Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért baj ha néhányan vallási...

Miért baj ha néhányan vallási okok miatt nem állnak fel a himnusz alatt lásd a jétéket. Kinek ártanak vele?

Figyelt kérdés

Nincs zsidó, sem görög; nincs szolga, sem szabad; nincs férfi, sem nõ; mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban.


Igaz, nem vagyok én jétés, de lassan már én sem akarnám a születésnapomat ünnepelni, mert az nem igazi meglepetés ha előre tudom hogy lesz valami!


2022. febr. 2. 12:17
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
86%

"De ha felállunk és tisztelünk, az bálványimádás!"

Tehát épp ülsz és valakit bemutatnak és kezet fogsz vele, akkor is ülve maradsz, mert ha felállnál a kézfogásra az bálványimádás lenne...? :))

2022. febr. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Szerintem nem! Na és miért érdemlitek meg még, hogy felálljunk a himnusz alatt? Ha nem állunk fel az a baj, ha felállunk nem kapunk semmit... :P
2022. febr. 2. 13:36
 13/26 anonim ***** válasza:
84%

"Ha nem állunk fel az a baj, ha felállunk nem kapunk semmit... :P"

Elég materialista gondolkodású vagy jehovista létedre, Kérdező...

Csak kapj valamit, ez a lényeg. Meg a másikat méricskélni, hogy mit érdemel.

2022. febr. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom, de én ezzel már elmennék egy pszichológushoz.


Ha belépünk valahová köszönünk, ha neki megyünk valakinek elnézést kérünk, ha valaki bemutatkozik kezetfogunk, nezek nem kötelezőek, nem kapsz érte semmit, csak egy paraszt vagy ha nem tartod be.


A himnusz is ilyen.

Nem bálványimádás, hisz nem fűződik hozzá egy nemmkeresztény isten tisztelete.

2022. febr. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
32%
Bár jó kérdés, hogy muszlim magyarok mit csinálnak a himnusz alatt, mivel a himnusz egy keresztény imádság.... 🤔🤔🤔
2022. febr. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
86%

Akik minden mögött kényszeresen és betegesen bálványimádást látnak, azok inkább forduljanak pszichológushoz. Esetleg pszichiáterhez, mert lehet gyógyszeres kezelést igényel súlyos mentális állapotuk.


A bálványimádás továbbra is az, amikor egy adott tárgyat, például aranyborjút (bibliai példa), vagy embert istenként tisztelnek ÉS imádnak.


Ha valaki nem áll fel egy nemzeti himnusz alatt, az szimplán csak egy tapló, bunkó ember.

2022. febr. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

A Teremtőtől függ, hogy hol és mikor születek meg, nem mások véres múltjáért. Ha nem ilyen lenne a múlt, akkor máshol lennék én ÉN!


Ezeket azért parancsolom nektek, hogy szeressétek egymást. Ha a világ gyűlöl benneteket, ne feledjétek, hogy engem előbb gyűlölt, mint titeket” (JÁN 15:17, 18)


Sokszor azért is válunk a gyűlölet célpontjaivá, mert Isten erkölcsi mércéje szerint élünk, amely éles ellentétben áll a világ züllöttségével. Manapság például sokan teljesen elfogadhatónak tartják az olyan bűnöket, amelyek miatt Isten annak idején elpusztította Szodoma és Gomora lakóit Mivel mi ragaszkodunk a Biblia értékrendjéhez, kigúnyolnak és intoleránsnak tartanak bennünket.


Én nekik adtam igédet, és a világ gyűlölte őket, mert nem a világból valók, mint ahogy én sem vagyok a világból való.« (Jn 17,14) Jézus főpapi imádságában jelentette ki ezeket az Őt követőkről és saját magáról. Azt sem rejti véka alá más helyen, hogy az Ő szenvedéseiből mi is részesülni fogunk. Azonban ugyanígy Isten dicsőségéből is! Veszélyesek azok az emberek, akik tisztában vannak az Istentől kapott identitásukkal, azaz azzal, hogy a világ teremtője a gyermekeinek nevez minket. (Igen, csak a hívőket.) Veszélyesek vagyunk, mert Isten gyermekeiként tisztában vagyunk az értékeinkkel és nem hagyjuk magunkat megtéveszteni. A legtöbb kísértésünk arra irányul, hogy felejtsük el a valódi identitásunkat Krisztusban és tekintsük értéktelennek magunkat.

2022. febr. 2. 14:04
 18/26 anonim ***** válasza:
83%

Bár aki írta, keresztény volt, maga a Himnusz lehetne akár iszlám is, ill. bármely más vallású, ahol létezik Isten:

Isten (Allah) áldd meg a magyart...

2022. febr. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Szodomai és gomora bűnei a mai napig bűntetendők a jog szerint.
2022. febr. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Szodoma témában, mit is mond Isten szava:


"Íme, ez volt a gonoszsága Szodoma nővérednek: a kevélység, a kenyér bősége és a gazdagság, az ő és leányainak tétlensége. Kezüket nem nyújtották ki a szűkölködőnek és a szegénynek; felfuvalkodtak és előttem utálatos dolgokat cselekedtek. Ezért elvetettem őket, amint láttad. Szamaria sem követte el a te bűneidnek a felét sem, te azonban felülmúltad őket gonoszságaiddal, és igazabbaknak mutattad nővéreidet minden utálatosságoddal, amit cselekedtél."

2022. febr. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!