Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehetne (főleg gyakorla...

Prókátor kérdése:

Hogyan lehetne (főleg gyakorlatilag) eltávolodnom Istentől, anélkül, hogy megtagadnám?

Figyelt kérdés

Elegem van az imádkozásra elfecsérelt időből. ISten sosem adott semmi jót, csak rosszat és még rosszabbat. Csak követel és büntet, de sosem segít. Mégis imádkozom, mert hiányzik az ima, így nem tudom kihagyni. De így az összes imára fordított idő csak elpocsékolt idő. Nem mintha sokkal jobban tudnám ezt az időt felhasználni, de már zavar, hogy ezt teszem, miközben semmi értelme nincs. Hazudjam azt, hogy hálás vagyok neki amiért annyi szenvedést és fájdalmat ad, mvel nem ad jót, amiért valóban hálát kellene adnom (ez nem azt jelenti, hogy nem köszöntem volna meg és nem köszönnék meg minden apróságot!)?

Hiszek Istenben és Jázus Krisztusban, pont ezért nem akarom megtagadni, csak nem akarom dicsérni azért, amit nem érdemelne meg sem ember sem isten.

Ha lehet, főleg gyakorlati tanácsok érdekelnének (bár ha valaki magyarázatot tud adni vagy alapelvi pontra tudna rávilágítani azt is megköszönöm)!



#idő #Isten #ima #elpocsékolt idő
2022. jan. 13. 18:43
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Mivel az ember a jó és rossz tudását választotta és az Istentől való függetlenséget, ezért most ennek következményeit tapasztaljuk meg. Nem Isten akarja a rosszat, és a szenvedést, hanem az emberiség nem tud igazságos, mindenki számára élhető világot fenntartani.

De ez csak egy átmeneti állapot.


2 Péter

3,13 De új eget és új földet várunk az ő ígérete szerint, a melyekben igazság lakozik.


Zsoltárok

Egy kevés idő még és nincs gonosz; nézed a helyét és nincsen ott.

A szelídek pedig öröklik a földet, és gyönyörködnek nagy békességben.

2022. jan. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
31%

Sziasztok!


Kérdező barátom kérlek, gondold át a lentebbi magyarázatokat előítélet nélkül.

A PONTOS ismeret kellene Istenről. Sokan tévtanitásban élnek...


Jakab 1:13

Senki ne mondja, amikor próba alatt áll: „Isten tesz próbára.” Rossz dolgokkal ugyanis nem lehet próbára tenni Istent, és ő maga sem tesz ilyesmikkel próbára senkit.


A szenvedés okai:


Bővebben: [link]



Tehát nem Ő okozza a szenvedést, de az igaz, hogy megengedi. Felmerülhet a jogos kérdésed, miért? (Megkapod a választ, de az én kérdésem az, hogy elfogadod e?)


(A "felvetődik egy vitakérdés és a "Miért ilyen sokáig?" alfejezeteket kifejezetten ajánlom.)


Miért?:


[link]

2022. jan. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!