már nem imádkozom, és a lelki békém elpusztult, minden nap azért küzdöttem, hogy jó ember legyek, Isten előtt kedves, és most olyan vagyok, mint aki pont az ellenkezője volna. Nem értem hogyan juthattam ideáig, de amikor elkezdek fáradni, a fáradtsággal együtt egyre türelmetlenebb és agresszívabb leszek, megbántok másokat. Ez nagyon fáj nekem, már templomba sem járok, és folyton vitába keveredek másokkal. Kimerült vagyok, és már kifogásként azt mondom, fáradt vagyok ahoz, is, hogy Istenhez szóljak. Elbuktam végleg? van még kiút? Tudok e ismét olyan lenni, mint voltam? Mit tehetnék ha fáradok, és a méreg, a düh növekszik bennem? Legfőbbképp van esély, rá hogy a mások bántásait, igazságtalanságait kitudjam védeni? Egy évvel ezelőtt, mindez könnyen ment, hogy történhetett, hogy idáig sűlyedtem. Köszi a válaszokat előre is.
2015. máj. 9. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt mondják, segíts magadon Isten is megsegít és ez nagyon igaz! Az egy dolog, jó dolog, hogy hiszel benne és imádkozol, de oda kell figyelni arra, hogy a jóságon kívül még kéne csinálnod, vagy máshogy csinálnod, máshogy hozzáállnod, hogy boldog legyél.a jóság meg imádkozás van hogy nem elég, és valami célravezetőbb megoldás kell.

Valószínű, hogy ha minden igyekezeted ellenére sem boldogulsz ott és bántanak, akkor az a munkahely, kollektíva egyszerűen szar, nem a te szinted, nem neked való.Kérd Istent, hogy segítsen neked való munkahelyet találni.És keress másikat!Csak addig maradj ott, amíg nagyon muszáj! A bunkókkal meg ne foglalkozzál.Nekem is voltak idióta kollégáim, akkor a szívemre vettem, most már nem tenném, megtanultam hogy peregjenek le rólam ezek a dolgok és így jobban érzem magam.

2015. máj. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia, milyen munkakörben dolgozol, hogy így lefáradsz?


„Legfőbbképp van esély, rá hogy a mások bántásait, igazságtalanságait kitudjam védeni?”

Sajnos a világ ilyen, alkalmazkodni kell. Már ne úgy, hogy te is rosszindulatú leszel, hanem nem kell annyira a szívedre venni, ne várj el a munkatársaktól hogy mindenki jóindulatú és szerető lesz.


Olvasgasd pl. a Zsoltárok könyvét. Ott is olvashatók panaszok, hogy ok nélkül nyomorgatják az embert, kéri is Istent az illető, hogy büntesse meg ezeket az embereket Isten. (Vicces is kicsit, milyen válogatott kínzásokat javasol Istennek a panaszkodó, ellenségeinek megbüntetésére ;)))

Bízd Istenre a bosszúállást. Ez egy jó levezetője a haragnak, ahelyett, hogy te magad akarnál bosszút állni. S ha már lejjebb hagyott a haragod, ne is gondolj az igazságtalanságra többet, csak magad mérgezed, ha ezeken gondolkodsz.


Olvasd az Újszövetséget is, Pál és a többiek levelei is sok praktikus tanácsot adnak, hogy kell hozzáállni a dolgokhoz keresztényként, megmaradni a keresztény úton.


Bízd magad teljesen Istenre (erről szól az egész Zsolt. Könyve, s ez a hit lényege)

37,39 Az igazak segedelme pedig az Úrtól van; ő az ő erősségök a háborúság idején.

37,40 Megvédi őket az Úr és megszabadítja őket; megszabadítja őket a gonoszoktól és megsegíti őket, mert ő benne bíznak.

2015. máj. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 k.era válasza:
Tudom mit érzel.Hasonló cipóben járok.Sajnos én mások bántását nem tudom kivédeni.6 munkahelyen vagyok túl.Imádkozok Istenhet csak megsegít.Aki meg bánt csak azt kérem a jó Istentől kamatostul kapja vissza.Én nem bántok senkit.Nehéz az élet,de tudni minden kudarc után felállni.A sok rossz nem öl meg hanem erősít.Sok sikert az életben! Ne hajtsd túl magad annyit nem ér.
2015. máj. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szia


Tudod kedves kérdező, azok akik Isteni önátadásban élnek zokra Isten szava azt irja hogy nem könnyű ebben a világban élni.

S ezeket azért irta le, hogy ne csüggedjünk el, és készüljünk fel ezekre. A rendszeres ima pedig elengedhetetlen, és kérni Istent, hogy adjon erőt és örömet a minden napi életben a kihjivásokkal szemben is.

s ezekután az imával összhangban is cselekedni.

Jézus soha nem mondta, hogy a Sátán uralta világban a követőinek a keresztényeknek fenékig tejföl lesz sz életük, sőt azt mondta, hogy nyomorúságos lesz sz életük,

De ha utánozzák Őt az életben adott tanácsaival együtt, akkor könnyebben veszik az akadályokat


A jw. org honlapon az online könyvtárban rengeteg olyan kiadványok és cikkaek vannak, amik ezekkel a problémákkal foglalkoznak, és gyakorlatias Biblián alapuló tanácsot irnak

2015. máj. 10. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves DimeusArlan!


Egy kicsit magamra ismertem az alapján, amit írtál. én is voltam hasonló helyzetben, többször is. Volt időszak, amikor Isten közelében éltem és az csodálatos volt. Úgy távolodtam el tőle, hogy azt észre sem vettem, csak akkor, amikor üres lett az életem, és szenvedtem ettől. Leírom hogy sikerült ismét közel kerülnöm hozzá.


Várakozás: várakozás közben érdemes mellőzni azokat a dolgokat, amik elterelhetik a figyelmet a lényegről: TV, hangos világi zene, stb. - szóval azokat a dolgokat,a mivel megpróbáljuk betölteni a lelkünkben keletkezett űrt. Érdemes kimenni egy kicsit a természetbe, a napfényre, és gyönyörködni abban, amit teremtett. A csöndben könnyebben meg tud szólítani.


Tudás: vértezd fel magad tudással. Ne csak olvasd, hanem értelmezd is a Bibliát. Ehhez segítségedre lehetnek bibliai témájú könyvek. Ajánlani tudom Gyökössy Endre írásait. Kezdetnek a legmegfelelőbb Az Áldott Orvos Rendelőjében című könyve.


Remény: mindig van remény. Isten megadja, amit kérsz Tőle, ebben biztos lehetsz, de az "adj Uram, de azonnal!" nem működik. Ő jobban tudja, hogy mikor és mire van szükséged. Mindent meg fog neked adni, de nem biztos, hogy akkor és úgy, mint ahogy te várod. Ez a hit egyik próbája. Ezért kell elcsendesedned, és nyitottnak lenned, hogy észrevedd, amikor Ő szól hozzád.


A keresztény élet akkor válik igazán nehézzé, amikor az ember komolyan elhatározza magát. Akkor jönnek a nehézségek és a kísértések, de nem kell összetörni, csak tarts ki a hited mellett. A legfontosabb, hogy merj hittel kérni! Bőséges lesz a jutalmad!


[link]

2015. máj. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!