Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi van, ha akit Isten szán...

Mi van, ha akit Isten szán nekem párt, úgymond külsőleg nem fog tetszeni?

Figyelt kérdés

Sajnos mindig is hajlamos voltam embereket megítélni a kinézetük alapján. Tudom ez ronda dolog és küzdök is ellene. Valójában nem szoktam szóvá tenni sohasem, ha esetleg valakit nem tartok olyan szépnek. Kb 1 féléve tértem meg, befogadtam a Szentlelket és most, ahogy az szokott lenni próbálom magam megtisztítani a bűneimtől, kérem Isten segitségét hogy mosson tisztára. Ezzel eddig jól is haladtam, többeközött felvállaltam a hitemet az engem körülvevő emberek előtt( ez egyébként irtó jó érzés volt) amit azelőtt elképzelni sem tudtam, hogy képes vagyok ezt megtenni. Illetve elkezdtem olvasni a Bibliát, többet is imádkozom stb. De most ez szögetütött a fejemben, hogy alapvetően nem vagyok túl jó véleménnyel azokrol a lányokról, akik annyira külsőleg nem tetszenek. Nem kimondottan azokra a testi adottságokra gondolok, amit tulajdonképpen a mai fiúk megnéznek egy lányon pl: fenék, mell.( bocsi az általánosításért, de az én környezetemben a velem egykorúaknak manapság csak ezek fontosak, magasról tesznek a belső értékekre). Hanem például egy szép arc, haj. Egy szép, csinos testalkat, de tényleg szép nem egy olyan akire ha ránézel egyből az jut eszedbe, hogy de jó lenne reszelni vele egyet. Szóval most attól félek, hogy ettől a bűnömtől Isten úgy akar megtisztítani engem, hogy egy olyan lánnyal fog összehozni, akihez külsőleg annyira nem vonzódom. És mégegyszer mondom ezalatt abszolút nem a szexualitásra gondolok. Illetve, ahogy mondtam ez a bűnöm amit említettem, nem abban nyilvánul meg, hogy ha látok valakit akit esetleg kicsit csúnyácskának tartok, akkor azt elhordom mindennek. Csupán csak feltűnt, hogy eléggé megítélem az ilyeneket és most tényleg attól tartok, hogy valaki olyat szán nekem az Úr, akit nem fog külsőleg tetszeni nekem. Jól tudom, hogy a belső értékek sokkal fontosabbak, mint bármely külső adottság, de azért szerintem sokan vagyunk úgy keresztények hogy azért reménykedünk benne, hogy akit Isten szán nekünk az külsőleg is megfelelő lesz számunkra. Szóval mit gondoltok erről? 20F

Lehetőleg csak olyan válaszoljon, aki segíteni szeretni, illetve tud tanácsot adni ebben a helyzetben.



2021. dec. 10. 16:41
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
9# Minden kanos pasi ezt érzi, amit írtál. Semmi szépség nincs az Énekek énekében, csupán egy pasi rágerjedt egy kislányra és udvarol neki, hogy megdughassa. Olvasd el. Figyelmesen.
2021. dec. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Azon is el kellene gondolkodni, hogy egyáltalán szán-e neked feleséget az Isten.
2021. dec. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 tgt ***** válasza:
11-es: Ha valaha csak belelapoztál volna az Énekek énekébe, biztosan tudnád, hogy abban nem „csupán egy pasi rágerjedt egy kislányra és udvarol neki, hogy megdughassa”, hanem egy menyasszony, és egy vőlegény vágyakozik egymásra, hogy az esküvő után egymáséi legyenek és együtt éljenek egész életükben, szerelemben.
2021. dec. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
#13 ja, Salamon király írta, akinek 700 felesége volt, biztos mindegyik után vágyakozott vagy két hétig :D
2021. dec. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 tgt ***** válasza:

14-es: Igen, Salamon király öregkorában meghülyült, idegen isteneknek szolgált, és 700 felesége lett, akiket idegen népekből hozatott. Emiatt Isten megharagudott rá, és a halála után a fiától elvette a hatalmat, mert a Salamon-ház – Salamon bűne miatt - méltatlanná vált arra, hogy Izraelt vezesse.

De nem tudom, ennek mi köze van az Énekek énekéhez.

2021. dec. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Nekem az is furcsa, hogy Énekek énekében leírtakat csak házastársak csinálhatják együtt, mert papír van a kezükben. Élettársak nem, sőt ha pár év múlva másik csajjal csinálod, mert az nagyobb örömet tud okozni, akkor azt sem lehet. Mi van akkor, akit elveszek feleségül, kiderül, hogy fapina, vagy fekszik mint egy darab fa és az Énekek énekében leírtakat nem tudom vele megcsináltatni? Akkor el lehet válni?
2021. dec. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
50%

13# Elolvastam, azért van véleményem. Biztos nem volt jó neki ez a kislány, azért kellett neki még több és még annál is több. Lehet neked kéne inkább elolvasni, a Biblia többi részét is.

És mint említettem: kislány. Egy kislánynak még nincsenek érett érzései, és ezt ma pedofil köcsögnek hívjuk.

2021. dec. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Mansour ***** válasza:

#6

Nem kötekedni akarok, mert bizonyos szempontból biztosan igazad van, elhiszem, hogy te nőként ezt tapasztaltad, így élted meg ezt a dolgot. De mellé tenném a férfi szempontját is, legalábbis az enyémet (abban nem vagyok biztos, hogy ez minden férfire igaz. Szóval én pont fordítva vagyok az arányokkal. Fiatal korban a nők nagy részét vonzónak találtam (bár azért nem 90/10%-os arányban, de mondjuk 75%-ot vonzónak találtam, 25%-ot nem). Aztán később ez az arány eltolódott az 50/50% felé, mostanra pedig már teljesen megfordult, tehát jó ha 25%-ot vonzónak találok. Biztosan van olyan férfi is, aki tényleg nem ad esélyt a nők 90%-ának, de szerintem ez a kisebbség. Mindenesetre érdekes lenne erről valamilyen felmérést, kutatást csinálni, nem tudom, hogy létezik-e ilyen.

Abban is van igazság, hogy idővel a belső értékek valamivel fontosabbá válnak, de azért fiatal korban sem mellékesek. Fiatal korban sem tudtam volna egy olyan lányhoz közeledni, aki bár külsőre vonzó, de a viselkedése, beszéde, belső világa taszító.

2021. dec. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 tgt ***** válasza:

17-es: Az Énekek éneke a világirodalom egyik legszebb szerelmes versgyűjteménye. Sajnálom, hogy benned ilyen rossz érzéseket keltett.

Ha esetleg újra akarod olvasni, itt megteheted:

[link]

2021. dec. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Mansour ***** válasza:

"Semmi szépség nincs az Énekek énekében, csupán egy pasi rágerjedt egy kislányra és udvarol neki, hogy megdughassa."

Ha nagyon vulgáris és lecsupaszított módon nézzük, akkor igen, így van. Minden szerelemről szóló műalkotás mélyén végül is ez rejlik, sőt ez bármilyen emberi tevékenység egyik legfontosabb mozgatóereje. De azért az ember nem ennyiből áll. A szellem és lélek ereje áthatja a mélyről jövő, ösztönös vágyat, és képest azt akár a legkifinomultabb művészeti alkotássá transzformálni. Az emberi lélek a brutális elemi ösztönből, a "mocskos" vágyból képes a legtisztább, legártatlanabb érzést megformálni.

2021. dec. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!