Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért baj ha néhányan vallási...

Miért baj ha néhányan vallási okok miatt nem állnak fel a himnusz alatt lásd a jétéket. Kinek ártanak vele?

Figyelt kérdés

Nincs zsidó, sem görög; nincs szolga, sem szabad; nincs férfi, sem nõ; mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban.


Igaz, nem vagyok én jétés, de lassan már én sem akarnám a születésnapomat ünnepelni, mert az nem igazi meglepetés ha előre tudom hogy lesz valami!


2022. febr. 2. 12:17
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
87%

Aki nem tiszteli az én Istenemet, ne várja el, hogy én tiszteljem őt és az ő istenét!

A Himnusz nem vallásfüggő templomi imádság, tehát aki nem áll fel a Himnusz hallatára, az bizony az én szememben tiszteletlen, neveletlen tapló.

2022. febr. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
84%
A himnusz nem a keresztényeknek szól hanem a magyar nemzethez(meg nyilván más országoknak a sajátjuk)így felesleges ide keverni a vallási meggyőződést.
2022. febr. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

„A korai keresztényeket nem nagyon értették meg, és a pogány világ uralkodói nem nézték jó szemmel... A keresztények nem láttak el bizonyos római állampolgári kötelességet. Nem voltak hajlandók politikai hivatalt betölteni. A római kormány a keresztényeket államelleneseknek tartotta, mivel a keresztények nem voltak hajlandók a római hadseregben szolgálni. Nem tisztelegtek a császár szobra előtt, ami a római társadalomban az állampolgár számára annyit jelentett, mintha ma valaki nem tisztelegne a zászló előtt. Vallásukhoz viszont lojálisan ragaszkodtak.


Tudjuk, sokan nem tekintik a zászlót szentnek és a zászló előtti tisztelgést imádati aktusnak. De tisztelettel szeretnénk felhívni az Önök figyelmét világi szaktekintélyek nyilatkozataira:


„A zászló, a kereszthez hasonlóan, szent . . . A nemzeti lobogóval kapcsolatos emberi magatartásra vonatkozó szabályok és előírások eléggé nyomatékos szavakban fejeződnek ki. Pl. ’Zászló előtt tisztelegj!’, vagy ’Tisztelgés a zászló előtt!’ és ’Hódolat a zászló előtt’

2022. febr. 2. 14:24
 24/26 anonim ***** válasza:
53%

Mert a vallásnak a nacionalizmus az elitélendő ezért is vagyok ateista


Az meg már gáz hogy a saját nemzeted himnuszára nem álsz fel képzeld el van aki énekli is.


Március 15.-én voltunk egy ünnepen a himnuszt játszották volt ott egy pap amikor láttam hogy ott ül mikor vége lett oda mentem hogy nem szégyelli magát hogy a saját nemzete himnuszára se képes felállni


Erre csak annyi volt a válasz hogy őt nem érdekli ez a gyászinduló ő neki a kereszténység a nemzete innettől kezdve mindig megmondtam minden hívőnek ugyna ezt

2022. márc. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Aki nem áll fel a Himnuszra, nem tiszteli a nemzetet, a nemzet tagjait.

Nem érdekli más könyörgése Istenhez minden polgár megsegítéséért.

A Himnusz azé a nemzeté, amelyik törvényeivel azt is megvédi, aki tapló módon nem áll fel hallatán.

.

A félreértések elkerülése végett: Jézus Isten FIA, ha ő lenne ez Isten, miért szólítaná "Atyámnak", hiszen már ő is tudta, hogy senki nem lehet önmaga atyja.

2022. márc. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Komolyan? Ez egyszerű tiszteletlenség ahogy a 24-is írta nem képes felálni a saját nemzete himnuszára. Jelzem más ország himnuszára is fel kell álni ha pl valamilyen esemény van. Ez nem vallás függő vagyis de a kereszténység csak olyan makacs hogy elitéli a nacionalizmust és keveri a jó modorral mert egy himnusz alatt felálni nem nacionalizmus hanem egyszerűen illik.

Miért itélik el mert szerintük csak isten orszägát imádhatod és ezért vagyok én is ateista

2022. márc. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!