Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi van, ha akit Isten szán...

Mi van, ha akit Isten szán nekem párt, úgymond külsőleg nem fog tetszeni?

Figyelt kérdés

Sajnos mindig is hajlamos voltam embereket megítélni a kinézetük alapján. Tudom ez ronda dolog és küzdök is ellene. Valójában nem szoktam szóvá tenni sohasem, ha esetleg valakit nem tartok olyan szépnek. Kb 1 féléve tértem meg, befogadtam a Szentlelket és most, ahogy az szokott lenni próbálom magam megtisztítani a bűneimtől, kérem Isten segitségét hogy mosson tisztára. Ezzel eddig jól is haladtam, többeközött felvállaltam a hitemet az engem körülvevő emberek előtt( ez egyébként irtó jó érzés volt) amit azelőtt elképzelni sem tudtam, hogy képes vagyok ezt megtenni. Illetve elkezdtem olvasni a Bibliát, többet is imádkozom stb. De most ez szögetütött a fejemben, hogy alapvetően nem vagyok túl jó véleménnyel azokrol a lányokról, akik annyira külsőleg nem tetszenek. Nem kimondottan azokra a testi adottságokra gondolok, amit tulajdonképpen a mai fiúk megnéznek egy lányon pl: fenék, mell.( bocsi az általánosításért, de az én környezetemben a velem egykorúaknak manapság csak ezek fontosak, magasról tesznek a belső értékekre). Hanem például egy szép arc, haj. Egy szép, csinos testalkat, de tényleg szép nem egy olyan akire ha ránézel egyből az jut eszedbe, hogy de jó lenne reszelni vele egyet. Szóval most attól félek, hogy ettől a bűnömtől Isten úgy akar megtisztítani engem, hogy egy olyan lánnyal fog összehozni, akihez külsőleg annyira nem vonzódom. És mégegyszer mondom ezalatt abszolút nem a szexualitásra gondolok. Illetve, ahogy mondtam ez a bűnöm amit említettem, nem abban nyilvánul meg, hogy ha látok valakit akit esetleg kicsit csúnyácskának tartok, akkor azt elhordom mindennek. Csupán csak feltűnt, hogy eléggé megítélem az ilyeneket és most tényleg attól tartok, hogy valaki olyat szán nekem az Úr, akit nem fog külsőleg tetszeni nekem. Jól tudom, hogy a belső értékek sokkal fontosabbak, mint bármely külső adottság, de azért szerintem sokan vagyunk úgy keresztények hogy azért reménykedünk benne, hogy akit Isten szán nekünk az külsőleg is megfelelő lesz számunkra. Szóval mit gondoltok erről? 20F

Lehetőleg csak olyan válaszoljon, aki segíteni szeretni, illetve tud tanácsot adni ebben a helyzetben.



2021. dec. 10. 16:41
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
#20 dugás nem bűn persze ha házasságon belül teszitek és lesz belőle gyerek tehát nem védekeztek mert az gyilkosság
2021. dec. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Mansour ***** válasza:
Ki beszélt itt bűnről?
2021. dec. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
21-es és akik agyba-főbe kefélnek, mert tudják hogy meddők, azok miért vannak kivételes helyzetben? A másik egy keféléstől teherbe esik és utána nuku szex 9 hónapig.
2021. dec. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

18

Mansour

6-os vagyok


Nagyon orulok, hogy leirtad! Mindig jo az ellenkezo nem velemenyet is meghallgatni (es mindig vannak, mindket esetben, kulonfele valtozatok).


Azt hiszem, az, hogy minden ferfinak csak a legszebb nok tetszenek, elsosorban nem a parvalasztasra vonatkozik, hanem minden masra. Ha komoly parvalasztasrol van szo, akkor altalaban melyebbre neznek. Ez a szakasz, amiben a kerdezo van, kb. ilyenkor zarodik le, tehat 16-18, esetleg 20 eves korban. Addig tart ez az "osztaly szepe" jelenseg. Amiben benne lehet az is, hogy a fiuk egymassal versenyeznek inkabb, nem a valodi parkeresessel foglalkoznak.


Erdekes lenne tenyleg kutatasokat keresni, amennyiben ezt merni lehet. Biztos, hogy eletkortol, intelligenciaszinttol, es orszagtol, kulturatol is fugg. Amit en tapasztaltam, azt brit kutatasok megerositik. Ugyanazt a not, ha bemegy egy barba, attol fuggoen, hogy hanyas mellnagyobbito betet van a melltartojaban, nagysagrendekkel tobb ferfi kozeliti meg, ha a melle nagyobb. Mondhatjuk, hogy ez egy feluletes elso lepes, utana azert a belso ertekeire is kivancsi - de ha egy nonek a kulseje elonytelen, akkor az elso lepesre sor sem kerulhet.

En ezt ugy tapasztalom, hogy ha miniszoknya vagy valami szuk ize van rajtam, akkor sokkal elozekenyebbek a ferfiak, keresik, miben segithetnek, atengednek a zebran (hogy jol megnezhessen...). Es egyaltalan - maskepp bannak velem. Talan tudataban sincsenek.


Egyebkent azt biztosan bizonyitottak kutatasok, hogy a szep arcuak, a vonzo ferfiak mindenhol automatikus elonyt elveznek, eloreengedik a sorban, nagyobb esellyel kapja meg az allast stb.


Amit te tapasztaltal, hogy regebben sokkal nagyobb szazaleka tetszett a noknek, ma mar sokkal kevesebb - ez lehet, hogy az eletkor elorehaladtaval is magyarazhato. Hiszen tenyleg egyre kevesbe vonzoak a nok, ahogy az ido telik, tulajdonkeppen mar 30 utan.

2021. dec. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Mansour ***** válasza:

Nagyrészt egyetértek. Az biztos, hogy a szépek, jó megjelenésűek szinte mindenhol előnyt élveznek, akár nők, akár férfiak. De egyébként úgy gondolom, hogy a kinézetnél még nagyobb szerepe van a viselkedésnek és a személyes kisugárzásnak, minden téren.

És az is igaz, hogy a férfiak jó részében van egy ilyen irigységen alapuló dolog, hogy nekik is azok a nők tetszenek, akik a náluk sikeresebb, jobb kinézetű férfiaknak. Na ilyen bennem sosem volt, sőt engem mindig is taszított az általánosan körülrajongott "jó nő" típus (vékony de nagy mellű, erősen sminkelt, festett hajú, stb.) Viszont bevallom, abban én is bűnös vagyok, hogy előzékenyebb vagyok a csinosabb nőkkel, persze azokkal, akiket én annak tartok. Ráadásul én ennek tudatában is vagyok (lehet hogy így még súlyosabb a "bűn").

Azt egyébként én is úgy gondolom, hogy a korral magyarázható, hogy egyre kevesebb nő tetszik, csak hát sajnos az én korommal, és nem a nőkével...:) Mert ha most a tizen-, huszonéves lányokra nézek, akkor is csodálkozom azon, hogy régen milyen sok tetszett közülük, most meg milyen kevés. Szóval vagy az van, hogy huszonvalahány éve sokkal szebbek voltak a lányok, vagy az, hogy én változtam meg. Gyanítom, inkább az utóbbi.. :)

2021. dec. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Mansour 24


"Ráadásul én ennek tudatában is vagyok."

De legalabb oszinte vagy, es az is fontos.

Biztos a nok is csinaljak ezt a ferfiakkal, mondjuk ha gazdagnak nez ki, akkor felvillan a szemuk es csorogni kezd a nyaluk. Bar en mindig inkabb az intelligenciahanyadost szamolgattam, mikor part kerestem (es az szinten nem igazsagos, hiszen arrol sem tehet senkifia). De tudom, hogy vannak nok, akik azt mondjak, hogy "gazdag fiuba ugyanugy bele lehet szeretni, mint egy szegenybe, akkor miert ne legyen jo eletem?".


"Szóval vagy az van, hogy huszonvalahány éve sokkal szebbek voltak a lányok, vagy az, hogy én változtam meg."


Szerintem szebbek voltak a lanyok! :-)


En egyebkent mostanaig biztosra vettem, hogy "Mansour" no, de lehet, hogy csak a nevedet kellett volna jobban megneznem...

2021. dec. 14. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!