Van lélek? Van túlvilág? Érvek?
A lélek az ember intuitív megtapasztalása önnön nem látható, belső valóságáról. Ezért is származik annyi nyelvben a lélegzet jelentésű szavakból, mert a legjobb szavuk, ami volt rá, az a lélegzet, ami szintén az emberben van, de nem látható, csak a világra gyakorolt hatásaiból következtethető a léte. De a hasonlítás nem jelent azonosítást. A nap (időtartam) szavunk is kapcsolatban van az égitesttel, mégis nagyon más dolgot jelent.
Vagyis a lélek létezése mellett ugyanaz az érv, mint a szépség, vagy a szeretet létezése mellett: az emberiség egyetemes megtapasztalása. De akárhogy igyekszem, sosem láthatom, mit álmodik a másik ember, vagy sosem tapasztalhatom meg a másik érzéseit, így objektív szempont ezen dolgok kimutatására nincsenek.
Válasszuk szét a vallási értelemben vett lelket a szellemiségtől.
A vallások (bármelyik) a lelket a teremtő által adományozottnak tartják, valójában ugyanazt a szellemiséget ruházzák fel további tulajdonságokkal. Minthogy a fizikai test pusztulásáról konkrét tapasztalat van, erről külön elgondolásra volt szükség, így jött létre a feltámadás fogalma. A lélek más, megfoghatatlan, ezért lehetett mondani, hogy örök életű, ehhez pedig kellett egy túlvilág, tekintettel arra, hogy az itteniben senki se látott még önálló lelket.
Az ember gondolkodni képes, ezáltal van éntudata, van időérzéke, így számára értelmes a múlt és jövő. Az embernek egyelőre fogalma sincs, hogy a bonyolult fizikai, testi folyamataihoz miként kapcsolódik a szellemiség. Nagyon sok mindent tudunk erről, de a lényeget még nem. Egy fenti példában említett érzelem egy kicsit más, az is szellemiség, de azok jelentős részéről tudjuk, miféle biokémiai folyamatok következtében jönnek létre. De a mibenléta továbbra sem ismert.
Némi támpontot adhat még a számos beszámoló halálközeli állapotról, amikor arról számolnak be, hogy a lelkük, tudatuk különválik a testtől, és mintegy kívülről látják a fizikai testüket (amint épp az orvosok próbálnak rajtuk segíteni, stb).
Egy érdekes halálközeli élménybeszámoló:
Howard Dtorm former atheist near death experience
https://www.youtube.com/watch?v=UPj4wci_bcI&t=149s
(automatikus angol felirat bekapcsolható)
Szia
"Van lélek?" - van, csak többféle képen magyarázzák. A Károli féle fordítás teljesen összekavarja a lélek és a szellem szó fordítását, és ez megnehezíti a lélek szó értelmét. De a Biblia egyértelművé teszi, ha utána kutatsz a "lélekről" mit ír a Biblia. íme néhány hely, amelyek egyértelművé teszik, mi a lélek:
A héber neʹfes és a görög pszü·khéʹ szavak elterjedt fordítása. Megvizsgálva, hogy a Biblia hogyan használja ezeket a szavakat, arra a következtetésre lehet jutni, hogy alapvetően 1. emberekre, 2. állatokra vagy 3. ezeknek az életére utalnak. Itt olvashatsz utána 1Mózes 1:20; 2:7; 4Mózes 31:28; 1Péter 3:20.
A Bibliából kiderül, hogy amikor földi teremtményekről van szó, mind a neʹfes, mind a pszü·khéʹ szavak olyasmit takarnak, ami anyagi, megfogható, látható és halandó.
Ha van kedved, itt bővebben utána olvashatsz: [link]
"Jó lenne örökké élni a Fénnyel, és a többi emberrel. Köszi a sztorit." - írod..
Ez a vágy ezért van meg benned:" „Mindent szépen csinált (Isten) az ő idejében, e világot (az örökkévalóságot) is adta az emberek elméjébe, csakhogy úgy, hogy az ember meg nem foghatja mindazt a dolgot, a mit az Isten cselekszik kezdettől fogva mindvégig” Prédikátor 3:11.
Viszont amire szükségünk van az örök élethez (Jelenések 21:3,4) itt a földön, arról mindent leíratott a számunkra. A te számodra is. 😊
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!