Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek az All Gods...

Mi a véleményetek az All Gods Are Dying youtube csatornáról? Mindenkit kérdezek. Hívőket, és hitetleneket egyaránt.

Figyelt kérdés
2022. febr. 1. 19:31
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
47%

"Szeretném azonban ismét hangsúlyozni, hogy a véleményem szerint a kereszténységgel szemben megengedhető az erősebb beszéd. Nem kell pátyolgatni a kereszténységet, bőven megérdemli az erősebb kritikát. A kérdés csak az, hogy egy vitában hol van a határ, amit nem kellene átlépni."

Miért is? Akkor az ateizmussal és ateistákkal szemben is megengedhető? Vagy csak a keresztényfóbia beszél belőled? Más vallásokkal szemben meg megengedhető, vagy kimondottan a keresztényeket utálod és ezért írtad?

2022. febr. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
69%

#28-30


Nincs időm arra, hogy hitvitát folytassak veled, de néhány megjegyzésedre azért reagálnék.


"Szóval elmondhatjuk, hogy egy tájékozatlanságból fakadó gondolat miatt."


Ezt a kijelentést sértőnek veszem, mert úgy mondasz rólam véleményt, hogy semmit sem tudsz a keresztény múltamról. De tekints csak Ehrman professzorra, aki újszövetségi bibliatudósként fordult el a kereszténységtől. Róla nem mondhatod, hogy tájékozatlan, mert nagy tudású ember, aki nyilván jobban ismeri a kereszténységet, mint akik itt kommentelnek. Bizony előfordulhatnak a kereszténységtől tájékozott emberek is.


"Miféle ellenérv? Mutass nekem olyan pozitív tudományos kutatást, ami szerint NEM transzcendens lények teremtették az univerzumot!"


Nem kutatásról, hanem modellről beszéltem. Konkrétan Fred Holye elképzelésére gondoltam, aki szerint az Univerzum öröktől fogva létezik, és helyi ősrobbanások vannak benne, és egy ilyenből keletkezett ez az Univerzum is. Mivel nem rendelkezem egyetemi szintű fizikai ismeretekkel, ezért nem bátorkodom ennek pontos levezetésére.


Dávid Gyula beszélt erről egy előadásában és le is vezette a táblánál (az előadás végén):


Lásd itt: [link]


Ha tehát a vallásos emberek a finomhangolt Univerzumra hivatkoznak, akkor én hivatkozhatom erre az előadásra is, ami szerint nincs szükség istenre. Stephen Hawking és Leonard Mlodinow A nagy terv című könyvükben szintén arról beszélnek, hogy nincs szükség istenre az Univerzum létrejöttéhez.


Ezen kívül Paul Davis egyik könyvéről is megjelent egy kritika a Magyar Tudományban, az ateistaklub blog szerzőjétől "Miért antropocentrikusan áltudományos az Univerzum finomhangoltságának felvetése?" címmel.


"Ez nem vallási, hanem filozófiai érv."


Lehet, hogy az, de én inkább már csak vallásos érvnek tekintem. Szerintem ma már egy olyan ember is hivatkozhat arra, hogy az Univerzum tervezőre utal, akinek nincsenek is megfelelő ismeretei az Univerzumról.


"Agnosztikusként, hogy tarthatod téveszmének? Egy agnosztikus számára az összes vallás és a mindenfajta hitnélküliség is egy állandó bizonytalanság, amin nem is akar változtatni."


Mondjuk úgy, hogy a kereszténység szemszögéből lényegében ateista vagyok. Azt a vallást már ismerem annyira, meg tudjam állapítani, hogy az istene nagy valószínűség szerint kitalált.

2022. febr. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
69%

"Más vallásokkal szemben meg megengedhető, vagy kimondottan a keresztényeket utálod és ezért írtad?"


Természetesen minden vallást lehet erősebben kritizálni. A kereszténységet azért emeltem ki, mert azt ismerem a legjobban, plusz elég erősen elterjedt. Nem mondanám, hogy utálom a keresztényeket, bár az igaz, hogy az értelmes emberek hívők mellett rendkívül ostoba emberek is vannak benne, akik lehúzzák az egészet. Alapvetően nem szimpatizálok egyik ábrahámita vallással sem.

2022. febr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
47%

Miért gondolod, hogy lehet erősebben kritizálni a keresztényeket? Kérdeztem, hogy akkor az ateistákat, illetve ateizmust is lehet erősebben kritizálni?

Nem feltétlenül az "ábrahámita" vallásokra gondoltam, hanem pl buddhizmus, ami szintén sok százmillió követővel rendelkezik, ahogy a hinduizmus is.

2022. febr. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
Még valami. Úgy emlékszem, hogy Dávid Gyula az előadásában nem olyan nyíltan beszél arról, hogy nincs szükség istenre, mint Hawking és Mlodinow. De nekem az jön le, hogy erre gondol. Hiszen egy olyan modellt mutat az előadása végén be, ami isten nélkül magyarázza a világot.
2022. febr. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%

#34


Mindenkit lehet kritizálni. Akár az ateistákat is. Bizonyos dolgokban egyetértek velük, de nem tartozom közéjük. Ezért kicsit sem zavar, ha az ateistákra heves kritika zúdul. A kereszténységet azért kritizáltam erősebben, mert azt ismerem a legjobban, illetve negatív tapasztalataim vannak vele, és nem vagyok róla jó véleménnyel. De egy kitért muszlim talán az iszlámot kritizálja hevesen, a kereszténység helyett.


Ja, és ezen az oldalon a 32,33,35-ös kommenteket írtam én.

2022. febr. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
58%
Ő is olyan terítő mint a Jehova tanúi.
2022. febr. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
56%

Rengeteg badarságot hord össze.

A legtöbb állítását a kereszténységről és a bibliáról nagyon könnyű megcáfolni.


Nagyon okosnak hiszi magát, pedig nem az.

2022. júl. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!