Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért baj ha néhányan vallási...

Miért baj ha néhányan vallási okok miatt nem állnak fel a himnusz alatt lásd a jétéket. Kinek ártanak vele?

Figyelt kérdés

Nincs zsidó, sem görög; nincs szolga, sem szabad; nincs férfi, sem nõ; mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban.


Igaz, nem vagyok én jétés, de lassan már én sem akarnám a születésnapomat ünnepelni, mert az nem igazi meglepetés ha előre tudom hogy lesz valami!


2022. febr. 2. 12:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
41%
Isten hozta a jehovista világban!
2022. febr. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
86%
azert baj mert tiszteletlenseg
2022. febr. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
9%
Nem a himnusz alatt kell felállni hanem az imádság meg az ektenia alatt és a Mária dicsőités alatt.
2022. febr. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
De ha felállunk és tisztelünk, az bálványimádás! Lásd a Mária tisztelet.
2022. febr. 2. 13:18
 5/26 anonim ***** válasza:
91%
akkor legyel tiszteletlen kerdezo. de ne vard el hogy masok tiszteletet mutassanak feled ha toled ezt nem kapjak vissza
2022. febr. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
16%
De Mária Istenszülö. Jézus maga az Isten és Mária megszülte őt Az Időben a Földön Megváltónkúl. Minden keresztény református ezt vallja és hiszi aki tudja az igasságot. A mariahoz való imádkozás nem helyes esetleg egy fohász és az ikon, szobor csokolás meg terdeples is bűn de annyi jár Neki hogy a dicsoitesekor felállunk.
2022. febr. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

brrr. ettől a katolikus tanítástól mindig undorodom.


[link]


ha nem lenne undorító, akkor nem lenne cáfolat sem.

2022. febr. 2. 13:23
 8/26 anonim ***** válasza:
90%

A tisztelet megadása nem bálványimádás.


A himnusztól nem vársz gazdagságot, potencianövelést, vagy jószerencsét, mint a bálványok imádatakor. Tehát nem fűződik hozzá vallási mágia.


Egyszerűen az embertársaidat, és az országban fellelhető élő és holt sorstársaidnak adod meg ezzel a tiszteleltet.

2022. febr. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
szeretet, tisztelet? Himnusztól ezt kapjuk nem?
2022. febr. 2. 13:30
 10/26 anonim ***** válasza:
85%
ez egy gesztus, kerdezo. nem kell balvanyimadast mogelatni
2022. febr. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!