Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehetne (főleg gyakorla...

Prókátor kérdése:

Hogyan lehetne (főleg gyakorlatilag) eltávolodnom Istentől, anélkül, hogy megtagadnám?

Figyelt kérdés

Elegem van az imádkozásra elfecsérelt időből. ISten sosem adott semmi jót, csak rosszat és még rosszabbat. Csak követel és büntet, de sosem segít. Mégis imádkozom, mert hiányzik az ima, így nem tudom kihagyni. De így az összes imára fordított idő csak elpocsékolt idő. Nem mintha sokkal jobban tudnám ezt az időt felhasználni, de már zavar, hogy ezt teszem, miközben semmi értelme nincs. Hazudjam azt, hogy hálás vagyok neki amiért annyi szenvedést és fájdalmat ad, mvel nem ad jót, amiért valóban hálát kellene adnom (ez nem azt jelenti, hogy nem köszöntem volna meg és nem köszönnék meg minden apróságot!)?

Hiszek Istenben és Jázus Krisztusban, pont ezért nem akarom megtagadni, csak nem akarom dicsérni azért, amit nem érdemelne meg sem ember sem isten.

Ha lehet, főleg gyakorlati tanácsok érdekelnének (bár ha valaki magyarázatot tud adni vagy alapelvi pontra tudna rávilágítani azt is megköszönöm)!



#idő #Isten #ima #elpocsékolt idő
2022. jan. 13. 18:43
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
38%

Valamiért meghiusul az imád akkor.

Vagy nem jól kéred, vagy nem hittel kéred, vagy nem jársz szeretetben, vagy van benned meg nem bocsájtás, vagy van valami olyan súlyosabb bűnöd amiről nincs tudomásod, de elválaszt Istentől. Akár valami olyan átok ami családi. Hidd el Isten a legjobbat akarja a gyermekeinek.

2022. jan. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
#1 na pont az utolsó mondatod az amit a legkisebb mértékben sem tapasztaltam meg soha, és pontosan ezért zavar, hogy nem tudok leszokni egy ennyire felesleges dologról.
2022. jan. 13. 19:18
 3/32 anonim ***** válasza:
15%

#2


Mondjuk (sajnos) mi ezt nem tartjuk pedig mondtuk hogy kéne, kaják előtt hálát adni. Hisz az is Istentől van. Istentől van a munkahelyed…Isten teremtette a több száz fajta gyümölcsöt, zöldséget, meg a többit…

2022. jan. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

"bár ha valaki magyarázatot tud adni vagy alapelvi pontra tudna rávilágítani azt is megköszönöm"


Van alapelvi pont:


"Az ember előtt ez a választás áll: vagy úgy fogja föl magát, mint aki szabad az egész világmindenségtől és csak Istentől függ; vagy pedig Istentől szabad, s ekkor a mindenkori körülmények rabjává válik."

Luigi Giussani: A kereszténység kihívásának eredete

2022. jan. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Könyv is van, pl

Paul Müller: Szenvedéssel formál a Mester

Joni Eareckson – Joe Musser: Joni


Jelen életünk nem a létezésünk egésze. Lázárt is kompenzálja Isten a másvilágon. Jób történetét is ismered gondolom.

Fogadd el a korlátaidat és keresd meg a szabad mozgásteredet ezen életedben. Isten segítségedre lesz utóbbi térben való boldogulásban.

2022. jan. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
60%

És mi van ha Istennél teljesen más a fontossági sorrend mint nálad?

Lehet olyanokat kérsz amihez nincsenek meg a feltételek. Lehet a valóságos szükségedről fogalmad sincs csak Isten látja. Mennyei Atyánk elsősorban a mennyei ajándékot tartja a legfontosabbnak nem a Földieket. Kérted már egyszerűen és őszintén imában az Úr Jézust, hogy bocsásson meg, adjon új szivet és költözzön a szivedbe? Ismered már mi az igazi kincs?

2022. jan. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
71%
Istentől nem kell eltávolodni, sem megtagadni, sőt imádkozni sem kell hozzá. Lehetünk vallásosak, azaz gyakoroljuk a vallásunk által előírt rituálékat. Szentmisére, istentiszteletre járunk, imádkozunk, és mégsem érezzük azt, hogy ennek bármilyen hatása lenne az életünk folyására. Ettől eltérően lehetünk hívő emberek, akik nem gyakorolják a vallásukat, azonban ez nem azt jelenti, hogy istentagadók lennénk. Én ebbe a kategóriába tartozom, mert bizonyos okok miatt a saját vallásom általi egyház szinte kitaszítottként kezelt. Az okokat itt nem akarom részletezni. Mindezektől elvonatkoztatva még mindig hiszek Istenben, tőle nem távolodtam el, de a vallási rituálékat abszolút mellőzöm. Szerintem azoknak semmi értelme nincs. A hit a lényeg.
2022. jan. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Elhiszem hogy nem ez az élet a teljes élet... viszont akkor nagyobb a baj mint az ember hinné! Ugyanis ez alapján arról van szó, hogy a mennyország egy pocsék hely, és ezért kell ebben az életben annyi szenvedés, hogy jó helynek tűnjön. Kb úgy példázhatnám, hogy Isten sört ígér a másvilágon, de a földön ha valaha is megkóstolhatnád a tiszta vizet, akkor hamar felismernéd, hogy nem sör az, hanem csak szóda. Ahogy a mondás is tartja: mézbe mártott kalács lesz a száraz kenyér is annak, aki öt napja nem evett.

A korlátaimat pont hogy nagyon is ismerem, túlságosan is, viszont mozgásterem nulla közeli, és Isten soha semmit nem segít ebben a nagyon szűk és lehangoló térben.

A túl sok, állandó szenvedés, az öröm legkisebb szikrájának hiánya is nem formál, hanem csak mindent felemészt. Erőt, hitet, bizalmat... mindent. Csak annyi, hogy lassan, teljesen kiszipolyozva mindent.

#4 ez ritka nagy baromság! Az a kretén aki ezt leírta, gyakorlatilag azt mondja, hogy ha nem akarsz éhen dögleni, akkor Isten ellen vagy. Mármint az én olvasatomban ezt mondja. Lehet, hogy tévesen értelmezem, de sajnos a szó legszorosabb értelmében tapasztaltam, hogy Istentől nyugodtan éhen is dögölhet az ember, a legkisebb segítséget sem adná meg neki.

2022. jan. 13. 20:04
 9/32 anonim ***** válasza:

"Az a kretén aki ezt leírta, gyakorlatilag azt mondja, hogy ha nem akarsz éhen dögleni, akkor Isten ellen vagy. "


Nem tudom ezt hogy sikerült belelátni az idézetbe.


Túl negatív vagy (pszichológusok és ezósok is ezt mondanák) de keresztényként én is ezt mondom. Így nem lehet.


Az idézet értelme, szerintem, hogy a két opció egyikében sem vagy korlátlanul szabad. Ezt tudomásul kell venni. Ha Istennel vagy szövetségbe, segít neked, de ha nem kérsz a szabályaiból és magad feje után akarsz menni, akkor marad a körülményeknek való kiszolgáltatottság, független vagy Tőle, de a körülményeidtől nem.

2022. jan. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
#6 na pont ezeket az okoskodáokat hagytam volna el szívesen! De ha jól sejtem, most azt várod tőlem hogy mint jó keresztény hálákodjak azért, hogy ismeretlenül is semminek mondod a hitemet és a hozzáállásomat. Ha csak ezen múlik a boldogságod: hát hálásan köszönöm!
2022. jan. 13. 20:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!